Dovolená a zájezdy Kos

Více o destinaci Kos

Ostrov Kos - Přístav v hlavním městě

Řecký ostrov Kos patří do souostroví Dodekanessos a leží v jihovýchodní oblasti Egejského moře. Ostrov Kos má 114 kilometrů dlouhé pobřeží vhodné jak k plážové rekreaci, tak k romantickým procházkám. Pláže na Kosu jsou jak písečné, tak oblázkové. Klid a soukromí umožňují malá skalnatá zákoutí a zálivy. Kos je ideálním místem pro rodiny s dětmi, ale také mladé páry a novomanžele. Hornatý a větrnější jih ostrova vábí surfaře a všechny sportovní nadšence. Sever ostrova Kos je rovinatější, vhodný mimo jiné i pro nenáročné cyklistické výlety. Na Kosu byly vybudovány cyklistické stezky podél pobřeží a kolo si tu můžete půjčit doslova na každém kroku a to včetně vybavení jako jsou ...

Více o Kosu

Dovolená Kos

Řecký ostrov Kos patří do souostroví Dodekanessos a leží v jihovýchodní oblasti Egejského moře. Ostrov Kos má 114 kilometrů dlouhé pobřeží vhodné jak k plážové rekreaci, tak k romantickým procházkám. Pláže na Kosu jsou jak písečné, tak oblázkové. Klid a soukromí umožňují malá skalnatá zákoutí a zálivy. Kos je ideálním místem pro rodiny s dětmi, ale také mladé páry a novomanžele. Hornatý a větrnější jih ostrova vábí surfaře a všechny sportovní nadšence. Sever ostrova Kos je rovinatější, vhodný mimo jiné i pro nenáročné cyklistické výlety. Na Kosu byly vybudovány cyklistické stezky podél pobřeží a kolo si tu můžete půjčit doslova na každém kroku a to včetně vybavení jako jsou přilby a dětské sedačky.

Zajímavá místa ostrova Kos

Dovolená na Kosu nabízí nejen v typická letoviska, ale také přímořské vesničky s panenskou přírodou a spoustou zeleně. Podle mytologie byl Kos sídlem obrů. Nyní je však Kos spíše znám jako rodiště zakladatele moderní medicíny – Hippokrata. Velmi oblíbeným turistickým místem spojeným s Hippokratem je Asklepion, městečko s původní Hippokratovou lékařskou školou.
Ostrov Kos dobře známe. Dokážeme proto vybrat ty nejkrásnější lokality Kosu pro váš odpočinek. Především mladým párům doporučujeme hlavní město Kos. V noci město ožívá čilým ruchem, v plážových barech se často setkáte se živou hudbou. Lambi je vlastně předměstím Kosu. Najdete tu převážně písčité nebo písčito-oblázkové pláže. Nově je tu vybudována cyklostezka pro bruslaře, po které se dostanete do příjemného městečka Psalidi. Ideálním místem pro rodinnou dovolenou je letovisko Marmari. Krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou vhodné nejen pro děti, ale také pro provozování vodních sportů jako je kiting nebo windsurfing. Klidnou dovolenou na ostrově Kos si můžete vychutnat v Mastichari, původní rybářské vesničce se zbytky křesťanské baziliky. Dalším oblíbeným místem je městečko Tigaki s aquaparkem. Příjemnou procházkou se odsud dostanete k solnému jezeru Aliki.
Ať už vás uchvátí Tigaki, Marmaris, Mastichari, Kos a Lambi, Psalidi - určitě strávíte nádhernou dovolenou podle svých představ. Ostrov Kos má ideální podmínky pro příjemné prožití dovolené všech věkových generací.

Dovolená Kos - vzdálenost z ČR

Dovolená Kos představuje průměrnou dobu letu z Prahy do Řecka na ostrov Kos 2 hodiny a 40 minut. Vzdušná vzdálenost letiště Praha - Řecko ostrov Kos je 2000 km.

Dovolená Kos - doprava v místě

Ostrov Kos má spolehlivou autobusovou dopravu. Na místě si můžete půjčit kolo, motorku nebo auto.

Dovolená Kos - proč si z řeckých ostrovů vybrat Kos?

