Dovolená a zájezdy Karpathos

Více o destinaci Karpathos

Ostrov Karpathos, nacházející se na jih od Rhodosu je součástí souostroví Dodekanesos. Karpathos s rozlohou 332 km2 je úzký, na délku měří 48 kilometrů. Středem ostrova se táhne vápencové pohoří, jehož nejvyšší vrchol Kali Limni dosahuje výšky 1 215 metrů. Tvoří přírodní předěl mezi jižní a severní částí Karpathosu. Na rozdíl od drsného severu ostrova s romantickými skalnatými útesy tvoří jih Karpathosu převážně úrodné nížiny. Pobřeží ostrova je místy příkré, s malebnými zátokami. Pěkné písečné pláže jsou na západní straně ostrova Karpathos. K nejkrásnějším plážím ostrova patří Agios Nikolaos, Lefkos nebo Apella. Na Karpathos můžete letět anebo připlout z athénského Pirea, ale ...

Více o Karpathos

Dovolená Karpathos

Ostrov Karpathos, nacházející se na jih od Rhodosu je součástí souostroví Dodekanesos. Karpathos s rozlohou 332 km2 je úzký, na délku měří 48 kilometrů. Středem ostrova se táhne vápencové pohoří, jehož nejvyšší vrchol Kali Limni dosahuje výšky 1 215 metrů. Tvoří přírodní předěl mezi jižní a severní částí Karpathosu. Na rozdíl od drsného severu ostrova s romantickými skalnatými útesy tvoří jih Karpathosu převážně úrodné nížiny. Pobřeží ostrova je místy příkré, s malebnými zátokami. Pěkné písečné pláže jsou na západní straně ostrova Karpathos. K nejkrásnějším plážím ostrova patří Agios Nikolaos, Lefkos nebo Apella. Na Karpathos můžete letět anebo připlout z athénského Pirea, ale také z Kréty nebo Rhodosu.

Letoviska na ostrově Karpathos

Mezi oblíbená místa pro dovolenou na ostrově Karpathos patří malebná Arkasa, která leží na jihozápadě ostrova Karpathos, asi 16 km od hlavního města Pigadie. Z místních písečných pláží, oceňovaných díky čistotě vody každoročně Modrou vlajkou, můžete dohlédnout na protější ostrov Kassos. Pro milovníky řecké kuchyně a rybích specialit jistě bude zajímavý výlet do rybářské vesničky Finiki, s malebnou písčitou pláží, kde můžete okusit v rodinných tavernách pokrmy z čerstvě ulovených z ryb a darů moře. Cesta z Arkasy trvá zhruba 5 minut podél pobřeží severním směrem. Okolní kopce plné bujné vegetace vybízí k výletům, a za úsilí, které k jejich zdolání vynaložíte, se vám odmění nádhernými výhledy na vesničky lemované mořem. Pěkným místem je také hlavní město ostrova Karpathos, které se nazývá Pigadia. Má pěknou pláž a přístav, odkud odplouvají lodě na okolní ostrovy a pláže na pobřeží.

Dovolená Karpathos - vzdálenost z ČR

Zaujala vás dovolená Karpathos, tak vás také jistě zajímá průměrná doba letu do Řecka na ostrov Karpathos. Průměrná doba letu na ostrov Karpathos je asi 3 hodiny. Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko, Karpathos je 1900 km.

Dovolená Karpathos - doprava v místě

Na ostrově Karpathos je pravidelné autobusové spojení letovisek s hlavním městem, můžete si tu půjčit kolo, moped nebo auto.

Nabízená pobytová místa - Karpathos

Proč navštívit Karpathos?

Malý ostrov nabízí ideální podmínky pro klidnou dovolenou klientů, které nelákají rušná centra a velké hotelové komplexy. Pohodovou relaxaci u moře lze na Karpathosu skloubit s pěšími túrami po kopcích porostlých borovicemi. Na jižním pobřeží Karpathosu s vysokými vlnami si přijdou na své milovníci windsurfingu.

Pláže na ostrově Karpathos

Pláže ostrova Karpathos jsou velmi rozmanité a je jich napočítáno 75, takže si tu každý návštěvník může najít tu svou.

