Dovolená a zájezdy Zakynthos

Více o destinaci Zakynthos

Ostrov Zakynthos

Ostrov Zakynthos, nazývaný také Zante, je v posledních letech atraktivním místem pro pobytové zájezdy klientů všech generací. Ostrov Zakynthos, který je součástí Jónského souostroví, nabízí divoké pobřeží lemované vysokými vápencovými útesy i malebné romantické zátoky pro nerušené soukromí. Pro ty, kteří chtějí Zakynthos i okolní ostrovy poznat skutečně dobře, se tu nabízí řada výletů. Oblíbené jsou zejména lodní plavby okolo malebného pobřeží. Dovolená Zakynthos je příležitostí pro potápění i projížďky na koních. Vyzkoušet si tu můžete také windsurfing. K nejnavštěvovanějším místům na Zakynthosu patří zátoka Navaggio a modré jeskyně s fosforeskující vodou. Dovolená Zakynthos – ...

Více o Zakynthosu

Dovolená Zakynthos

Ostrov Zakynthos, nazývaný také Zante, je v posledních letech atraktivním místem pro pobytové zájezdy klientů všech generací. Ostrov Zakynthos, který je součástí Jónského souostroví, nabízí divoké pobřeží lemované vysokými vápencovými útesy i malebné romantické zátoky pro nerušené soukromí. Pro ty, kteří chtějí Zakynthos i okolní ostrovy poznat skutečně dobře, se tu nabízí řada výletů. Oblíbené jsou zejména lodní plavby okolo malebného pobřeží. Dovolená Zakynthos je příležitostí pro potápění i projížďky na koních. Vyzkoušet si tu můžete také windsurfing. K nejnavštěvovanějším místům na Zakynthosu patří zátoka Navaggio a modré jeskyně s fosforeskující vodou.

Dovolená Zakynthos – oblíbená letoviska

Dovolená Zakynthos, to jsou krásná místa pro vaši dovolenou, která jsme vybírali tak, abyste ochutnali pravou atmosféru Řecka. Vyberte si mezi letovisky ostrova Zakynthos to „nej“ pro vaši letošní dovolenou. Toužíte-li po klidu a relaxaci, to pravé místo pro vás je Vassilikos. Vassilikos je stranou rušných letovisek. Krásná příroda, zelené olivové háje a množství vyhlášených pláží ostrova Zakynthos s průzračně čistým mořem. Ostrov Zakynthos díky ekologicky čistému prostředí nabízí setkání s ohroženým druhem želv Caretta caretta. Vzácné želvy můžete zahlédnout i v dalším oblíbeném letovisku – Laganas. Dovolená Zakynthos Laganas nabízí neutuchající zábavu v mnoha plážových barech či v tavernách. Oblíbené místo především pro mladé je díky svému nočnímu životu – městečko Tsilivi, pro rodiny s dětmi pak poklidné Kalamaki. Hledáte-li klidné místo s křišťálově čistou vodou a okolím stvořeným pro romantické procházky mezi olivovníky, bude pro vás nezapomenutelné letovisko -Tragaki. Dovolená v letovisku Kampi pojmenovaném po stejnojmenné vesničce, nacházející se na útesu nad mořem, s tradičními kamennými domky a krásnými výhledy Vám bude nezapomenutelným zážitkem.

Dovolená Zakynthos - vzdálenost z ČR

Pokud vás zaujala dovolená Zakynthos, tak vás také jistě zajímá průměrná doba letu do Řecka na ostrov Zakynthos. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 20 minut. Vzdušná vzdálenost letiště Praha řecký ostrov Zakynthos je 2100 km.

Dovolená Zakynthos - doprava v místě

Ostrov má spolehlivou autobusovou dopravu. Na místě si můžete půjčit kolo, moped nebo auto. Ceny za pronájem aut

Nabízená pobytová místa - Zakynthos

Proč navštívit právě Zakynthos?

Dovolená Zakynthos je báječné místo pro pobytové zájezdy, můžete tu bezstarostně strávit u moře také dovolenou s dětmi. Zante nabízí přes den poklidné pláže a turistické vesničky a atrakce pro děti a v noci zábavu až do rána pro dospělé. V hlavním městě Zakynthos je muzeum s historickými artefakty, malbami a ikonami. Zájemcům o přírodu se nabízí nádherná a jedinečná podívaná na exempláře Želvy nádherné, která si místní zátoku vybrala za svůj domov. Dovolená Zakynthos, to je zábava pro celou rodinu.

