Dovolená a zájezdy Korfu

Více o destinaci Korfu

Nejsevernější jónský ostrov Korfu, řecky Kerkyra, s rozlohou 592 km², je jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Korfu je nejsevernější z více než dvou tisíc řeckých ostrovů. Mezi letoviska, která vám pro dovolenou na Korfu doporučujeme, patří především Barbati, Dassia a Ermones. Dovolená Korfu vám nabízí jedno z nejkrásnějších golfových hřišť Středomoří. Na kvalitních greenech 18ti jamkového hřiště Ermones na Korfu si přijde na své profesionál i golfový začátečník. Dovolená Korfu je ideálním místem pro cyklistiku. Vybrané hotely pořádají pro své klienty pravidelné cyklistické výlety. Luxusní relaxaci na Korfu zažijete nejen v hotelech Corfu Imperial a Eva Palace.Dovolená ...

Více o Korfu

Dovolená Korfu

Nejsevernější jónský ostrov Korfu, řecky Kerkyra, s rozlohou 592 km², je jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Korfu je nejsevernější z více než dvou tisíc řeckých ostrovů. Mezi letoviska, která vám pro dovolenou na Korfu doporučujeme, patří především Barbati, Dassia a Ermones. Dovolená Korfu vám nabízí jedno z nejkrásnějších golfových hřišť Středomoří. Na kvalitních greenech 18ti jamkového hřiště Ermones na Korfu si přijde na své profesionál i golfový začátečník. Dovolená Korfu je ideálním místem pro cyklistiku. Vybrané hotely pořádají pro své klienty pravidelné cyklistické výlety. Luxusní relaxaci na Korfu zažijete nejen v hotelech Corfu Imperial a Eva Palace.

Dovolená Korfu - oblíbená turistická letoviska

Letovisko Dassia je jedním z nejstarších letovisek Korfu, obklopené je cypřišovými háji a nabízí skvělé podmínky pro vodní sporty. Řecké letovisko Ermones je známé především díky nedalekému 18jamkovému golfovému hřišti. Dovolená Korfu, to je klidná, ale i sportovní dovolená v Barbati. V tavernách s nezapomenutelným výhledem na moře můžete relaxovat při ochutnávání místních specialit.
Vyberte si z nabídky zájezdů na Korfu od Greece-Tours.cz – poznáte pravé Řecko.

Dovolená Korfu - vzdálenost z ČR

Průměrná doba letu na řecký ostrov Korfu je 2 hodiny. Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko Korfu je 1415 km.

Dovolená Korfu - doprava v místě

Ostrov Korfu má spolehlivou autobusovou síť. Na místě si můžete půjčit moped nebo auto. Ceny za pronájem aut

Dovolená Korfu - proč si pro svou dovolenou vybrat právě Korfu?

Korfu je pokládáno za zemi Fajáků, známou z mýtů o Odysseovi. Dovolená Korfu patří mezi nejvyhledávanější už dlouhá léta. Korfu si zamilovala i rakouská císařovna Sissi a nechala si tu postavit luxusní letní sídlo Achillion. Ptáte se proč? Ačkoli Korfu nepatří k velkým ostrovům, najdete tu vše, co si jen můžete přát. Hory, olivové háje a cypřišové lesy jako předurčené k příjemným procházkám. Začátkem léta se Korfu rozzáří barvami rudých ibišků, bílých gardénií i fialových buganvilií. Korfu je ostrov plný smyslových vjemů. Dopřejte si odpočinek v srdci přírody.

Dovolená Korfu - Kerkyra

Přívětivé hlavní město ostrova Korfu – Kerkyra je postavené v benátském stylu, otevírá svoji pohostinnou náruč všem návštěvníkům, stejně jako místní letoviska, ideální pro dovolenou a pobytové zájezdy, která lemují nádherně členité řecké pobřeží tohoto malebného ostrova. Dovolená Korfu vám umožní bloumat romantickými uličkami Kerkyry nebo obdivovat krásu kláštera Vlacherna, který jistě znáte z nejrůznějších pohlednic a letáků.

Dovolená Korfu - suvenýry z Korfu

Ideálním místem pro nákup suvenýrů je hlavní město Kerkyra. Stánky se suvenýry ovšem najdete v každém letovisku. Při nákupu suvenýrů během dovolené na Korfu rozhodně nesmíte zapomenout na sladké citrusové ovoce kumquat, které je pro Korfu typické. Oblíbené jsou také výrobky z olivového dřeva, olivový olej, med, víno a sady tradičního koření. Dovolená Korfu potěší všechny vaše smysly.

