Dovolená a zájezdy Paros

Více o destinaci Paros

Řecký ostrov Paros s rozlohou 186 km v posledních letech rychle dohání věhlas známého řeckého ostrova Mykonos. Má podobné písečné i skalnaté pláže, exotické scenérie i velmi příjemné klima. Dovolená na kykladském ostrově Paros se známými letovisky Naoussa a hlavním městem Parikia je ideální pro klidnou relaxaci. Večer se tu nabízí procházky v romantických úzkých uličkách nebo posezení v tavernách s mořskými specialitami přímo u pláže. Paros je třetím největším ostrovem souostroví Kyklady, celoročně tu v tradičních vesnicích tvořených bílými domky s modrými okenicemi a malebnými kostelíky žije téměř deset tisíc obyvatel. Zabývají se převážně zemědělstvím, pěstováním vinné révy, ...

Více o Parosu

Dovolená Paros

Řecký ostrov Paros s rozlohou 186 km² v posledních letech rychle dohání věhlas známého řeckého ostrova Mykonos. Má podobné písečné i skalnaté pláže, exotické scenérie i velmi příjemné klima. Dovolená na kykladském ostrově Paros se známými letovisky Naoussa a hlavním městem Parikia je ideální pro klidnou relaxaci. Večer se tu nabízí procházky v romantických úzkých uličkách nebo posezení v tavernách s mořskými specialitami přímo u pláže. Paros je třetím největším ostrovem souostroví Kyklady, celoročně tu v tradičních vesnicích tvořených bílými domky s modrými okenicemi a malebnými kostelíky žije téměř deset tisíc obyvatel. Zabývají se převážně zemědělstvím, pěstováním vinné révy, výrobou olivového oleje a rybolovem, v posledních letech stále více také turistikou. V neposlední řadě je pobyt na Parosu také ideální příležitostí podniknout lodní výlet na okolní ostrovy Antiparos, Naxos, Ios, Mykonos, Santorini nebo Syros.

Dovolená Paros a vodní sporty na ostrově Paros

Do přístavu hlavního města ostrova Parikie připlouvá od jara denně spousta návštěvníků z Athén a okolních ostrovů, často jen na krátkodobé pobyty. Přes léto pak ostrov Paros ožívá, hlavně když silný vítr přiláká surfaře z celého světa a milovníky mořských vln, kteří zde vyhledávají i jiné vodní sporty. Dovolená Paros je ideální pro všechny milovníky surfu a vodních sportů.

Dovolená Paros - vzdálenost z ČR

Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko ostrov Paros je asi 1700 km.
Doprava letecky do Athén s přestupem na místní linku Athény-ostrov Paros. Délka zájezdu se může v souladu se Všeobecnými smluvními podmínkami změnit v závislosti na konkrétních časech příletů a odletů. Vzhledem k omezené návaznosti letových řádů může být Parosu součástí zájezdu nocleh v hotelu v Athénách.

V případě zájmu o kombinaci s delším pobytem v Athénách nás laskavě kontaktujte.

Dovolená Paros - doprava na místě

Na Parosu je zavedená autobusová linková doprava, využít lze i taxi popřípadě pronajaté auto či motorku. Pravidelné lodní spojení má Paros s Pireem, Rafinou a téměř všemi kykladskými ostrovy.

Nabízená pobytová místa - Paros

Proč právě dovolená Paros?

Přes svou vzrůstající popularitu není ještě ostrov v samém centru Kyklad zahlcen masovou turistikou, takže tu lze prožít klidnou dovolenou, daleko od každodenního shonu. Přes den poznávat pamětihodnosti jako je známý chrám Ekatontapyliani, relaxovat na plážích nebo provozovat vodní sporty, večer se procházet v romantických úzkých uličkách hlavního města ostrova anebo si jen vychutnávat příjemné chvíle se sklenkou vína. V neposlední řadě odtud můžete také podniknout lodní výlety na okolní řecké ostrovy Antiparos, Naxos, Ios, Santorini nebo Syros. Stačí jen zajít do cestovní kanceláře v přístavu hlavního města Paros a vybrat si tu svou trasu.

Paroský mramor

Paroský mramor, zvaný lychnites, čistčí a průhlednější, než obvyklé druhy této horniny, je již od řeckého starověku velmi ceněný. Právě z něj je vytesána obdivovaná socha Venuše Mélské, Praxitelův Hermés i okřídlená bohyně vítězství z ostrova Samothraki. Rovněž Apolónův chrám na ostrově Délos byl, stejně jako řada dalších významných antických staveb, zhotoven z tohoto vzácného materiálu, který je na ostrově Paros zpracováván do dneška.

Dovolená Paros - doprava na místě

Na Parosu je zavedená autobusová linková doprava, využít lze i taxi popřípadě pronajaté auto či motorku. Pravidelné lodní spojení má Paros s Pireem, Rafinou a téměř všemi kykladskými ostrovy.

Dovolená Paros - tip na výlet na ostrov Naxos

Dovolená Paros je příležitostí poznat okolní ostrovy, jedním z nejbližších je Naxos. Na rozdíl od ostatních kykladských ostrovů má Naxos poměrně hodně zeleně, v úrodných údolích se daří zemědělským plodinám a ovocným stromům. Návštěvníci, připlouvající do hlavního města obvykle spatří nejdříve jeho dominantu - známou portaru – velký mramorový portál nedokončeného Apollónova chrámu. Centrum největšího kykladského ostrova, živé městečko Naxos, vystavěné nad přístavem na severozápadě ostrova, má kromě řady restaurací, kaváren a obchůdků také překvapivě bohaté muzeum. Prostory muzea překypují sbírkami, které jsou neustále doplňovány o nové exponáty z místních nalezišť.

Dovolená Paros - tip na výlet na ostrov Antiparos

Na protější ostrůvek s rozlohou jen 38 km² odplouvají lodě z parského přístavu Punta několikrát denně. Nechejte pronajaté auto v přístavu a vydejte se lodí na malebný Antiparos. V tradiční taverně na pobřeží si dopřejte voňavé speciality a skvělé místní víno.

Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.