Costa Navarino

Skvělé podmínky k relaxaci nejen pro golfisty

Costa Navarino
Luxusní resort Costa Navarino zahrnující i čtyři špičková golfová hřiště se nachází v oblasti Messinia na jihozápadě Peloponésu. Je situován podél zálivu s téměř kilometr dlouhou písečnou pláží. Poblíž se nachází pěkné členité pobřeží s malými zálivy, chráněnými skalisky. Hlavní filosofií komplexu bylo vybudování ideálního místa pro rekreaci, sport a zábavu s ohledem na místní flóru a faunu tak, aby jeho návštěvníci trávili dny odpočinku v neporušeném přírodním prostředí.
Resort Costa Navarino aktuálně tvoří čtyři špičkové hotely:
The Westin Resort Costa Navarino, The Romanos, a Luxury Collection Resort, W Costa Navarino a Mandarin Oriental Costa Navarino
Více o Resortu Costa Navarino

Resort Costa Navarino

V krajině, porostlé po staletí olivovníky a vinicemi, kde se nachází řada pozůstatků z mykénské doby, ruiny klasických starověkých chrámů, středověké hrady a byzantské kostely byl vybudován rozlehlý hotelový areál. Vzdálenost od správního centra Messinie, města Kalamata, je asi 45 kilometrů, od Athén ho dělí 250 kilometrů. Do nejbližšího přístavního městečka Pylos, vzdáleného 14 kilometrů a vesničky Gialova v dosahu 6 kilometrů lze dojet hotelovým autobusem, který zajišťuje dopravu několikrát denně.
Moderní resort na ploše 130 hektarů byl vybudován v místech s 4 500 dlouhou historií v souladu s ekologickými hledisky, aby nebyla porušena příroda, dosud nedotčená masovou turistikou. Ve snaze o zachování krajinného rázu bylo přesazeno na 16 000 olivovníků, včetně staletých stromů. V pečlivě upraveném areálu se spoustou zeleně jsou zasazeny dva pětihvězdičkové hotely The Westin Resort a Romanos Luxury Resort, vybudovaný v antickém stylu. Součástí resortu je také hotel jen pro dospělé W Costa Navarino, který se nachází v kouzelném zálivu mezi městečky Pylos a Gialova. V létě 2023 se do resortu začlenil i Mandarin Oriental, první zástupce této prestižní hotelové sítě v Řecku.

Sport

Kromě golfu, který nabízí celkem čtyři 18jamková golfová hřiště, se tu mohou návštěvníci věnovat řadě dalších sportovních aktivit. Hotely organizují cyklistické a horolezecké túry nebo stále populárnější nordic walking po okolní krajině. Ve sportovní akademii se můžete zdokonalit v tenisu, stolním tenisu, badmintonu a squashi nebo se seznámit s novými druhy sportů jako je speedminton, padel nebo plážový tenis. K dispozici je také hřiště na košíkovou a squash, bowling a fitness centrum. Na pláži lze provozovat nemotorizované vodní sporty – windsurfing, pronajmout si šlapadlo, kánoe nebo si zahrát plážový volejbal. Novinkou jsou pěti až sedmidenní kurzy potápění s možností získat certifikát. Pořádají se i kurzy potápění pro děti o 8 let nejen v bazénu, ale i v moři.
Od roku 2021 působí v Costa Navarino také tenisová akademie Mouratoglou. Známý tenisový trenér Patrick Mouratouglou stojí za úspěchy takových hvězd jako je Stefanos Tsitsipas nebo Serena Williams. Tenisové centrum v Costa Navarino má výborné zázemí a nachází se na skvělém místě s výhledem na Jónské moře. Celkem bude zájemcům k dispozici 12 tenisových kurtů tří typů. Zkušení tréneři centra budou samozřejmě uplatňovat metodiku a širokou škálu programů navržených Mouratoglouovou akademií pro individuální a skupinové lekce, ato pro děti i dospělé.

Lunch and dine around

Resort nabízí tzv. systém lunch and dine-around, což znamená, že klienti, kteří mají zakoupenou polopenzi nebo plnou penzi mohou po předchozí rezervaci čerpat jedno jídlo denně v jiné restauraci v rámci komplexu.

Zábava a nákupy

Oba resorty mají společné a zábavní centrum Agora, považované za místo setkávání. Kromě několika restaurací a barů je tu řecký amfiteátr, knihovna a půjčovna aut. Samozřejmě nechybí řada obchodů se zajímavou nabídkou včetně ručně vyráběných šperků a uměleckých děl, prodejna knih, zlatnictví, parfumerie s nabídkou biokosmetiky, hračkářství a obchod s dětským oblečením z organické bavlny. Nabídku doplňují butiky s dámským a pánským oblečením známých značek, včetně plážového vybavení.

Motorkářská závodní dráha

Děti i dospělí si mohou zpestřit pobyt v resortu adrenalinovou zábavou v Navarino Speed Experience Park. Vyzkoušejte si roli závodníka pod vedením zkušených instruktorů, kteří poskytují lekce pro všechny věkové kategorie různých úrovní. Během jízdy můžete sledovat na světelné časomíře vaše výkony. Díky systému osvětlení si můžete vychutnat jízdu i po západu slunce. K dispozici je také simulátor umožňující řídit vůz vaší oblíbené stáje Formule 1 na nejznámějších světových okruzích v improvizovaných závodech.

Restaurace v Agoře

V centru Agory si můžete vychutnat řeckou kávu a tradiční zákusky v Kafeniu Deli,, posedět v pivnici 3 Admirals nebo si dát typické řecké rychlé občerstvení – gyros a souvlaki v pitě. Je tu také italská restaurace La Luigi s pizzou a špagetami a The Dinner ve stylu amerických restaurací padesátých let. Pro golfisty je v rámci klubu určena restaurace Flame.

Dětský klub

Pro děti jsou připravovány nejrůznější aktivity odpovídající jejich věku. Pro nejmenší děti od 4 měsíců do 4 let si můžete objednat hlídání předem prostřednictvím www.worldwidekidscompany.com s kvalifikovaným personálem, který se stará o rozvoj jejich dovedností. Starší děti od 4 do 12 let se zabaví v dětském klubu „Písečný hrad“, kde jsou pro ně připravené zajímavé zábavné činnosti a hry.

Navarino Golf Academy

Navarino Golf Academy představuje ucelený modifikovaný systém výuky SNAG®, který spojuje základní prvky golfu a zábavnou formou pomůže dětem proniknout do světa tohoto populárního sportu. Lze navštěvovat pravidelné lekce golfu, které jsou uzpůsobeny věku a schopnostem dětí.

Tenisová akademie pro děti

Mini Tennis Academy pro děti od 3 do 9 let zábavnou formou rozvíjí dovednosti vašich dětí pod vedením zkušených instruktorů v soukromých nebo skupinových lekcích, které jsou přizpůsobené věku a potřebám každého dítěte.

Relaxační pobyty

Exkluzivní lázeňské centrum Anazoe spa nabízí na ploše 4000 m² široký výběr speciálních léčebných procedur k celkové relaxaci, revitalizaci a omlazení, včetně thalassoterapie a masáží využívajících bohaté přírodní zdroje. Zaměřuje se především na oleotherapy využívající olivový olej podle postupů dochovaných ze starověku.
Součástí centra je mimo jiné sauna s bylinnou párou, ledová jeskyně a různé typy masážních sprch. Využít lze různé druhy kosmetických služeb včetně manikúry a pedikúry.