Dovolená Korfu - příležitost k potápění

Východní strana ostrova Korfu s teplejší mořskou vodou a klidným mořem je vhodná spíše pro šnorchlování nebo začátečníky. Na západní straně ostrova s otevřeným mořem je sice mořská voda chlednější, ale se zajímavým podmořským životem. Nejznámější potápěčskou základnou Korfu je centrum v letovisku Agios Georgios, které organizuje ponory i v letoviscích Ermones a Paleokastrica. Zakoupit si můžete balíček několika ponorů, jeden ponor stojí na Korfu kolem 50 €, pokročilí potápěči s vlastním vybavením mají slevy. Na ostrově Korfu se organizují i potápěčské kurzy PADI, můžete podniknout i dobrodružné noční potápění nebo potápění ke vraku.

Dovolená Korfu - ochutnejte místní ovoce

Na Korfu se kromě olivovníku výborně daří také kumquatům, citrusům, jejichž domovinou je východní Asie. Malé, 2-4 centimetry dlouhé oranžové ovoce oválného tvaru je bohaté na vitamín C. Oranžové plody, dužina i slupka jsou jedlé, stačí je opláchnout a odstranit stopku. Kumquaty se používají k ozdobě koktejlů nebo sladkostí, nakrájené plody se využívají také při pečení masa, kterému dodávají zvláštní vůni. Připravují se z nich také výborné marmelády nebo likéry, které vám budou připomínat letní dny na Korfu.

Odkaz bratří Durrellů

Na rozkvětu turistického ruchu na Korfu mají kromě nesporných přírodních krás velký podíl také bratři Durrellové. Díky milým příběhům z jejich knih, zejména O mé rodině a jiné zvířeně, se jim podařilo na Korfu nalákat velkou část jejich čtenářského publika. V malebné vesnici Kalami stojí přímo na břehu moře v zálivu dům bratří Durellových, kteří na tomto místě žili v letech 1935-1939. Bílý dům je dnes přeměněn na tavernu, v níž si můžete posedět a prohlédnout dobové fotografie.

Dovolená Korfu s vlastní dopravou

Chcete-li se vydat na Korfu vlastním autem zajistíme vám lodní lístky na trajekty z Itálie a ubytování na ostrově podle vašich představ.

Dovolená Korfu - doprava v místě

Ostrov Korfu má spolehlivou autobusovou síť. Na místě si můžete půjčit moped nebo auto. Ceny za pronájem aut.

Dovolená Korfu - tip na výlet

Dovolená Korfu je příležitostí pro poznání okolních řeckých ostrovů. Doporučujeme lodní výlet Paxos-Antipaxos. Začíná plavbou okolo jihovýchodního pobřeží Korfu k ostrovu Paxos, který se obeplouvá nejdříve ze západní strany. Jen odtud jsou přístupné krásné scenérie Poseidonových jeskyní, do nichž se zajíždí k prohlídce. Na malebném ostrůvku Antipaxos kotví loď v modré laguně s možností koupání v křišťálově čisté vodě. Plavba pokračuje do hlavního města ostrova Paxos - Gaiosu, kde si po procházce křivolakými uličkami můžete vychutnat oběd v některé z místních taveren.
Dovolená Korfu - další výlety

Okruh ostrovem Korfu

Celodenní výlet umožňuje jak poznání nejkrásnějších míst ostrova, tak i procházku hlavním městem. Prohlédnete si zámeček Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Sissi. Uvidíte nádherné letovisko Paleokastritsa, o němž se říká, že patří mezi nejkrásnější na ostrově, a zastavíte se na přírodní vyhlídce Bella Vista, kde se vám naskytne jedinečný výhled na zátoky, klášter a ostrůvky v okolí. Součástí výletu je zastávka ve vesničce Makrades k zakoupení tradičních tradičních místních výrobků nebo suvenýrů.
Orientační cena: 34 € , dítě 17 €

Paxos a Antipaxos

Celodenní lodní výlet okolo západního pobřeží ostrova Paxos, odkud jsou vidět mořské útesy a jeskyně ve skalách. Na zastávce u pobřeží ostrova Antipaxos se můžete vykoupat v křišťálově čisté vodě modré laguny. Poslední zastávka je věnována prohlídce půvabného ostrovního městečka Gaios - hlavní ho města Paxosu.
Orientační cena: 34 €, dítě 17 €

Aqualand

Aqualand na Korfu patří svou rozlohou k největším vodním parkům v Evropě. Milovníci vodních radovánek jistě ocení obří skluzavky, tajuplné černé díry a atrakce zvané Kamikadze nebo Líná řeka. V Aqualandu, který nabízí i restaurace, kavárny a další zázemí, si na své přijdou klienti všech věkových kategorií.
Orientační cena: 36 €, dítě 26

Výlet do Albánie

Autobus vás vyzvedne ráno u hotelu a odveze do přístavu, odkud po hodině plavby dorazíte do albánského městečka Agia Saranda. Součástí výletu je také prohlídka archeologického naleziště v Butrintu, zapsaného na seznamu UNESCO.
Orientační cena: 62 €, dítě 36 €