Pašerácký vrak na Zakynthosu

Budete-li trávit dovolenou na Zakynthosu, doporučujeme celodenní plavbu okolo nádherného pobřeží ostrova Zakynthos se zastávkami na koupání u půvabných pláží, nedostupných silniční dopravou. Pouze lodí je přístupná i nejznámější a nejfotografovanější pláž Zakynthosu s pašeráckým vrakem. Dnes je tato romantická zátoka běžně nazývaná Navagio, což v řečtině znamená ztroskotání. Původní místní název pláže - Agios Georgios, podle stejnojmenného starobylého kláštera na vrcholu skály v okolí, je již zapomenut. Podle legendy strávil právě v tomto klášteře s kouzelným výhledem poslední léta svého života svatý Dionýsos, patron ostrova.Kromě organizovaného lodního výletu nabízí krátkou plavbu do zátoky také rybáři z přístavu Porto Vromi.

Modré jeskyně

Jedním z nejnavštěvovanějších míst Zakynthosu jsou Modré jeskyně, na severu ostrova u mysu Skinari. Až neuvěřitelně modrá voda je důsledkem dlouhodobého působení místního pískovce. Do samotných jeskyní se dostanete jen po moři třeba během lodního výletu okolo ostrova. Nebo si můžete pronajmout loď na pobřeží poblíž majáku na Skinari, odkud jsou vzdáleny asi 10 minut plavby lodí. Zkušení průvodci s loděmi vplouvají až do vnitřních prostor jeskyní. K prohlídce doporučujeme ranní hodiny, kdy je světlo nejintenzivnější.

Dovolená Zakynthos to je dovolená s dětmi i relaxace

Zakynthos vám díky své čisté přírodě nabízí pohodu a relaxaci na každém kroku. Dovolená Zakynthos nabízí velké množství písečných pláží s pozvolným vstupem do moře. Tyto pláže se hodí pro rodiny s dětmi i pro seniory. Členitost hornatého a z velké části zalesněného ostrova Zakynthos je důsledkem častých geologických změn. Zemětřesení vymodelovala na nejjižnějším jónském ostrově Zakynthos divoké západní pobřeží lemované vysokými vápencovými útesy a malebnými zátokami s jeskyněmi. Modré jeskyně se zářivě modrou až fosforeskující vodou na severním mysu Skynari a známá zátoka Navagio, kde je ponechána ztroskotaná loď "pirátů", patří k nejvíce navštěvovaným atrakcím na ostrově Zakynthos.

Dovolená Zakynthos - doprava v místě

Ostrov má spolehlivou autobusovou dopravu. Na místě si můžete půjčit kolo, moped nebo auto. Ceny za pronájem aut

Dovolená Zakynthos - tip na výlet

Dovolenou na Zakynthosu lze využít také k poznání jedné z nejvýznamnějších antických památek a navštívit slavnou Olympii - místo vzniku starověkých olympijských her. Přeplavíte se na poloostrov se Peloponés a budete si moci prohlédnout nejen základy Diova chrámu, jednoho ze starověkých divů světa, ale i původní olympijský stadion a okrsek, kde jsou dodnes zapalovány olympijské ohně. Součástí výletu je návštěva Archeologického muzea, v němž jsou mimo jiné vystaveny jedny z nejkrásnějších antických soch. V nové Olympii budete mít volno na procházku a nákupy rukodělných výrobků a suvenýrů.
Dovolená Zakynthos - další výlety

Okruh ostrovem

Celodenní výlet po ostrově s malebnými obcemi, olivovníky, ovocnými sady a pastvinami porostlými divokou flórou zahrnuje zastávku na vyhlídce Bochali, odkud je nádherný výhled na město Zakynthos. Dále můžete ochutnat místní vína ve vinařství Callinicos. Koupání na pláži Makrigialos na východní straně ostrova. Výlet pokračuje k přístavu Agios Nikolaos, odkud můžete podniknout krátkou plavbu kolem romantických Modrých jeskyní. Součástí výletu je zastávka na nákup suvenýrů jako je med, olivový olej, sýry a místní víno a také prohlídka výrobny olivového oleje.
Orientační cena: 37 €, děti 18,5 €

