Aktuálně není v nabídce. V případě zájmu nás kontaktujte.
Palubní catering
Dítě ZDARMA ubytování a strava

Popis hotelu

Obecný popis

Představte si, že jste se nalodili na krásnou loď, našli jste zavazadla před svou kajutou a již si vychutnáváte svou kávu na jedné z lodních palub. Siréna signalizuje odplutí lodě a vy se těšíte na úžasnou plavbu ve východním Středomoří! Prvním cílem je Konstantinupolis (Istanbul), město s impozantními byzantskými památkami a fantastickou atmosférou. Následuje letovisko Kusadasi s pestrým bazarem a prohlídka největšího odkrytého muzea na světě - antického Efesu. Neuvěřitelná krása ostrova Santorini vás oslní už během připlutí do Kaldery. Azurové moře, strmé skály na bílomodré kostelíky navodí atmosféru, typickou právě pro Santorini. Druhý den ráno již budete v malebném krétském městečku Agios Nikolaos, odkud se po cestě kolem tradičních řeckých vesniček a starobylých klášterů můžete vydat na ostrůvek Spinalonga.

Následuje majestátní ostrov Rhodos s více než 2 400 let dlouhou historií. Ostrov slunce je plný památek, jak antických na Lindosu, tak středověkých paláců a hradeb, které tu zanechali johanité.Sousední ostrůvek Symi s tradičními panskými domy a bohatou námořní historií je skvělou ukázkou místní architektury a nabízí možnost zakoupení voňavého koření.
Ostrov Chios, údajně rodiště Kryštofa Kolumba i Homéra, je nejvoňavějším řeckým ostrovem, především díky stromům masticha s aromatickou pryskyřicí. Návštěvníci obdivují také dobře dochované středověké vesnice a nádherné nedotčené pláže. Ještě než se rozloučíte se všemi novými přáteli, které jste poznali během plavby na palubě, v kasinu a restauracích, navštívíte i slavný ostrov Mykonos. Uvidíte kultovní větrné mlýny, modrobílé kostelíky i záliv nazvaný Malé Benátky.

Pro zajištění spolehlivé návaznosti plaveb s letovými řády zahrnují zájezdy pobyt v Athénách, který můžete využít k poznávání antických památek nebo současného života řecké metropole.

Program

DenPřístavPříjezdOdjezd
Athény (Lavrion), Řecko---12:00
SoIstanbul, Turecko09:0019:00
NeKusadasi, Turecko15:3022:00
Po Santorini, Řecko10:0018:30
ÚtKréta (Agios Nikolaos), Řecko07:0018:00
StRhodos, Řecko07:0014:00
Symi, Řecko16:3020:00
ČtChios, Řecko07:0012:00
Mykonos, Řecko17:30
00:30
Athény (Lavrion), Řecko06:00---
Vzhledem k možným změnám v letových a lodních řádech nebo klimatickým podmínkám změna programu vyhrazena.
Počet kabin kategorie SMART je omezený, lodní společnost má právo jejich prodej kdykoliv zastavit. Kromě uvedených typů kajut můžeme zajistit ubytování i v dalších typech, ceny sdělíme na vyžádání.

Popis pokojů

Informace k cenám

Cena zahrnuje

  • 2 noclehy se snídaní v hotelu 3* v Athénách,
  • příslušný počet nocí na lodi v kabině zvolené kategorie s plnou penzí formou all inclusive,
  • fakultativní výlety během plavby,
  • leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v optimální knihovací třídě s váhovým limitem zavazadla 23 kg včetně transferů,
  • letištní taxy a bezpečností poplatky včetně palivového příplatku,
  • základní pojištění ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh,
  • zákonné pojištění dle zákona č.159/99 Sb.
  • spropitné 6 € den/dospělá osoba, 3 € den/dítě od 2 do 16 let

Cena nezahrnuje

Cena zájezdu je kalkulována s cenou letenky v optimální knihovací třídě aktuální v době kalkulace. Pokud tato třída již není k dispozici, bude cena zájezdu přepočtena dle aktuální ceny letenky.

Informace o destinaci

Letovisko Athény

Athény nejsou jen hlavním městem Řecka, na jehož území dnes žije téměř polovina Řeků, jsou symbolem naší evropské kultury. Slavný Perikles při jejich výstavbě určitě netušil, že stavby na pahorku města budeme obdivovat ještě po tisíciletích. Kromě proslulé Akropole s muzeem, Dionýsova divadla a chrámu Dia Olympského se v Athénách nachází řada dalších pamětihodností, stojících za zhlédnutí. V místních muzeích jsou soustředěny největší poklady antického Řecka, v současné době je nejvíce navštěvováno moderní muzeum, v němž jsou soustředěny originály plastik z athénského Parthenonu. Athény jsou moderní evropské město, zajímavé nejen svou bohatou historií, ale i současným životním stylem. Kulturní život města je pestrý. Místní galerie pořádají řadu zajímavých výstav, koncertuje tu řada renomovaných řeckých i zahraničních umělců. Athéňané se večer rádi baví ve společnosti a noční život je součástí jejich životního stylu. Mnoho barů, diskoték a nočních klubů s tradiční řeckou hudbou je otevřeno až do ranních hodin. V posledních letech byla v souvislosti se zahájením provozu metra zdokonalena místní doprava, přibyla spousta zeleně, vznikly pěší zóny, které spojují památky a obchodní části města. Věřte, že stojí za to Athény navštívit a vychutnat si jejich magickou atmosféru.

Transfer z letiště do centra města asi 30 minut.

Athény jsou prostě jedinečné město. Žádné jiné místo v Řecku nemá starověké památky a muzea, které by se vyrovnaly athénským. Dovolená Attika to je možnost k poznávání antických pamětihodností v blízkém i vzdálenějším okolí. Nabízí se možnost výletů na mys Sounion, do Delf nebo Epidauru a Mykén. Pobyt v Athénách můžete zkombinovat také okružními plavbami po Egejském moři.

Dovolená Athény - doprava v místě

K dopravě po městě můžete využívat místní dopravu včetně metra anebo využívat taxi. K výletům do okolí k návštěvě významných starověkých památek jako jsou Delfy, Korint, Mykény nebo Epidaurus si lze pronajmout auto. Více informací o Athény