Dovolená a zájezdy Kréta

Doporučujeme Daios Cove Luxury Resort and Villas 5*

Řecko | Kréta | Agios Nikolaos
First minute
Strava: Polopenze, All inclusive
Odlety od: 15.04.18 do: 28.10.18
Létáme na: 6/8/11/15 dní
Cena od: 29 720 Kč

Kréta, největší ostrov Řecka s rozlohou 8331 km² je snad nejoblíbenějším řeckým ostrovem v Egejském moři. Pro rozmanitost krétské přírody je často nazývána „šestým kontinentem". Kréta nabízí vysoké hory i hluboké kaňony, krasové jeskyně, úrodné náhorní plošiny a hlavně překrásné pobřeží a čisté moře. Některé pláže Kréty jsou nádherně písčité, jiné dramaticky skalnaté. Na své si přijde opravdu každý. Krétské golfové hřiště je vyhlášené díky svému pouštnímu layoutu a fairwayemi vytesanými do původních skal. Na Krétě si ...

Více o Krétě


Najděte si vaši dovolenou

Vašim požadavkům odpovídá 39 zájezdů

zrušit vše
 -
 -
0
? zrušit výběr
? zrušit výběr? zrušit výběr
? zrušit výběr
? zrušit výběr? zrušit výběr


? zrušit výběr
? zrušit výběrProbíhá načítání...


Dovolená Kréta

Kréta, největší ostrov Řecka s rozlohou 8331 km² je snad nejoblíbenějším řeckým ostrovem v Egejském moři. Pro rozmanitost krétské přírody je často nazývána „šestým kontinentem". Kréta nabízí vysoké hory i hluboké kaňony, krasové jeskyně, úrodné náhorní plošiny a hlavně překrásné pobřeží a čisté moře. Některé pláže Kréty jsou nádherně písčité, jiné dramaticky skalnaté. Na své si přijde opravdu každý. Krétské golfové hřiště je vyhlášené díky svému pouštnímu layoutu a fairwayemi vytesanými do původních skal.
Na Krétě si můžete užít také romantické projíždˇky na koních.

Dovolená Kréta - oblíbená letoviska

Protože je Kréta již celou řadu let jedním z nejoblíbenějších ostrovů Řecka, snažíme se přinášet kvalitní nabídku zájezdů do oblíbených letovisek napříč celou Krétou. Mezi nejzajímavější letoviska Kréty patří: romantické Rethymno se středověkými stavbami, které je podle mnohých návštěvníků nejkrásnějším městem Kréty. Městečko Ammoudara je oblíbené především u milovníků vodních sportů. Nachází se tu dlouhá písečná pláž. Ideální je také pro trávení dovolené s dětmi. Stejné podmínky pro sport i rodinnou dovolenou splňuje městečko Gouves.
Agia Pelagia je vhodným místem pro potápění, najdete tu také potápěčskou školu. Letovisko Elounda nabízí pro dovolenou Kréta luxusní hotely pro nejnáročnější klientelu. Pobyt v těchto místech vám přinese nezapomenutelný klid a rovnováhu. V nejživějším letovisku ostrova Kréta Hersonissosu si můžete zajezdit na koni nebo navštívit vodní park. Malia je ideální místo pro mladé páry. Opravdovou romantiku vám nabídne Matala. Druhé největší město Kréty na severozápadě ostrova Chania s letištěm pro charterové lety.

Dovolená Kréta - vzdálenost z ČR

Zaujala vás dovolená Kréta, tak vás také jistě zajímá průměrná doba letu do Řecka na ostrov Kréta. Průměrná doba letu na ostrov Kréta je 2 hodiny a 30 minut.
Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko, Kréta letiště Heraklion je 2250 km.
Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko, Kréta letiště Chania je 2100 km.

Dovolená Kréta - doprava v místě

Ostrov je pokrytý poměrně hustou silniční sítí. Mezi hlavním městem a většími letovisky i jihem Kréty je po celou sezonu zajištěna autobusová doprava. Můžete si půjčit auto, moped nebo horské kolo. Ceny za pronájem aut

 

Dovolená Kréta - proč si pro svou dovolenou vybrat Krétu?