Kefalonia

Během svého pobytu na Zakynthosu můžete podniknout lodní výlet na sousední ostrov Kefalonii. Součástí výletu je plavba po podzemním jezeře Melissani a zastávka v zátoce Myrtos, která patří k nejfotografovanějším místům v Řecku. Okruh Kefalonií zahrnuje i prohlídku hradu sv. Jiří, u vesničky Agia Efimia budete mít příležitost k zakoupení místních suvenýrů a rukodělných výrobků. Na závěr výletu koupání na pláži Costa Costa.
Orientační cena: 57 €, děti 40 €

Olympie

Během výletu se přeplavíte na Peloponés a navštívíte Olympii - místo, kde vznikly olympijské hry. Uvidíte ruiny Diova chrámu, kde kdysi stál jeden z divů světa, i původní olympijský stadion a okrsek, kde jsou zapalovány olympijské ohně. Součástí výletu je návštěva Archeologického muzea, v němž jsou mimo jiné vystaveny jedny z nejkrásnějších antických soch. V nové Olympii budete mít volno na procházku a nákupy rukodělných výrobků a suvenýrů.
Orientační cena: 62 €, děti 42 €

Plavba na želví ostrov

Plavba okolo nádherného poloostrova Vassilikos směrem na želví ostrov Marathonissi zahrnuje možnost zaplavat si v průzračně čistém moři a pozorovat želvy a delfíny. Při plavbě podél poloostrova Keri můžete obdivovat skalní jeskyně. Nenáročný výlet je vhodný pro všechny generace, hlavně pro rodiny s dětmi.
Orientační cena: 37 €, děti 18,5 €

Plavba na zátoku pašeráků

Plavba okolo nádherného pobřeží Zakynthosu se zastávkami na plážích nedostupných silniční dopravou. Pouze lodí je přístupná i nejznámnější a nejfotografovanější pláž Navaggio, s pašeráckým vrakem v jedné z romantických zátok ostrova Zakyntos. Vykoupat se můžete také u Modrých jeskyní a sirných pramenů Xigia.
Orientační cena: 39 €, děti 19,5 €

Vodní park

Novou atrakcí ostrova Zakynthos je velký vodní park s mnoha bazény, skluzavkami, tobogány a dalšími atrakcemi. Součástí vodního parku jsou i restaurace, snack bary a piknikový areál.
Orientační cena: 28 €, děti 14 €

JEEP SAFARI


Autobus Vás vyzvedne na předem určené místě přibližně v 9:00. Vesnice Lagopodo je první zastávka, kde se dozvíte, jak se vyrábí slavné víno Zakynthian. Dále cestou uvidíte klášter Yperagathos, vesnice Louha s velmi přátelskými obyvateli.
Pokračovat budete na Antennas, což je nejvyšší bod Zakynthosu. Vesnici Maries, Anafonitria nebo Kampi, což jsou krásné tradiční vesničky. Pravoslavný klášter sv. Georgios Krimnon, který byl založen v roce 1535 knězem Makariusem a mnichem Monk Varlaamem Beletisem. Vyhlídka, ze které uvidíte jednu z neslavnějších a nejkrásnějších plaží světa, the Shipwreck beach. Jeskyně „Blue Caves“. (po domluvě s ostatními, není zahrnuto v ceně). Na závěr výletu se dostanete na východní pobřeží, kde si můžete zaplavat v moři na pláži „Makris Giolos“.
Orientační cena: 52 €, děti 39 €

GREEK NIGHT


Tento večer musí zažít každý, kdo chce poznat pravý řecky styl života!
Nejlepší způsob, jak si užít tradiční řeckou kulturu, muziku a naučit se nějaký z tradičních řeckých tanců, je navštívit tento řecky večer. Význam řeckého slova „kefi“ nedokáži slovy vysvětlit ani samotní Řekové, tento večer Vám ale zajistí význam tohoto slova zažít na vlastní kůži v kombinaci s dobrým jídlem, vínem, muzikou a tancem.
Kampi je jedno z nejkrásnějších míst na ostrově, můžete zde zažít romantický západ slunce. Doporučujeme mít s sebou fotoaparát a tyto krásně momenty pomocí něj zachytit.
Budete mít možnost si ochutnat místní tradiční víno a jídlo, slyšet tradiční řeckou hudbu, vyzkoušet si tradiční řecké tance s profesionálními tanečníky.
Orientační cena: 41 €, děti 20,50 €

Potápění


Objevování krás podmořského světa, které je vedeno zkušenými a kvalifikovanými instruktory, kteří zasvětí do tajů potápění i úplné začátečníky. Čas můžete strávit také šnorchlováním či odpočinkem na pláži. Není vhodné pro děti.
Orientační cena: 55 €Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.

