Dovolená a zájezdy Naxos

Více o destinaci Naxos

Řecký ostrov Naxos je díky svému nespornému půvabu v posledních deseti letech stále oblíbenějším turistickým cílem. Návštěvníci, připlouvající do hlavního města obvykle spatří nejdříve jeho dominantu, známou Portaru – velký mramorový portál nedokončeného Apolónova chrámu. Naxos s rozlohou 429 km² je největším kykladským ostrovem, celoročně tu žije více než 18 000 obyvatel. Centrum ostrova, živé městečko Chora, nad přístavem na západě ostrova, má kromě řady restaurací, kaváren a obchůdků také překvapivě bohaté muzeum. Prostory muzea na Naxosu doslova překypují sbírkami, které jsou neustále doplňovány o nové exponáty z místních nalezišť. Dovolená Naxos to je dovolená pro celou ...

Více o Naxosu

Dovolená Naxos

Řecký ostrov Naxos je díky svému nespornému půvabu v posledních deseti letech stále oblíbenějším turistickým cílem. Návštěvníci, připlouvající do hlavního města obvykle spatří nejdříve jeho dominantu, známou Portaru – velký mramorový portál nedokončeného Apolónova chrámu.
Naxos s rozlohou 429 km² je největším kykladským ostrovem, celoročně tu žije více než 18 000 obyvatel. Centrum ostrova, živé městečko Chora, nad přístavem na západě ostrova, má kromě řady restaurací, kaváren a obchůdků také překvapivě bohaté muzeum. Prostory muzea na Naxosu doslova překypují sbírkami, které jsou neustále doplňovány o nové exponáty z místních nalezišť. Dovolená Naxos to je dovolená pro celou rodinu.

Dovolená Naxos - krásná příroda ostrova Naxos

Ostrov je od severu k jihu prostoupen mohutným horským pásmem s nejvyšším vrcholem Kyklad – horou Zas s výškou asi tisíc metrů. Díky srážkám v okolí horského pásma má Naxos na rozdíl od okolních ostrovů dostatek vody a zeleně, je považován za nejúrodnější kykladský ostrov. V širokých údolích se rozprostírají citrusové sady a olivové háje, daří se tu všem zemědělským plodinám, brambory se z ostrova i vyváží. Dovolená Naxos je ideální pro milovníky přírody.

Dovolená Naxos - vzdálenost z ČR

Vzdušná vzdálenost Praha – Naxos je asi 1700 km.
Doprava je zajištována leteckým spojem Praha - Athény -ostrov Naxos. Délka zájezdu se může v souladu se Všeobecnými smluvními podmínkami změnit v závislosti na konkrétních časech příletů a odletů.

Dovolená Naxos - doprava v místě

Na ostrově Naxos si můžete pronajmout kolo, motorku anebo auto.

Nabízená pobytová místa - Naxos

Dovolená Naxos - proč si pro svou dovolenou vybrat Naxos?

Především kvůli příznivému klimatu a nádherným plážím na západním pobřeží ostrova - Agia Anna, Agios Prokopios, Alyko, Orkos, Plaka a Agios Georgios. Na své si tu přijdou jak milovníci vodních sportů, především windsurfingu a kitingu, tak i příznivci klidné relaxace a nudismu. Pro poznání ostrova lze kromě organizovaných výletů využít poměrně levnou a velmi dobře fungující místní autobusovou dopravu, popřípadě si pronajmout auto nebo motocykl. Naxos je také významnou lodní křižovatkou Egejského moře a ideálním výchozím místem pro poznávání kykladských ostrovů jako je Santorini, Paros, Syros, Mykonos nebo Ios. Dovolená Naxos je ideální pro milovníky vodních sportů a relaxace.

Dovolená Naxos - historie a mýty

Z antiky je ostrov Naxos známý jako centrum kykladské kultury, ve středověku byl významným obchodním centrem a svůj vliv v oblasti Egejského moře si udržel i za nadvlády benátských knížat, kteří z ostrova vyváželi zejména mramor. Vliv osmanské říše byl poměrně malý, od roku 1832 je ostrov Naxos součástí řeckého státu. S ostrovem se pojí řada mýtů, nejznámější je příběh Thésea a Ariadny. Do řeckého hrdiny Thésea, který se vydal na Krétu zabít Minotaura, se zamilovala sama dcera krále Mínóa, Ariadna. Pomohla mu přemoci Minotaura a dostat se z knósského labyrintu. Theseus ji ale na ostrově Naxos opustil, protože se zamiloval do její mladší sestry Faidry. Ariadna Théseovu zradu neunesla a spáchala sebevraždu, podle jiné verze se stala manželkou boha vína, Dionýsa, patrona ostrova Naxos. Na motivy mýtu vznikla opera Richarda Strausse Ariadna z Naxu.
Chora – hlavní město ostrova Naxos.
Hlavní město ostrova Naxos se rozkládá okolo přístavu, který lemuje pěkná promenáda s palmami. Chora Naxosu ožívá hlavně v podvečer, kdy se kavárny a taverny zaplní místními i turisty. Ostrovní městečko vystavěné ve svahu má příjemnou prázdninovou atmosféru s průhledy na moře a rozkvetlé zahrádky. Domky se šplhají kolem strmých ulic s tajemnými průchody až k vršku nad městem, kde se nachází překvapivě bohaté muzeum. Jeho prostory doslova překypují sbírkami, které jsou neustále doplňovány o nové exponáty z místních nalezišť na ostrově Naxos.

Dovolená Naxos - doprava v místě

Na ostrově Naxos si můžete pronajmout kolo, motorku anebo auto.

Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.