Dovolená a zájezdy Řecko

Více o destinaci Řecko

Řecko je ideálním místem pro vaši dovolenou. Poklidný řecký styl života, bez spěchu a stresu, azurově modré nebe, krásné pláže a hřejivé slunce navodí tu pravou prázdninovou atmosféru. Je jen na vás, zda strávíte svou dovolenou v Řecku nebo na řeckých ostrovech relaxací na mořském pobřeží, poznáváním starověkých památek a přírodních krás. Nebo můžete prožít aktivní dovolenou zaměřenou na zlepšování své fyzické kondice při provozování vodních sportů, golfu, jízdě na kole nebo zdolávání vrcholů místních hor. Řecko, to jsou také bohaté dějiny, tajemné mýty a báje, které nosíme v našich myslích od dětských let. Splňte si své sny a navštivte místa, o kterých jste dosud jen slyšeli ...

Více o Řecku

Dovolená Řecko

Řecko je ideálním místem pro vaši dovolenou. Poklidný řecký styl života, bez spěchu a stresu, azurově modré nebe, krásné pláže a hřejivé slunce navodí tu pravou prázdninovou atmosféru.
Je jen na vás, zda strávíte svou dovolenou v Řecku nebo na řeckých ostrovech relaxací na mořském pobřeží, poznáváním starověkých památek a přírodních krás. Nebo můžete prožít aktivní dovolenou zaměřenou na zlepšování své fyzické kondice při provozování vodních sportů, golfu, jízdě na kole nebo zdolávání vrcholů místních hor. Řecko, to jsou také bohaté dějiny, tajemné mýty a báje, které nosíme v našich myslích od dětských let.
Splňte si své sny a navštivte místa, o kterých jste dosud jen slyšeli nebo četli. Určitě nebudete zklamáni.

UŽIJTE SI DOVOLENOU V ŘECKU


Zvolte si pro svou letní dovolenou zájezd do Řecka nebo na řecké ostrovy . Navštivte zemi s přátelskými lidmi a budete okouzleni. Ztraťte se v úzkých ostrovních uličkách, prožijte magickou noc v taverně na břehu Egejského moře, ochutnávejte čerstvé ryby a plody moře na palubě rybářské lodi. Jemňoučký písek, modré nebe, ještě modřejší moře a horké slunce. Dovolená v Řecku je prostě fantastická…
VYBERTE SI ZÁJEZD DO ŘECKA


Řecko je ideální prázdninová destinace, která málokdy zklame. Za pouhých 2,5 hodiny letu se ocitnete u prohřátých pláží pod blankytně modrým nebem. Od prvního okamžiku si můžete užívat poklidný řecký životní styl a pohodu, která má neuvěřitelně blahodárný vliv. Vychutnejte si beze spěchu své frappé v kavárně na pobřeží, dýchejte vonný vzduch a relaxujte v paprscích hřejivého slunce.
O ŘECKU


Řecko tvořené pevninskou částí a ostrovy je svou celkovou rozlohou 131 941 km² o více než o jednu třetinu větší než Česká republika. Pro Řecko je typické různorodé členité pobřeží s mnoha zátokami a ostrovy. Z délky pobřeží připadá jen 4 000 km na pevninské Řecko, zbývající plochu tvoří řecké ostrovy, kterých je více než 2000, roztroušených jak na západě v Jónském moři tak především na východě v Egejském moři mezi Řeckem a Tureckem. Trvale obydleno je 227 ostrovů a více než 100 obyvatel celoročně žije na 78 ostrovech. Jen 18 ostrovů má více než 10 000 obyvatel, mezi největší řecké ostrovy patří Kréta, Rhodos, Lesbos, Kefalonia a Korfu.

Kouzlo Řecka je v jeho rozmanitosti – jednotlivé řecké ostrovy a pevnina se od sebe značně liší. Oblast Attika vám nabídne blízkost antických památek a hlavního města, dovolená na ostrově Rhodos umožní poznat kouzlo jednoho z nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Určitě vás nezklame ani dovolená na ostrově Korfu nebo ostrov Zakyntos, kde se daří chráněným želvám Carreta. Mezi Jónské ostrovy patří i rozkvetlý ostrov Kefalonia. Dodekanéský ostrov Kos , rodiště starověkého lékaře Hippokrata, stejně jako zelený Samos nebo Lefkada, jsou ideálními místy pro milovníky windsurfingu.
Pro turistiku je vhodná dovolená na Olympské riviéře, odkud lze podniknout i výstup na bájný Olymp. Za nejromantičtější řecký ostrov je považováno Santorini, oblíbené místo zamilovaných. Opomenout nelze mýty opředený ostrov Kréta s palácem Knossos a řadou dalších významných památek nebo kosmopolitní Mykonos a Paros.

Než se na dovolenou do Řecka vydáte, můžete se seznámit s tipy na výlety a nové zážitky včetně zajímavostí o řecké kuchyni.


Nabídka výletů i jejich ceny se můžou změnit v závislosti na místě vašeho ubytování.