Městečko Parga a ostrov Paxos

Plavba na řeckou pevninu do městečka Parga. Můžete se tu projít po městečku, vykoupat anebo posedět v místní kavárně. Odpoledne strávíte na krásném ostrově Paxos, obklopeném křišťálově čistým mořem.
Orientační cena: 34 €, dítě 17 €

Barbeque z Kassiopi

celodenní lodní výlet (pouze z letovisek na severu ostrova)
Na Erikussu vyplujeme z přístavu Imerolia u Kassiopi. Pojedeme okolo pobřeží letovisek sv. Spyridion, Acharavi, Roda a Sidari. Z moře je na pobřeží a letoviska, která možná znáte, jiný pohled.
Zakotvíme na jednom ze tří nejzápadnějších ostrůvků celého Řecka. Pláž v Erikusse je písečná a moře mělké. Můžete se slunit, plavat a můžete také jít na procházku po ostrově. Najdete otevřené restaurace a bar. Mezitím se připraví BBQ. Grilované kuřecí maso nebo suvlaki s rýží, tzatziki, řeckým salátem. K tomu chleba a nakonec ovocný salát. Během jídla se podává zdarma víno a džusy.
Na pláži jsou k zapůjčení lehátka a slunečníky. Je pravděpodobné, že během cesty uvidíme delfíny.
Orientační cena: 33 €, dítě 19 €
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.

Orientační ceny pronájmu auta

sezóna 01/04/2017 - 30/06/2017 a 01/10/2017 - 31/10/2017
 Typ vozu 1 den 2 dny 3 dny 4 dny 5 dnů 6 dnů 7 dnů další den Spolu-účast Bez spoluúčasti / den Krádež / den
MCMR Renault Twingo, Chevrolet Spark 1.0 cc nebo podobný1 1422 283 2 9183 8914 3304 793 5 391770 380 €10 €6 €
EDMR VW Up!, Nissan Micra 1.2 cc nebo podobný 1 2412 482 3 1664 2214 7345 251 5 929 847380 € 10 € 6 €
CCMR VW Polo, Peugeot 208 1.4 cc nebo podobný 1 4052 8103 5744 7665 6206 621 7 6761 096 380 €10 €6 €
CCMD Peugeot 208 Diesel 1.4 cc nebo podobný 1 5093 016 3 8325 1096 0237 0958 2251 175 380 €10 €6 €
CCAR VW Polo, Peugeot 208 cc Aut. nebo podobný 1 5783 156 4 0075 3426 2967 451 8 5951 228380 €10 €6 €
CCAD VW Polo Diesel a Aut. 1.4 cc nebo podobný 1 5783 156 4 0075 3426 2967 451 8 5951 228 380 €10 €6 €
CDMR Peugeot 308, Renault Clio 1.4 cc nebo podobný 1 6583 3164 1925 5906 5907 611 8 6341 233 550 €14 €8 €
CDMD Renault Clio Diesel, VW Polo Diesel, 1.4 cc nebo podobný1 808 3 6164 5646 0857 1698 277 9 3861 341550 €14 €8 €
CDAR VW Golf, VW Polo Automatic, 1.4 cc nebo podobný 1 8903 7814 7686 3587 4888 643 9 8001 400 550 €14 €8 €
CDAD Renault Clio Diesel & Automatic, 1.4 cc nebo podobný 1 8903 7814 7686 3587 4888 643 9 8001 400 550 €14 €8 €
IDMRAudi A3, VV Golf, BMW 116, 1.6 cc nebo podobný 1 9603 9204 9376 582 7 7998 8219 9781 426550 €14 €8 €
IDMDVW Golf Diesel, Audi A3 Diesel, 1.6 cc nebo podobný 2 1404 2805 3837 1778 5009 608 10 9651 552 550 €14 €8 €
IDARAudi A3, VW Golf, BMW 116, Automatic 1.6 cc nebo podobný 2 2394 4785 6287 504 8 88510 04111 3521 622 550 €14 €8 €
IDADVW Passat Diesel & Aut., 1.6 cc nebo podobný 2 2394 4785 6287 504 8 88510 04111 3521 622550 €14 €8 €
SDMRVW Passat, Peugeot 508, 1.8 cc nebo podobný2 5555 1096 4548 605 10 08411 91313 3381 906 550 €14 €8 €
SVMRVW Caddy Combi, Fiat Doblo (6-7 osob) nebo podobný 2 6865 3736 9389 250 11 42913 39115 3542 194 550 €14 €8 €
SVMD VW Caddy Combi Diesel (6-7 osob) nebo podobný 2 8135 6267 2619 681 11 96014 01316 0662 295550 €14 €8 €
FVMRNissan Prima Star, VW Transporter (8-9 osob) nebo podobný 2 8325 6657 2889 71711 87814 14616 1452 307 1000 €24 €14 €
FVMDVW Transporter Diesel (8-9 osob) nebo podobný 2 9635 9257 61810 157 12 41514 78416 8722 410 1000 €24 €14 €
IFMRRenault Captur, Dacia Duster, Audi Q3 nebo podobný 2 5555 1096 4548 605 10 08411 91313 3381 906550 €14 €8 €
IFMDDacia Duster Diesel nebo podobný 2 6745 3486 7539 00310 54912 46113 9491 993 550 €14 €8 €
  Platí se na místě. Ceny neobsahují místní daně