Orientační ceny pronájmu auta

sezóna 01/04/2017 - 30/06/2017 a 01/10/2017 - 31/10/2017
 Typ vozu 1 den 2 dny 3 dny 4 dny 5 dnů 6 dnů 7 dnů další den Spolu-účast Bez spoluúčasti / den Krádež / den
MCMR Renault Twingo, Chevrolet Spark 1.0 cc nebo podobný1 1422 283 2 9183 8914 3304 793 5 391770 380 €10 €6 €
EDMR VW Up!, Nissan Micra 1.2 cc nebo podobný 1 2412 482 3 1664 2214 7345 251 5 929 847380 € 10 € 6 €
CCMR VW Polo, Peugeot 208 1.4 cc nebo podobný 1 4052 8103 5744 7665 6206 621 7 6761 096 380 €10 €6 €
CCMD Peugeot 208 Diesel 1.4 cc nebo podobný 1 5093 016 3 8325 1096 0237 0958 2251 175 380 €10 €6 €
CCAR VW Polo, Peugeot 208 cc Aut. nebo podobný 1 5783 156 4 0075 3426 2967 451 8 5951 228380 €10 €6 €
CCAD VW Polo Diesel a Aut. 1.4 cc nebo podobný 1 5783 156 4 0075 3426 2967 451 8 5951 228 380 €10 €6 €
CDMR Peugeot 308, Renault Clio 1.4 cc nebo podobný 1 6583 3164 1925 5906 5907 611 8 6341 233 550 €14 €8 €
CDMD Renault Clio Diesel, VW Polo Diesel, 1.4 cc nebo podobný1 808 3 6164 5646 0857 1698 277 9 3861 341550 €14 €8 €
CDAR VW Golf, VW Polo Automatic, 1.4 cc nebo podobný 1 8903 7814 7686 3587 4888 643 9 8001 400 550 €14 €8 €
CDAD Renault Clio Diesel & Automatic, 1.4 cc nebo podobný 1 8903 7814 7686 3587 4888 643 9 8001 400 550 €14 €8 €
IDMRAudi A3, VV Golf, BMW 116, 1.6 cc nebo podobný 1 9603 9204 9376 582 7 7998 8219 9781 426550 €14 €8 €
IDMDVW Golf Diesel, Audi A3 Diesel, 1.6 cc nebo podobný 2 1404 2805 3837 1778 5009 608 10 9651 552 550 €14 €8 €
IDARAudi A3, VW Golf, BMW 116, Automatic 1.6 cc nebo podobný 2 2394 4785 6287 504 8 88510 04111 3521 622 550 €14 €8 €
IDADVW Passat Diesel & Aut., 1.6 cc nebo podobný 2 2394 4785 6287 504 8 88510 04111 3521 622550 €14 €8 €
SDMRVW Passat, Peugeot 508, 1.8 cc nebo podobný2 5555 1096 4548 605 10 08411 91313 3381 906 550 €14 €8 €
SVMRVW Caddy Combi, Fiat Doblo (6-7 osob) nebo podobný 2 6865 3736 9389 250 11 42913 39115 3542 194 550 €14 €8 €
SVMD VW Caddy Combi Diesel (6-7 osob) nebo podobný 2 8135 6267 2619 681 11 96014 01316 0662 295550 €14 €8 €
FVMRNissan Prima Star, VW Transporter (8-9 osob) nebo podobný 2 8325 6657 2889 71711 87814 14616 1452 307 1000 €24 €14 €
FVMDVW Transporter Diesel (8-9 osob) nebo podobný 2 9635 9257 61810 157 12 41514 78416 8722 410 1000 €24 €14 €
IFMRRenault Captur, Dacia Duster, Audi Q3 nebo podobný 2 5555 1096 4548 605 10 08411 91313 3381 906550 €14 €8 €
IFMDDacia Duster Diesel nebo podobný 2 6745 3486 7539 00310 54912 46113 9491 993 550 €14 €8 €
  Platí se na místě. Ceny neobsahují místní daně