Dovolená Kos nabízí ubytování nejen v typických přímořských letoviscích, ale také v přímořských vesničkách s panenskou přírodou a se spoustou zeleně. Podle mytologie byl Kos sídlem obrů. Nyní je však Kos spíše znám jako rodiště zakladatele moderní medicíny – Hippokrata. Velmi oblíbeným turistickým místem spojeným s Hippokratem je Asklepion, archeologický areál s původní Hippokratovou lékařskou školou. Ostrov Kos má spolehlivou autobusovou dopravu.

Dovolená Kos - volný čas a sport na Kosu

Dovolená Kos nabízí vynikající podmínky pro turistiku a potápění. Z přístavu v hlavním městě ostrova Kos pravidelně vyplouvají lodě se zájemci o potápění na nedaleký ostrov Kalymnos. Dovolená Kos, to jsou nejen sportovní zážitky. Na Kosu si můžete dopřát také exkluzivní odpočinek a relaxaci. Nejrůznější lázeňské procedury lze objednat předem.

Dovolená Kos - doprava v místě

Ostrov Kos má spolehlivou autobusovou dopravu. Na místě si můžete půjčit kolo, motorku nebo auto.

Dovolená Kos - cyklistika

Využijte pobytu na Kosu ke zlepšení své fyzické kondice. Kolo si tu můžete půjčit doslova na každém kroku. Po celém ostrově byly vybudovány cyklistické stezky, po nichž se můžete bezpečně vydat za poznáváním krás a zajímavostí Kosu. Stezka pro cyklisty, využívaná také vyznavači jízdy na kolečkových bruslích, vede i kolem celého pobřeží hlavního města se spoustou antických a středověkých památek, připomínajících bohatou historii ostrova Kos.


Dovolená Kos - další výlety

Ostrov Nissyros

Celodenní lodní výlet na ostrůvek Nissyros, v jehož nitru se nachází stále činná sopka. Vyplouvá se z hlavního města Kos a pluje do přístavu Mandraki na Nissyrosu, kde navštívíte kráter Stefanos se sirnými gejzíry. Výlet zahrnuje i chutě Nissyrosu , kde jste zváni na ochutnávku domácích produktů, které jinde v Řecku nenajdeme. Na výlet doporučujeme pevnější obuv.
Cena: 50 €, dítě 25 € český průvodce

Tři ostrovy - platba s piráty Kosu

Dobrodružná plavba v Egejském moři na pirátské lodi. Poznejte krásy okolních ostrovů! Koupání v krásných zátokách a procházka malebným přístavem. Součástí výletu je lehký oběd. Navštívíme i lovce mořských hub. Tři ostrovy Kalymnos, Pserimos a Plati jsou vyhlášenými místy, které stojí za to navštívit. Plavky s sebou.
Cena: 55 €, dítě 27 € český průvodce

KRÁSY KOSU – Ostrov poznání!

Odpolední výlet na nejkrásnější místa Kosu. Návštěva panoramatické horské vesničky Zia. Společně se následně přesuneme do starověké nemocnice Asklepion, kde vyučoval Hypokrates – nejznámější jméno lékařské vědy. Zakončení podvečerní procházkou s výkladem a volným časem v hlavním městě Kos.
Cena: 50 €, dítě 25 € český průvodce

Divoký Kefalos – koupání v malebné zátoce

Společně se vydáme do divoké části ostrova Kos – Kefalos! Půldenní koupání v zátoce Kefalos. První sladká zastávka bude v továrně na domácí med z Kosu. A po této sladké pauze nás čeká poklidná zátoka s nejhezčím výhledem na jižním pobřeží s čistou průzračnou vodou a klidnými plážemi.
Cena: 30 €, dítě 12 € český průvodce

Řecký večer – tanec, jídlo a zpěv

Večerní výlet do vysokohorské vesničky Zia a nezapomenutelný řecký večer! Pro milovníky tradiční řecké kultury je to ideální příležitost zažít pravou atmosféru. Jídlo a víno v ceně.
Cena: 58 €, dítě 24 € anglický/ polský průvodce

Bodrum – turecký bazar

Výlet do Turecka! Využijte příležitost a podívat se na pravé turecké trhy, projít si krásný přístav Bodrum. Pro cestovatele jako stvořené! Stačí občanský průkaz.
Cena: 48 €, dítě 24 € anglický průvodce
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.