Dovolená a zájezdy Kypr

Více o destinaci Kypr

Kypr – ostrov bohyně Afrodity Ostrov Kypr je neuvěřitelně proměnlivý a plný kontrastů. Ve stejný den se můžete dopoledne koupat na krásných písčitých plážích a odpoledne procházet v hustých lesích pohoří Trodos až dva tisíce metrů nad mořem. Ostrov má navíc jedinečné klima s poměrně stálým, slunečním počasím po celý rok. Kypr s rozlohou 9251 km2 je třetím největším ostrovem Středomoří. Kyperská republika je samostatným státem. Od vojenského puče v roce 1974 a následné turecké invaze odděluje severní, Tureckem okupovanou část ostrova, od jižních oblastí s řeckým obyvatelstvem demarkační čára Green Line, hlídaná vojsky OSN. Většina obyvatel Kyperské republiky mluví řecky a hlásí ...

Více o Kypru

Dovolená Kypr

Kypr – ostrov bohyně Afrodity

Ostrov Kypr je neuvěřitelně proměnlivý a plný kontrastů. Ve stejný den se můžete dopoledne koupat na krásných písčitých plážích a odpoledne procházet v hustých lesích pohoří Trodos až dva tisíce metrů nad mořem. Ostrov má navíc jedinečné klima s poměrně stálým, slunečním počasím po celý rok. Kypr s rozlohou 9251 km2 je třetím největším ostrovem Středomoří. Kyperská republika je samostatným státem. Od vojenského puče v roce 1974 a následné turecké invaze odděluje severní, Tureckem okupovanou část ostrova, od jižních oblastí s řeckým obyvatelstvem demarkační čára Green Line, hlídaná vojsky OSN. Většina obyvatel Kyperské republiky mluví řecky a hlásí se k pravoslavnému náboženství.
.

Dovolená Kypr - oblíbená letoviska

Kypr je jedním z ostrovů, na které se v Greece-Tours.cz specializujeme. Pokud chcete poznat pravou tvář Kypru, vyberte si zájezd do jedné z následujících destinací. Lokality na dovolenou Kypr pro vás vybíráme přesně podle vašich představ. Romantická dovolená na vás čeká v malebné vesničce Pissouri. Oblázková a písečná pláž stejnojmenné zátoky Pissouri je chráněná skalními útesy. Dovolená Kypr, to je typická řecká atmosféra v Polis. Koupání v průzračném moři pod eukalyptovým lesem je skutečný zážitek. Ochutnejte čerstvé ryby a jiné delikatesy v místních tavernách. Ryby na Kypru jsou opravdu výtečné!
Limassol je druhé největší město na Kypru. Jeho kouzlo spočívá v kombinaci živelnosti starého města a moderní doby. Trhy jsou zde typicky orientální jako všude na Kypru. Chcete- li prozkoumat celý ostrov Kypr, je Limassol ideálním výchozím bodem. I poslední nabízené letovisko na Kypru - Paphos si zachovává starobylý ráz. Pro milovníky golfu jsou tu rozlehlá golfová hřiště a oblíbené jeep Safari pro každého.Vzdušná vzdálenost Praha – Larnaka je 2 300 kilometrů.
Průměrná doba letu na Kypr do Larnaky je asi 3,25 – 3,45 hodiny.Dálnice a hlavní silnice na Kypru jsou kvalitní, ale pozor, jezdí se vlevo. Můžete si půjčit auto, moped nebo horské kolo.

Nabízená pobytová místa - Kypr


Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.