Zakynthos výlety

Okruh ostrovem

Celodenní výlet po ostrově s malebnými obcemi, olivovníky, ovocnými sady a pastvinami porostlými divokou flórou zahrnuje zastávku na vyhlídce Bochali, odkud je nádherný výhled na město Zakynthos. Dále můžete ochutnat místní vína ve vinařství Callinicos. Koupání na pláži Makrigialos na východní straně ostrova. Výlet pokračuje k přístavu Agios Nikolaos, odkud můžete podniknout krátkou plavbu kolem romantických Modrých jeskyní. Součástí výletu je zastávka na nákup suvenýrů jako je med, olivový olej, sýry a místní víno a také prohlídka výrobny olivového oleje.
Orientační cena: 37 €, děti 18,5 €

Kefalonia

Během svého pobytu na Zakynthosu můžete podniknout lodní výlet na sousední ostrov Kefalonii. Součástí výletu je plavba po podzemním jezeře Melissani a zastávka v zátoce Myrtos, která patří k nejfotografovanějším místům v Řecku. Okruh Kefalonií zahrnuje i prohlídku hradu sv. Jiří, u vesničky Agia Efimia budete mít příležitost k zakoupení místních suvenýrů a rukodělných výrobků. Na závěr výletu koupání na pláži Costa Costa.
Orientační cena: 57 €, děti 40 €

Olympie

Během výletu se přeplavíte na Peloponés a navštívíte Olympii - místo, kde vznikly olympijské hry. Uvidíte ruiny Diova chrámu, kde kdysi stál jeden z divů světa, i původní olympijský stadion a okrsek, kde jsou zapalovány olympijské ohně. Součástí výletu je návštěva Archeologického muzea, v němž jsou mimo jiné vystaveny jedny z nejkrásnějších antických soch. V nové Olympii budete mít volno na procházku a nákupy rukodělných výrobků a suvenýrů.
Orientační cena: 62 €, děti 42 €

Plavba na želví ostrov

Plavba okolo nádherného poloostrova Vassilikos směrem na želví ostrov Marathonissi zahrnuje možnost zaplavat si v průzračně čistém moři a pozorovat želvy a delfíny. Při plavbě podél poloostrova Keri můžete obdivovat skalní jeskyně. Nenáročný výlet je vhodný pro všechny generace, hlavně pro rodiny s dětmi.
Orientační cena: 37 €, děti 18,5 €

Plavba na zátoku pašeráků

Plavba okolo nádherného pobřeží Zakynthosu se zastávkami na plážích nedostupných silniční dopravou. Pouze lodí je přístupná i nejznámnější a nejfotografovanější pláž Navaggio, s pašeráckým vrakem v jedné z romantických zátok ostrova Zakyntos. Vykoupat se můžete také u Modrých jeskyní a sirných pramenů Xigia.
Orientační cena: 39 €, děti 19,5 €

Vodní park

Novou atrakcí ostrova Zakynthos je velký vodní park s mnoha bazény, skluzavkami, tobogány a dalšími atrakcemi. Součástí vodního parku jsou i restaurace, snack bary a piknikový areál.
Orientační cena: 28 €, děti 14 €

JEEP SAFARI


Autobus Vás vyzvedne na předem určené místě přibližně v 9:00. Vesnice Lagopodo je první zastávka, kde se dozvíte, jak se vyrábí slavné víno Zakynthian. Dále cestou uvidíte klášter Yperagathos, vesnice Louha s velmi přátelskými obyvateli.
Pokračovat budete na Antennas, což je nejvyšší bod Zakynthosu. Vesnici Maries, Anafonitria nebo Kampi, což jsou krásné tradiční vesničky. Pravoslavný klášter sv. Georgios Krimnon, který byl založen v roce 1535 knězem Makariusem a mnichem Monk Varlaamem Beletisem. Vyhlídka, ze které uvidíte jednu z neslavnějších a nejkrásnějších plaží světa, the Shipwreck beach. Jeskyně „Blue Caves“. (po domluvě s ostatními, není zahrnuto v ceně). Na závěr výletu se dostanete na východní pobřeží, kde si můžete zaplavat v moři na pláži „Makris Giolos“.
Orientační cena: 52 €, děti 39 €

GREEK NIGHT


Tento večer musí zažít každý, kdo chce poznat pravý řecky styl života!
Nejlepší způsob, jak si užít tradiční řeckou kulturu, muziku a naučit se nějaký z tradičních řeckých tanců, je navštívit tento řecky večer. Význam řeckého slova „kefi“ nedokáži slovy vysvětlit ani samotní Řekové, tento večer Vám ale zajistí význam tohoto slova zažít na vlastní kůži v kombinaci s dobrým jídlem, vínem, muzikou a tancem.
Kampi je jedno z nejkrásnějších míst na ostrově, můžete zde zažít romantický západ slunce. Doporučujeme mít s sebou fotoaparát a tyto krásně momenty pomocí něj zachytit.
Budete mít možnost si ochutnat místní tradiční víno a jídlo, slyšet tradiční řeckou hudbu, vyzkoušet si tradiční řecké tance s profesionálními tanečníky.
Orientační cena: 41 €, děti 20,50 €

Potápění


Objevování krás podmořského světa, které je vedeno zkušenými a kvalifikovanými instruktory, kteří zasvětí do tajů potápění i úplné začátečníky. Čas můžete strávit také šnorchlováním či odpočinkem na pláži. Není vhodné pro děti.
Orientační cena: 55 €


Ostrov Zakynthos Ostrov Zakynthos - přístav Ostrov Zakynthos - posezení s nádherným výhledem Ostrov Zakynthos obklopuje tyrkysové moře Ostrov Zakynthos Ostrov Zakynthos Ostrov Zakynthos - pláž