Dovolená a zájezdy Evia

Více o destinaci Evia

Druhý největší ostrov Řecka a šestý největší ostrov ve Středozemním moři má rozlohu asi 3 655 km2 a přibližně 200 000 obyvatel. Leží zhruba uprostřed Řecka mezi pevninou a souostrovím Sporady. V nejužším místě ostrov od řecké pevniny dělí jen 40 metrů široká úžina Evripos. V legendách se praví, že vládce moří Poseidon máchnutím trojzubce vytvořil průplav, kterým oddělil ostrov od pevniny a vznikla tak Evia. Krajina je neobyčejně úrodná, porostlá lesy, sady, olivovými háji a vinnými révami. Říká se, že nejlepší řecká retsina pochází právě odtud. Ostrov má majestátní hory a nekonečné pláže, na severním pobřeží vás okouzlí borovicovými háji, starými kláštery a léčivými termálními ...

Více o Evia

Dovolená Evia

Druhý největší ostrov Řecka a šestý největší ostrov ve Středozemním moři má rozlohu asi 3 655 km2 a přibližně 200 000 obyvatel. Leží zhruba uprostřed Řecka mezi pevninou a souostrovím Sporady. V nejužším místě ostrov od řecké pevniny dělí jen 40 metrů široká úžina Evripos. V legendách se praví, že vládce moří Poseidon máchnutím trojzubce vytvořil průplav, kterým oddělil ostrov od pevniny a vznikla tak Evia. Krajina je neobyčejně úrodná, porostlá lesy, sady, olivovými háji a vinnými révami. Říká se, že nejlepší řecká retsina pochází právě odtud. Ostrov má majestátní hory a nekonečné pláže, na severním pobřeží vás okouzlí borovicovými háji, starými kláštery a léčivými termálními prameny Edipsos, ve kterých se pro blahodárné účinky koupal podle Plútarcha římský generál Sulla. Ve středu Evie se tyčí majestátní pohoří, nejvyšší vrchol Dirfis má 1743 m n. m. Na severovýchodním pobřeží ostrova najdete překrásné pláže, středověké věže a byzantské kostelíky. Jih ostrova je zemí větrů s "drakospita" - dračími domy, pohořím Ohi, překrásnou roklí Dimosaris, nejzajímavějším historickým místem ostrova Eretria a středověkými hrady Aliveri, Stira a Karistos. Evii spojuje s pevninou most Chalkida, nesoucí jméno po hlavním městě ostrova.

Dovolená Evia - vzdálenost z ČR

Průměrná doba letu do Athén je 2 hodiny a 30 minut. Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko Athény je 1900 kilometrů.

Nabízená pobytová místa - Evia


Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.

Orientační ceny pronájmu auta


Cestovní kancelář Greece Tours nezprostředkovává pronájem aut a nenese za něj zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka pronájmu aut i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.