Kréta nabízí svým návštěvníkům dva základní světy. Severní pobřeží s letovisky, zábavními atrakcemi, diskotékami a moderní doby infrastrukturou a drsný, ale kouzelný svět krétského vnitrozemí. Pro milovníky vodních sportů jsou na Krétě dlouhé pláže s čistým mořem, pro milovníky historie - velké množství památek a pro milovníky turistiky nabízí Kréta fantastické scenérie vnitrozemí, několik dvoutisícovek a spousty zákoutí, která teprve čekají na objevení. Na dovolené Kréta si můžete zapůjčit kolo, motorku i auto. Věřte, že stojí za to ostrov projet, Kréta se vám dostane opravdu pod kůži.

Kréta - ostrov Spinalonga

Malý neobydlený ostrov u severovýchodního pobřeží Kréty, o němž se v poslední době v Řecku hodně mluví, především v souvislosti s knihou anglické autorky Victorie Hislop Ostrov. Spinalonga na dohled od ostrova Kréta byla od začátku 20. století až do roku 1957 posledním útočištěm lidí nakažených leprou. Vyhnanci ze společnosti zdravých se obdivuhodně statečně dokázali se svou situací vyrovnat. Spinalonga byla fungující obcí se samosprávou, kostelem, knihovnou, kinem, obchody a školou, kde se nemocní snažili v rámci možností žít běžným životem. Dovolená Kréta je příležitostí tento dramaticky působivý ostrov s mohutnou pevností, obklopený křišťálově čistou vodou, navštívit. Dramaticky působivý ostrov s mohutnou pevností, obklopený křišťálově čistou vodou, za návštěvu rozhodně stojí. Z přístavu v Eloundě převážejí lodě turisty na Spinalongu každou půlhodinu.

Kréta – ostrov mýtů a bájí

Kréta se může pochlubit jednou z nejstarších civilizací. Na tomto nejjižnějším ostrově Řecka začala vznikat první vyspělá kultura již 2800 let př.n.l. Svůj domov na Krétě nalezli Mínojci, kterým můžeme vděčit za stavbu paláce Knóssos a proslulého labyrintu, který obýval bájný Mínotaurus, poražený hrdinou Théseem. Ostrov Kréta byl také domovem vynálezce Daidala a jeho syna Ikara. Archeologická naleziště jako Malia, Faistos nebo Gortys a zajímavá muzea na Krétě si rozhodně nenechte ujít. Zajímavým místem pro výlet na dovolené Kréta je jistě i tajemná jeskyně Dikteon, považovaná za místo zrození boha Dia.

Chania - nejhezčí městro ostrova Kréta

Druhé největší město ostrova Kréta - Chania, založené Benátčany ve 13. století, se nachází 160 kilometrů na západ od hlavního města Heraklionu. Zachovalý benátský přístav a pevnost spolu s pěknou promenádou přispívají k jeho pověsti nejkrásnějšího krétského města. V malebných romantických uličkách benátské čtvrti si můžete vybrat některou z mnoha kaváren, taveren a restaurací, nebo se bavit až do ranních hodin v místních nočních klubech. Dovolená Kréta - Chania je příležitostí pro relaxaci na dlouhých písčitých plážích v okolí města, obklopeného zelení, především cypřiši a olivovými háji.

Dovolená Kréta - doprava v místě

Ostrov je pokrytý poměrně hustou silniční sítí. Mezi hlavním městem a většími letovisky i jihem Kréty je po celou sezonu zajištěna autobusová doprava. Můžete si půjčit auto, moped nebo horské kolo. Ceny za pronájem aut

Dovolená Kréta - tip na výlet

Byla by škoda opomenout při pobytu na Krétě návštěvu Knossu, nejstaršího hlavního města Kréty z doby dva tisíce let př.n.l. Palác, rekonstruovaný sirem Arthurem Evansem, je několikapatrová stavba, svědčící o vysoké úrovni minojské civilizace. Minojský palác měl původně více než tisíc místností a jeho systém chodeb byl pravděpodobně inspirací pro mýty o labyrintu a Minotaurovi. Návštěva Knossu je spojována s prohlídkou města Heraklion a Archeologického muzea, kde jsou soustředěny fascinující nálezy nejen z Knossu, ale Faistu, Malie, Zakrosu a z dalších archeologicky zajímavých míst na ostrově.
Dovolená Kréta - další výlety