Pláže na severním a východním pobřeží Karpathosu

Na drsnějším severu ostrova Karpathos jsou pláže spíše oblázkové, přístupné pouze z moře, anebo po nezpevněných prašných cestách. Mezi nejznámější pláže severního pobřeží patří Diafani, Vananda a Forokli. Zajímavostí jsou čas od času se vyskytující tuleni, kteří vyhledávají právě rozeklané a ze souše nepřístupné skalnaté severní pobřeží.
Pod vysokými zalesněnými kopci na severovýchodě ostrova Karpathos se nachází necelých 400 metrů dlouhá pláž Agios Nikolaos. Skalnaté útesy ji dělí na tři části, dvě jsou převážně písečné s oblázky, třetí je kamenitá s průzračně čistou vodou. Na východní straně ostrova Karpathos se nachází nejznámější pláže ostrova velká a malá Appela. Velká Appela je přístupná místní zpevněnou vozovkou a během dne se tu můžete občerstvit v malé taverně nad pláží. Na malou Appelu se dostanete z velké Appely nezpevněnou stezkou přes skalní výběžek nebo k ní lze doplavat. Kontrast téměř bílé oblázkové pláže, tyrkysově modrého moře a zeleně okolních kopců vytváří nezapomenutelné scenérie. Jsou zde ideální podmínky pro milovníky šnorchlování a pozorování podmořského světa, běžně tu narazíte na chobotnice a murény.
Nádherným místem je také záliv s pláží Kyra Panagia, nejfotografovanější pláž ostrova Karpathos, pojmenovaná po místním klášteře. Pláž mezi skalami, vzdálená od hlavního města jen několik kilometrů, má zlatavý písek a sytě modré moře. Přímo u Pigadia nabízí příjemnou relaxaci pláž Vrontis.

Pláže na jižním a západním pobřeží Karpathosu

Nejoblíbenější pláží s jemným pískem poblíž hlavního města je asi 5 kilometrů vzdálená Amopi, díky mělkému vstupu do vody vhodná i pro rodiny s dětmi. Na nejjižnějším výběžku ostrova poblíž letiště pod pískovcovou skálou je pláž Diakoftis s ideálními podmínkami pro vyznavače kitingu a windsurfingu. Podél jižního pobřeží je řada pěkných klidných zátok s plážemi jako je Pounta. Malebná Arkasa leží na jihozápadě ostrova Karpathos, asi 16 km od hlavního města Pigadie. Z místních písečných pláží, oceňovaných díky čistotě vody každoročně Modrou vlajkou, můžete dohlédnout na protější ostrov Kassos, a z výběžku Paleokastro, který pláž ohraničuje, pozorovat nezapomenutelný západ slunce. K nejlepším na ostrově patří tři zátoky s písečnými plážemi u obce Lefkos na západě ostrova.

Ostrov Karpathos-nudistické pláže

Nudistickou pláž s lehátky a slunečníky najdete v Amopi na jih od hlavního města i na řadě dalších míst jižního a západního pobřeží Karpathosu.

Aktivní dovolená na ostrově Karpathos

Na Karpathosu se můžete věnovat trekkingu a climbingu.

Dovolená Karpathos - doprava v místě

Na ostrově Karpathos je pravidelné autobusové spojení letovisek s hlavním městem, můžete si tu půjčit kolo, moped nebo auto.

Karpathos - tip na výlet - tradiční vesnice Olympos

Tradiční životní způsob udržují obyvatelé vesnice Olympos. Vysoko v horách na severu ostrova se stále dodržují staré zvyky i pomalý rytmus dne. Přes nelehké přírodní podmínky jsou obyvatelé hospodářsky soběstační. Nejen zemědělství, ale i řemeslná výroba využívají prastaré postupy a techniky. Díky tomu bývá Olympos považován za živoucí muzeum. Podle místních zdrojů řídí život vesnice, kde se zastavil čas, ženy, které dosud rády oblékají vyšívané kroje. Pro turisty je tu několik obchůdků se suvenýry a příjemná taverna ve mlýně.

Zdolání vrcholu Kali Limni

Pro výstup na nejvyšší horu Karpathosu a dodekanéského souostroví Kali Limni 1215 metrů si můžete vybrat tři různé trasy. Místní agentury nabízí hromadné výstupy s průvodcem, pokud jste zkušení turisté, můžete se vydat na nejvyšší vrchol ostrova Karpathos sami. Doporučujeme pevnou obuv a lehkou bundu, u vrcholu bývá poměrně chladno a větrno. Pokud vám počasí bude přát a nepřekvapí vás zatažená obloha, budete za své úsilí odměněni nezapomenutelnými výhledy na moře a okolní vesnice. Cestou z vrcholu můžete doplnit energii v taverně Kali Kardia – v překladu „Dobré srdce“.

Výlet s prohlídkou tradiční vesnice Olympos

Tradiční životní způsob udržují obyvatelé vesnice Olympos. Vysoko v horách na severu ostrova se stále dodržují staré zvyky i pomalý rytmus dne. Přes nelehké přírodní podmínky jsou obyvatelé hospodářsky soběstační. Nejen zemědělství, ale i řemeslná výroba využívají prastaré postupy a techniky. Díky tomu bývá Olympos považován za živoucí muzeum. Podle místních zdrojů řídí život vesnice, kde se zastavil čas, ženy, které dosud rády oblékají vyšívané kroje. Pro turisty je tu několik obchůdků se suvenýry a příjemná taverna ve mlýně.


Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.