sezóna 01/07/2017 - 30/09/2017
 Typ vozu 1 den 2 dny 3 dny 4 dny 5 dnů 6 dnů 7 dnů další den Spolu-účast Bez spoluúčasti / den Krádež / den
MCMR Renault Twingo, Chevrolet Spark 1.0 cc nebo podobný 1 2902 580 3 2974 3964 8935 4166 091 870 380 €10 €6 €
EDMR VW Up!, Nissan Micra 1.2 cc nebo podobný 1 4022 804 3 5774 7705 3485 932 6 698 957380 € 10 € 6 €
CCMR VW Polo, Peugeot 208 1.4 cc nebo podobný 1 5883 175 4 0385 3846 3507 481 8 672 1 239 380 €10 €6 €
CCMD Peugeot 208 Diesel 1.4 cc nebo podobný 1 7053 411 4 3345 7786 8128 024 9 302 1 329 380 €10 €6 €
CCAR VW Polo, Peugeot 208 cc Aut. nebo podobný1 7853 570 4 5336 0447 1248 391 9 727 1 389380 €10 €6 €
CCAD VW Polo Diesel a Aut. 1.4 cc nebo podobný 1 7853 570 4 5336 0447 1248 391 9 727 1 389 380 €10 €6 €
CDMR Peugeot 308, Renault Clio 1.4 cc nebo podobný 1 873 3 7464 7366 3167 4458 600 9 7551 394 550 €14 €8 €
CDMD Renault Clio Diesel, VW Polo Diesel, 1.4 cc nebo podobný 2 045 4 0905 1636 8858 1129 36610 6211 517550 €14 €8 €
CDAR VW Golf, VW Polo Automatic, 1.4 cc nebo podobný 2 139 4 2795 3987 1988 4789 788 11 0971 585 550 €14 €8 €
CDAD Renault Clio Diesel & Automatic, 1.4 cc nebo podobný 2 139 4 2795 3987 1988 4789 788 11 0971 585 550 €14 €8 €
IDMRAudi A3, VV Golf, BMW 116, 1.6 cc nebo podobný 2 2154 4285 5787 437 8 8129 96611 2731 610550 €14 €8 €
IDMDVW Golf Diesel, Audi A3 Diesel, 1.6 cc nebo podobný 2 4204 8406 0898 118 9 61510 869 12 2911 756 550 €14 €8 €
IDARAudi A3, VW Golf, BMW 116, Automatic 1.6 cc nebo podobný 2 5335 0666 3708 493 10 05711 366 12 8511 836 550 €14 €8 €
IDADVW Passat Diesel & Aut., 1.6 cc nebo podobný 2 5335 0666 3708 493 10 05711 36612 8511 836550 €14 €8 €
SDMRVW Passat, Peugeot 508, 1.8 cc nebo podobný 2 8865 7727 2929 722 11 39313 459 15 0702 153 550 €14 €8 €
SVMRVW Caddy Combi, Fiat Doblo (6-7 osob) nebo podobný 3 0356 0707 83810 451 12 91215 130 17 3482 478 550 €14 €8 €
SVMD VW Caddy Combi Diesel (6-7 osob) nebo podobný 3 1796 3588 20710 942 13 51815 83918 1612 594550 €14 €8 €
FVMRNissan Prima Star, VW Transporter (8-9 osob) nebo podobný 3 2006 4008 23410 97913 42015 982 18 2412 606 1000 €24 €14 €
FVMDVW Transporter Diesel (8-9 osob) nebo podobný 3 3496 6988 61211 482 14 03516 713 19 0742 725 1000 €24 €14 €
IFMRRenault Captur, Dacia Duster, Audi Q3 nebo podobný 2 8865 7727 2929 722 11 39313 459 15 0702 153550 €14 €8 €
IFMDDacia Duster Diesel nebo podobný3 0236 0457 63310 17711 924 14 085 15 7682 253 550 €14 €8 €
  Platí se na místě. Ceny neobsahují místní daně

Cestovní kancelář Greece Tours nezprostředkovává pronájem aut a nenese za něj zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka pronájmu aut i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.