Dovolená a zájezdy Achladies

Více o destinaci Achladies

Achladies, vzdálené od hlavního města Skiathos 15 minut jízdy lodí, autem nebo busem, je menší letovisko s krásnou pláží se zlatým pískem a jedním z nejvyhledávanějších míst ostrova pro dovolenou rodin s dětmi. Malebné letovisko s olivovými i ovocnými stromy, bary, restauracemi servírujícími tradiční pokrmy i speciality, je ideálním místem pro relaxaci. Na pláži škola vodních sportů s nabídkou zapůjčení vodních lyží či windsurfingu. Achladies má dobré spojení s okolními letovisky nejen místní autobusovou linkou, ale i vodními taxi. Transfer z letiště asi 10 minut

Více o Achladies

Dovolená Achladies

Achladies, vzdálené od hlavního města Skiathos 15 minut jízdy lodí, autem nebo busem, je menší letovisko s krásnou pláží se zlatým pískem a jedním z nejvyhledávanějších míst ostrova pro dovolenou rodin s dětmi. Malebné letovisko s olivovými i ovocnými stromy, bary, restauracemi servírujícími tradiční pokrmy i speciality, je ideálním místem pro relaxaci. Na pláži škola vodních sportů s nabídkou zapůjčení vodních lyží či windsurfingu. Achladies má dobré spojení s okolními letovisky nejen místní autobusovou linkou, ale i vodními taxi.
Transfer z letiště asi 10 minut

Proč navštívit právě Skiathos ?

Dovolená Skiathos nabízí svým návštěvníkům především relaxaci na nádherných plážích s tyrkysově modrou vodou a krásnými přírodními scenériemi. Většina pláží je díky pozvolnému vstupu do vody vhodná i pro děti a seniory a řada z nich poskytuje možnosti provozování vodních sportů včetně center výuky potápění. Jsou tu známé velké kosmopolitní pláže plné vyhlášených barů otevřených až do časného rána i malé klidné zálivy, kde můžete relaxovat v klidu. Největší pláže od západu po jižní pobřeží jsou Agia Eleni, Banana beach, Koukounaries, Troulos, Agia Paraskevi, Kanapista beach, Achladies a Megali Amos, poblíž hlavního města. Z ostrova Skiathos lze podnikat lodní výlety na pevninu nebo na nejbližší ostrovy - především Skopelos, ale i na menší ostrůvky u jihovýchodního pobřeží Argos, Tsugrias, Aspronissi nebo Marangos.

Pláže na Skiathosu

Vyhlášené pláže ostrova Skiathos jsou většinou tvořeny světlým pískem a v kontrastu s okolní zelení nabízí velmi působivé scenérie. Za nejkrásnější bývá považovaná Koukounaries, nedaleko ní pak je malá, ale kouzelná pláž Maratha. Na západě ostrova Skiathos se nachází několik půvabných zátok a pláží, například Banana beach, pojmenovaná podle svého tvaru, nebo Eleni. Největšími plážemi na jihu jsou Agia Paraskevi a Vromolimnos se spoustou možností vodních sportů. Malá nudistická pláž Xanemos se nachází asi 3 kilometry na sever od hlavního města ostrova Skiathos.
Známou atrakcí je pláž Lalaria s bělostnými oblázky na severu ostrova. Je doslova zařezaná do skalnatého pobřeží a přístupná jen z moře na výletním člunu. Zvětralé skály s velkými otvory, kterými lze proplouvat a skalní jeskyně, jsou fantastickým dílem přírody.

Dovolená Skiathos - doprava v místě

Ostrov má pravidelné autobusové spojení, na místě si můžete půjčit moped nebo auto.

Tip na výlet - Alonissos

Ze Skiathosu se můžete trajektem vydat na nedaleký ostrov Alonissos, během příjemné plavby vás možná budou doprovázet delfíni. Ostrov porostlý borovicemi je součástí chráněného mořského parku. Díky nedotčené přírodě dosud na Alonissu přežívají poslední exempláře středomořských tuleňů. Podél pobřeží se nachází mnoho malých ukrytých pláží s průzračně čistým mořem pro relaxaci v soukromí. Skalnaté pobřeží má ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Potápěčská centra jsou soustředěna na jihu Alonissu. K poznání ostrova můžete podniknout cyklistický výlet anebo si pronajmout auto.

Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.