Dovolená a zájezdy Pyrgaki

Více o destinaci Pyrgaki

Pěkná pláž Pyrgaki v zátoce na jihozápadě ostrova Naxos se nachází asi 18 kilometrů na jih od hlavního města. Neobvyklý exotický půvab dodávají pláži Pyrgaki písečné duny a vzrostlé cedry. Přírodní pláž s hrubším pískem nebývá přeplněná, je proto ideální pro příznivce klidné relaxace na ostrově Naxos. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro děti. V období příznivého větru ji využívají také surfaři. Poblíž pláže je několik vynikajících taveren, nabízejících místní speciality Naxosu. Transfer z letiště asi 40 minut.

Více o Pyrgaki

Dovolená Pyrgaki

Pěkná pláž Pyrgaki v zátoce na jihozápadě ostrova Naxos se nachází asi 18 kilometrů na jih od hlavního města. Neobvyklý exotický půvab dodávají pláži Pyrgaki písečné duny a vzrostlé cedry. Přírodní pláž s hrubším pískem nebývá přeplněná, je proto ideální pro příznivce klidné relaxace na ostrově Naxos. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro děti. V období příznivého větru ji využívají také surfaři. Poblíž pláže je několik vynikajících taveren, nabízejících místní speciality Naxosu.

Transfer z letiště asi 40 minut.

Dovolená Naxos - proč si pro svou dovolenou vybrat Naxos?

Především kvůli příznivému klimatu a nádherným plážím na západním pobřeží ostrova - Agia Anna, Agios Prokopios, Alyko, Orkos, Plaka a Agios Georgios. Na své si tu přijdou jak milovníci vodních sportů, především windsurfingu a kitingu, tak i příznivci klidné relaxace a nudismu. Pro poznání ostrova lze kromě organizovaných výletů využít poměrně levnou a velmi dobře fungující místní autobusovou dopravu, popřípadě si pronajmout auto nebo motocykl. Naxos je také významnou lodní křižovatkou Egejského moře a ideálním výchozím místem pro poznávání kykladských ostrovů jako je Santorini, Paros, Syros, Mykonos nebo Ios. Dovolená Naxos je ideální pro milovníky vodních sportů a relaxace.

Dovolená Naxos - historie a mýty

Z antiky je ostrov Naxos známý jako centrum kykladské kultury, ve středověku byl významným obchodním centrem a svůj vliv v oblasti Egejského moře si udržel i za nadvlády benátských knížat, kteří z ostrova vyváželi zejména mramor. Vliv osmanské říše byl poměrně malý, od roku 1832 je ostrov Naxos součástí řeckého státu. S ostrovem se pojí řada mýtů, nejznámější je příběh Thésea a Ariadny. Do řeckého hrdiny Thésea, který se vydal na Krétu zabít Minotaura, se zamilovala sama dcera krále Mínóa, Ariadna. Pomohla mu přemoci Minotaura a dostat se z knósského labyrintu. Theseus ji ale na ostrově Naxos opustil, protože se zamiloval do její mladší sestry Faidry. Ariadna Théseovu zradu neunesla a spáchala sebevraždu, podle jiné verze se stala manželkou boha vína, Dionýsa, patrona ostrova Naxos. Na motivy mýtu vznikla opera Richarda Strausse Ariadna z Naxu.
Chora – hlavní město ostrova Naxos.
Hlavní město ostrova Naxos se rozkládá okolo přístavu, který lemuje pěkná promenáda s palmami. Chora Naxosu ožívá hlavně v podvečer, kdy se kavárny a taverny zaplní místními i turisty. Ostrovní městečko vystavěné ve svahu má příjemnou prázdninovou atmosféru s průhledy na moře a rozkvetlé zahrádky. Domky se šplhají kolem strmých ulic s tajemnými průchody až k vršku nad městem, kde se nachází překvapivě bohaté muzeum. Jeho prostory doslova překypují sbírkami, které jsou neustále doplňovány o nové exponáty z místních nalezišť na ostrově Naxos.

Dovolená Naxos - doprava v místě

Na ostrově Naxos si můžete pronajmout kolo, motorku anebo auto.

Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.