Dovolená a zájezdy Evia

Více o destinaci Evia

Druhý největší ostrov Řecka a šestý největší ostrov ve Středozemním moři má rozlohu asi 3 655 km2 a celoročně tu žije asi 200 000 obyvatel. Nachází se u souostroví Sporady poblíž řecké pevniny, v nejjužším místě dělí Eviu od Řecka jen 40 metrů široká úžina Evripos. Podle mýtů vytvořil průplav, který odděluje ostrov od pevniny vládce moří Poseidon máchnutím trojzubce. Ostrov má neobyčejně úrodnou krajinu, porostlou lesy, sady, olivovými háji a vinicemi.Traduje se, že nejlepší řecká retsina pochází právě odtud. Evia má úžasné nekonečné pláže, na severním pobřeží vás okouzlí borovicovými háji, starými kláštery a léčivými termálními prameny Edipsos, ve kterých se pro blahodárné účinky ...

Více o Evia

Dovolená Evia

Druhý největší ostrov Řecka a šestý největší ostrov ve Středozemním moři má rozlohu asi 3 655 km2 a celoročně tu žije asi 200 000 obyvatel. Nachází se u souostroví Sporady poblíž řecké pevniny, v nejjužším místě dělí Eviu od Řecka jen 40 metrů široká úžina Evripos. Podle mýtů vytvořil průplav, který odděluje ostrov od pevniny vládce moří Poseidon máchnutím trojzubce. Ostrov má neobyčejně úrodnou krajinu, porostlou lesy, sady, olivovými háji a vinicemi.
Traduje se, že nejlepší řecká retsina pochází právě odtud. Evia má úžasné nekonečné pláže, na severním pobřeží vás okouzlí borovicovými háji, starými kláštery a léčivými termálními prameny Edipsos, ve kterých se pro blahodárné účinky koupal podle Plútarcha římský generál Sulla. Ve středu Evie se tyčí majestátní pohoří, nejvyšší vrchol Dirfis má 1743 m n. m. Na severovýchodním pobřeží ostrova najdete překrásné pláže, středověké věže a byzantské kostelíky. Jih ostrova je zemí větrů s "drakospita" - dračími domy, pohořím Ohi, překrásnou roklí Dimosaris, nejzajímavějším historickým místem ostrova Eretria a středověkými hrady Aliveri, Stira a Karistos. Evii spojuje s pevninou most Chalkida, pojmenovaný po hlavním městě ostrova.

Dovolená Evia - vzdálenost z ČR

Průměrná doba letu do Athén je 2 hodiny a 30 minut. Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko Athény je 1900 kilometrů.

Nabízená pobytová místa - Evia


Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.