Knossos

Návštěvu Knossu, nejstaršího hlavního města Kréty z doby 2000 let př. n. l., by neměl vynechat žádný návštěvník ostrova. Palác, rekonstruovaný sirem Arthurem Evansem, je několikapatrová stavba, svědčící o vysoké úrovni minojské civilizace. Minojský palác měl původně více než tisíc pokojů a jeho systém chodeb byl pravděpodobně inspirací pro mýty o labyrintu a Minotaurovi. Součástí výletů bývá prohlídka Archeologického muzea v Heraklionu, kde jsou soustředěny nejvýznamnější nálezy. Z některých oblastí Kréty se výlet pořádá jako kombinace návštěvy paláce Knossos a náhorní plošiny Lassithi.
Orientační cena: 40 €, dítě 20 €, vstup na Knossos 15 €, mládež do 18 let má vstup zdrarma

Krétský večer

Posezení s krétskou hudbou a ochutnáním místních specialit a přírodního krétského vína doplňují ukázky místních folklórních tanců. Večer je pořádán v horské vesničce, v níž se také můžete seznámit s tradičním životním stylem a koupit si domácí olivový olej, med, bylinky nebo krásné ruční výšivky. Po,St, Čt, So.
Orientační cena: 39 €, dítě 20 €

Santorini

Celodenní lodní výlet na jeden z nejhezčích řeckých ostrovů sopečného původu, plavba rychlou lodí trvá asi 2 hodiny. V přístavu Athinos čekají autobusy k okružnímu výletu po ostrově. Můžete si prohlédnout hlavní město ostrova Thira s fascinujícími výhledy na moře a Kalderu nebo využít volný čas ke koupání na pláži Perivolos. Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne.
Orientační cena: 168 €, dítě 84 € včetně transferu z hotelu do přístavu

Spinalonga

Výlet s prohlídkou benátské pevnosti na ostrově Spinalonga. Stejnojmenná pevnost hrála v krétské historii významnou roli. Na počátku století se pak na ostrov uchylovali lidé, kteří onemocněli leprou. Po prohlídce ostrova s krásnými přírodními scenériemi následuje koupání v zátoce a barbeque. Součástí výletu je také zastávka ve městě Agios Nikolaos.
Orientační cena: 55 €, dítě 27,5 € včetně oběda, vstupn na Spinalongu 8 €, mládež do 18 let má vstup zdarma

Waterland

Milovníci vodních radovánek jistě ocení obří klouzačky a řadu dalších vodních atrakcí. Ve vodním parku si na své přijdou klienti všech věkových kategorií.
Orientační cena:36 €, dítě 27 €, cena je včetně transferu

Soutěska Samaria

Příjemné dobrodružství nabízí pěší výlet nejdelší soutěskou Evropy. Samaria, dlouhá 18 kilometrů a místy se zužující až na 3 metry je součástí národního parku na jihozápadě Kréty.
Výlet začíná u náhorní planiny Omalos poměrně prudkým sestupem až na dno kaňonu s krásnou neporušenou přírodou, pokračuje přes nejužší místo soutěsky, nazývané Železná brána a končí u moře ve vesnici Agia Roumeli, odkud už nevede žádná silnice. Po osvěžení v Lybijském moři se nalodíte k plavbě do Chora Sfakion, kde na zmožené výletníky čekají autobusy pro transfer do místa ubytování. Vzhledem ke kamenitému terénu doporučujeme pevné boty.
Orientační cena: 60 € + 5 € za vstup a 11 € za převoz lodí


Výlety nabízené k zájezdům s příletem do Chanie


Knossos

Návštěvu Knossu, nejstaršího hlavního města Kréty z doby 2000 let př. n. l., by neměl vynechat žádný návštěvník ostrova. Palác, rekonstruovaný sirem Arthurem Evansem, je několikapatrová stavba, svědčící o vysoké úrovni minojské civilizace. Minojský palác měl původně více než tisíc pokojů a jeho systém chodeb byl pravděpodobně inspirací pro mýty o labyrintu a Minotaurovi. Součástí výletů je prohlídka Archeologického muzea v Heraklionu, kde jsou soustředěny nejvýznamnější nálezy. Po.Orientační cena: 46 €, dítě 23 €

Město Chania, Krétský večer

Odpolední návštěva města Chania, tzv.perly ostrova, s prohlídkou nejznámějších památek. Volný čas na nákupy. Prohlídka města zakončená večerem plným tance, vína a dobrého jídla v příjemné taverně. Út.
Orientační cena: 46 €, dítě 26 €

