Informace k cenám

Ceny služeb

Všechny ceny jsou uvedeny v Kč za jednu osobu na daný termín, není-li uvedeno jinak. Základní cena zájezdu a zákazníkem dokoupené fakultativní služby tvoří cenu zájezdu ve smyslu zákona. Výpočet aktuální ceny vybraného zájezdu včetně všech fakultativních služeb a případných příplatků si můžete jednoduše zjistit v objednávkovém formuláři.
Upozornění: U zájezdů s leteckou přepravou je u některých destinací v odstavci Cena zahrnuje uvedena kalkulovaná cena letenky. Vzhledem ke změnám aktuálních tarifů může být při závazné rezervaci zájezdu cena letenky odlišná, nižší nebo vyšší. Konečná cena zájezdu je proto vždy přepočítána podle aktuální ceny letenky v době úhrady zájezdu, popřípadě stanovené zálohy.

Dětské ceny

Dětská cena je poskytována, není-li uvedeno jinak, pro děti od 2 do 12 let ubytované se 2 dospělými osobami. Věkovou hranicí dětských cen, popř. slev a příplatků, není-li uvedeno jinak, se rozumí dovršení věku dítěte, kdy rozhodným datem je věk dítěte v den návratu ze zájezdu.
Všichni cestující uvedení na smlouvě o zájezdu musí mít stejný rozsah ubytovacích a stravovacích služeb, stejně jako shodný rozsah pojištění. Děti do dvou let cestují zdarma, platí pouze manipulační poplatek ve výši 1 990 Kč, který zahrnuje i základní pojištění. Děti do dvou let nemají nárok na místo v dopravním prostředku a čerpání služeb v ubytovacím zařízení, některé hotely však poskytují dětské postýlky zdarma.

Jak uhradit zájezd

Umožňujeme úhradu služeb způsobem, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud si vyberete na webu zájezd, který vám vyhovuje, můžete si ho rezervovat online a provést úhradu zálohy nebo celé částky platební kartou zabezpečenou platbou přes internet.
Zájezd lze zaplatit také bankovním převodem na účty, uvedené v návrhu Smlouvy o zájezdu či v hotovosti anebo platební kartou přímo v kanceláři. Jako variabilní symbol uvádějte pro rychlou a jednoduchou identifikaci vždy rezervační číslo. Platba musí být na účet připsána nejpozději do lhůty uvedené ve smlouvě o zájezdu, jinak je CK GT oprávněna uzavření smlouvy odmítnout.

Klimatická taxa

V Řecku je zavedena místní taxa, kterou klienti platí po příjezdu do ubytovacího zařízení. Aktuálně činí:

apartmány a studia, popř. hotely kategorie 1-2* ve výši 1,5 € pokoj/noc
ubytovací objekty kategorie 3* ve výši 3,0 € pokoj/noc
ubytovací objekty kategorie 4* ve výši 7,0 € pokoj/noc
ubytovací objekty kategorie 5* ve výši 10,0 € pokoj/noc
Výše taxy se může během roku změnit.

Změny cen, taxy a palivové příplatky

Ceny letištních tax a palivových příplatků vycházejí z ceny sjednávané v době přípravy zájezdů v říjnu 2023. Výše poplatků se může v průběhu nadcházející sezóny měnit v závislosti na kurzu a podmínkách letecké společnosti. Ke změně cen může dojít zejména v důsledku zvýšení ceny leteckého paliva neboť náklady na leteckou přepravu jsou kalkulovány předem a vycházejí z průměrné světové ceny leteckého paliva nebo ropy platné v době přípravy zájezdů. Výše palivového příplatku bude upřesněna při zakoupení zájezdu, nejpozději 21 dnů před odletem.
Ke změnám cen může také dojít v průběhu prodeje, jedná se například o úpravy cen typu Akční slevy, Mimořádná nabídka, doprodejové akce posledních míst typu Last minute apod. V průběhu těchto akcí nemůže cestovní kancelář klientům dodatečně měnit cenu zájezdu, platnou v době jeho zakoupení.