Dovolená a zájezdy Skiathos

Více o destinaci Skiathos

Řecký ostrov Skiathos, jen 4 kilometry vzdálený od jihovýchodního výběžku poloostrova Magnesia na řecké pevnině, je součástí souostroví Severní Sporady. Ostrov s rozlohou 61 km je poměrně malý, silnice spojující letiště na severovýchodě ostrova s jižním pobřežím měří pouze 17 kilometrů. Dovolená Skiathos to jsou především známé, dobře udržované pláže, které tvoří většinu pobřeží. Na počátku 70.let minulého století byl Skiathos, s dlouhými zlatavými plážemi v kontrastu se zalesněnými kopci, exkluzivním místem pro dovolenou mezinárodní smetánky. Díky tomu je tu poměrně dobrá infrastruktura s upravenými cestami.Vnitrozemí s hustou vegetací převážně borovicových lesů a olivovníků si ...

Více o Skiathosu

Dovolená Skiathos

Řecký ostrov Skiathos, jen 4 kilometry vzdálený od jihovýchodního výběžku poloostrova Magnesia na řecké pevnině, je součástí souostroví Severní Sporady. Ostrov s rozlohou 61 km² je poměrně malý, silnice spojující letiště na severovýchodě ostrova s jižním pobřežím měří pouze 17 kilometrů. Dovolená Skiathos to jsou především známé, dobře udržované pláže, které tvoří většinu pobřeží. Na počátku 70.let minulého století byl Skiathos, s dlouhými zlatavými plážemi v kontrastu se zalesněnými kopci, exkluzivním místem pro dovolenou mezinárodní smetánky. Díky tomu je tu poměrně dobrá infrastruktura s upravenými cestami.
Vnitrozemí s hustou vegetací převážně borovicových lesů a olivovníků si zachovalo pěknou panenskou přírodu. Ostrov Skiathos je jen mírně zvlněný, nejvyšší vrchol Kurupi 432 m n.m. leží v severní části ostrova. Hlavním městem, přístavem a správním střediskem ostrova je město Skiathos-Chora, vystavěné kaskádovitě z bílých domků s červenými střechami nad přírodním zálivem. Je propletené labyrintem uliček s kvetoucími keři a mnoha tavernami, obchůdky a kavárnami. Malebný přístav města Skiathos poskytl ideální romantické kulisy pro scény filmového muzikálu Mamma Mia.

Dovolená Skiathos - vzdálenost z ČR

Pokud vás zaujala dovolená Skiathos, pak vás také jistě zajímá průměrná doba letu do Řecka na ostrov Skiathos.
Průměrná doba letu je 2 hodiny a 20 minut, při cestě na ostrov Skiathos je mezipřistání na ostrově Chios.
Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko Skiathos je 1600 km.
Chcete-li na ostrov Skiathos dojet autem, doporučujeme trajekty z Thessaloniki, Volosu nebo přístavu Agios Konstantinos poblíž letoviska Kamena Vourla.

Dovolená Skiathos - doprava v místě

Ostrov má pravidelné autobusové spojení, na místě si můžete půjčit moped nebo auto.

Nabízená pobytová místa - Skiathos

Proč navštívit právě Skiathos ?

Dovolená Skiathos nabízí svým návštěvníkům především relaxaci na nádherných plážích s tyrkysově modrou vodou a krásnými přírodními scenériemi. Většina pláží je díky pozvolnému vstupu do vody vhodná i pro děti a seniory a řada z nich poskytuje možnosti provozování vodních sportů včetně center výuky potápění. Jsou tu známé velké kosmopolitní pláže plné vyhlášených barů otevřených až do časného rána i malé klidné zálivy, kde můžete relaxovat v klidu. Největší pláže od západu po jižní pobřeží jsou Agia Eleni, Banana beach, Koukounaries, Troulos, Agia Paraskevi, Kanapista beach, Achladies a Megali Amos, poblíž hlavního města. Z ostrova Skiathos lze podnikat lodní výlety na pevninu nebo na nejbližší ostrovy - především Skopelos, ale i na menší ostrůvky u jihovýchodního pobřeží Argos, Tsugrias, Aspronissi nebo Marangos.

Pláže na Skiathosu

Vyhlášené pláže ostrova Skiathos jsou většinou tvořeny světlým pískem a v kontrastu s okolní zelení nabízí velmi působivé scenérie. Za nejkrásnější bývá považovaná Koukounaries, nedaleko ní pak je malá, ale kouzelná pláž Maratha. Na západě ostrova Skiathos se nachází několik půvabných zátok a pláží, například Banana beach, pojmenovaná podle svého tvaru, nebo Eleni. Největšími plážemi na jihu jsou Agia Paraskevi a Vromolimnos se spoustou možností vodních sportů. Malá nudistická pláž Xanemos se nachází asi 3 kilometry na sever od hlavního města ostrova Skiathos.
Známou atrakcí je pláž Lalaria s bělostnými oblázky na severu ostrova. Je doslova zařezaná do skalnatého pobřeží a přístupná jen z moře na výletním člunu. Zvětralé skály s velkými otvory, kterými lze proplouvat a skalní jeskyně, jsou fantastickým dílem přírody.

Dovolená Skiathos - doprava v místě

Ostrov má pravidelné autobusové spojení, na místě si můžete půjčit moped nebo auto.

Tip na výlet - Alonissos

Ze Skiathosu se můžete trajektem vydat na nedaleký ostrov Alonissos, během příjemné plavby vás možná budou doprovázet delfíni. Ostrov porostlý borovicemi je součástí chráněného mořského parku. Díky nedotčené přírodě dosud na Alonissu přežívají poslední exempláře středomořských tuleňů. Podél pobřeží se nachází mnoho malých ukrytých pláží s průzračně čistým mořem pro relaxaci v soukromí. Skalnaté pobřeží má ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Potápěčská centra jsou soustředěna na jihu Alonissu. K poznání ostrova můžete podniknout cyklistický výlet anebo si pronajmout auto.

Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.