Aquapark Limnoupolis

Užijte si den plný slunce, zábavy, tobogánů a vodních atrakcí, které dělají radost nejen dětem.
Orientační cena: 44 €, dítě 27 €

Elafonissi

Projeďte se jihozápadním vnitrozemím ostrova s malebnou přírodou a typickými tradičními vesničkami. Navštívíte krápníkovou jeskyni s nádherným výhledem do okolí a klášter na útesech u Libyjského moře. V závěru vás čeká koupání na věhlasné pláži Elafonissi s jemně narůžovělým pískem, která bývá právem zařazována mezi nejkrásnější v Evropě.
Orientační cena: 40 €, dítě 9 €

Lodní výlet na ostrůvek Imeri Gramvousa a zátoku Balos

Příjemná plavba výletní lodní z přístavu Kissamos na ostrůvek Imeri Gramvousa, na jehož vrcholu se nachází benátská pevnost ze 16.století, a do laguny Balos, která je vyhlášená průzračně křišťálovou vodou. St.
Orientační cena: 47 €, dítě 27 €

Soutěska Samaria

Příjemné dobrodružství nabízí pěší výlet nejdelší soutěskou Evropy. Samaria, dlouhá 18 kilometrů a místy se zužující až na 3 metry je součástí národního parku na jihozápadě Kréty.
Výlet začíná za svítání u náhorní planiny Omalos poměrně prudkým sestupem až na dno kaňonu s krásnou neporušenou přírodou, pokračuje přes nejužší místo soutěsky, nazývané Železná brána a končí u moře ve vesnici Agia Roumeli, odkud už nevede žádná silnice. Po osvěžení v Lybijském moři se nalodíte k plavbě do Chora Sfakion, kde na zmožené výletníky čekají autobusy pro transfer do místa ubytování. Vzhledem ke kamenitému terénu doporučujeme pevné boty. Čt
Orientační cena: 45 €, dítě 22,5 € + 5 € za vstup do soutěsky a 11 € lodní lístek

Santorini

Celodenní lodní výlet na jeden z nejhezčích řeckých ostrovů sopečného původu, plavba rychlou lodí trvá asi 3 hodiny. V přístavu Athinos čekají autobusy k okružnímu výletu po ostrově. Můžete si prohlédnout hlavní město ostrova Thira s fascinujícími výhledy na moře a Kalderu nebo využít volný čas ke koupání na pláži Perivolos.
Orientační cena: 172 €, dítě 86 €, transferu z hotelu do přístavu a zpět 20 €, dítě 10 €

Pirátská plavba

Plavba přírodním zálivem Souda na palubě korábu Black Pearl s pirátskou posádkou, při které shlédnete benátskou pevnost na ostrůvku Sv.Mikuláše. Koupání na krásných pláží poloostrova Akrotiri. Pá.
Orientační cena: 43 €, dítě 18€

Nabídka výletů i jejich ceny se můžou změnit v závislosti na místě vašeho ubytování.

sezóna 1/4/2017 - 30/6/2017 a 16.9.2017 - 31.10.2017
Typ vozu 7 dní 14 dní 21 dní
Fiat Panda, Hyunday Atos nebo obdobný5 530 9 677 13 478
Hyundai I10, Hyundai Getz nebo obdobný 6 221 10 800 15 494
Seat Ibiza, Grande Punto nebo obdobný 6 566 11 059 15 898
Toyota Yaris, Škoda Fabia nebo obdobný 7 258 12 442 18 144
Seat Cordoba, Peugeot 307 nebo obdobný 7 949 14 342 21 082
Suzuky Jimny nebo obdobný 11 750 21 773 34 214
Fiat Scudo Mini Bus 9 osob nebo obdobný 16 934 32 832 44 928


sezóna 1/7/2017 - 15/9/2017
Typ vozu 7 dní 14 dní 21 dní
Fiat Panda, Hyunday Atos nebo obdobný6 221 12 096 16 934
Hyundai I10, Hyundai Getz nebo obdobný 6 912 13 478 19 354
Seat Ibiza, Grande Punto nebo obdobný 7 258 13 824 19 699
Toyota Yaris, Škoda Fabia nebo obdobný 7 776 14 515 20 390
Seat Cordoba, Peugeot 307 nebo obdobný 8 640 15 552 22 291
Suzuky Jimny nebo obdobný 14 515 27 302 38 016
Fiat Scudo Mini Bus 9 osob nebo obdobný 20 563 38 016 51 840