sezóna 01/07/2017 - 30/09/2017
 Typ vozu 1 den 2 dny 3 dny 4 dny 5 dnů 6 dnů 7 dnů další den Spolu-účast Bez spoluúčasti / den Krádež / den
MCMR Renault Twingo, Chevrolet Spark 1.0 cc nebo podobný 1 2902 580 3 2974 3964 8935 4166 091 870 380 €10 €6 €
EDMR VW Up!, Nissan Micra 1.2 cc nebo podobný 1 4022 804 3 5774 7705 3485 932 6 698 957380 € 10 € 6 €
CCMR VW Polo, Peugeot 208 1.4 cc nebo podobný 1 5883 175 4 0385 3846 3507 481 8 672 1 239 380 €10 €6 €
CCMD Peugeot 208 Diesel 1.4 cc nebo podobný 1 7053 411 4 3345 7786 8128 024 9 302 1 329 380 €10 €6 €
CCAR VW Polo, Peugeot 208 cc Aut. nebo podobný1 7853 570 4 5336 0447 1248 391 9 727 1 389380 €10 €6 €
CCAD VW Polo Diesel a Aut. 1.4 cc nebo podobný 1 7853 570 4 5336 0447 1248 391 9 727 1 389 380 €10 €6 €
CDMR Peugeot 308, Renault Clio 1.4 cc nebo podobný 1 873 3 7464 7366 3167 4458 600 9 7551 394 550 €14 €8 €
CDMD Renault Clio Diesel, VW Polo Diesel, 1.4 cc nebo podobný 2 045 4 0905 1636 8858 1129 36610 6211 517550 €14 €8 €
CDAR VW Golf, VW Polo Automatic, 1.4 cc nebo podobný 2 139 4 2795 3987 1988 4789 788 11 0971 585 550 €14 €8 €
CDAD Renault Clio Diesel & Automatic, 1.4 cc nebo podobný 2 139 4 2795 3987 1988 4789 788 11 0971 585 550 €14 €8 €
IDMRAudi A3, VV Golf, BMW 116, 1.6 cc nebo podobný 2 2154 4285 5787 437 8 8129 96611 2731 610550 €14 €8 €
IDMDVW Golf Diesel, Audi A3 Diesel, 1.6 cc nebo podobný 2 4204 8406 0898 118 9 61510 869 12 2911 756 550 €14 €8 €
IDARAudi A3, VW Golf, BMW 116, Automatic 1.6 cc nebo podobný 2 5335 0666 3708 493 10 05711 366 12 8511 836 550 €14 €8 €
IDADVW Passat Diesel & Aut., 1.6 cc nebo podobný 2 5335 0666 3708 493 10 05711 36612 8511 836550 €14 €8 €
SDMRVW Passat, Peugeot 508, 1.8 cc nebo podobný 2 8865 7727 2929 722 11 39313 459 15 0702 153 550 €14 €8 €
SVMRVW Caddy Combi, Fiat Doblo (6-7 osob) nebo podobný 3 0356 0707 83810 451 12 91215 130 17 3482 478 550 €14 €8 €
SVMD VW Caddy Combi Diesel (6-7 osob) nebo podobný 3 1796 3588 20710 942 13 51815 83918 1612 594550 €14 €8 €
FVMRNissan Prima Star, VW Transporter (8-9 osob) nebo podobný 3 2006 4008 23410 97913 42015 982 18 2412 606 1000 €24 €14 €
FVMDVW Transporter Diesel (8-9 osob) nebo podobný 3 3496 6988 61211 482 14 03516 713 19 0742 725 1000 €24 €14 €
IFMRRenault Captur, Dacia Duster, Audi Q3 nebo podobný 2 8865 7727 2929 722 11 39313 459 15 0702 153550 €14 €8 €
IFMDDacia Duster Diesel nebo podobný3 0236 0457 63310 17711 924 14 085 15 7682 253 550 €14 €8 €
  Platí se na místě. Ceny neobsahují místní daně

Cestovní kancelář Greece Tours nezprostředkovává pronájem aut a nenese za něj zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka pronájmu aut i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.