Dovolená a zájezdy Thessaloniki

Více o destinaci Thessaloniki

Thessaloniki neboli Soluň, druhé největší město Řecka, je hospodářským, obchodním a kulturním centrem Makedonie. Thessaloniki má druhý nejvýznamnější přístav země, sídlí tu státní instituce a Aristotelova univerzita. Ve městě působí několik divadelních scén a museí, organizuje se zde spousta významných kulturních událostí. A v neposlední řadě je Thessaloniki místem konání všech významných veletrhů v Řecku.Dochovalo se tu množství historických památek připomínajících jak nadvládu Říma a Osmanské říše, tak bohaté období Byzance. Z Thessaloniki pochází také slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj.

Více o Thessaloniki

Dovolená Thessaloniki

Thessaloniki neboli Soluň, druhé největší město Řecka, je hospodářským, obchodním a kulturním centrem Makedonie. Thessaloniki má druhý nejvýznamnější přístav země, sídlí tu státní instituce a Aristotelova univerzita. Ve městě působí několik divadelních scén a museí, organizuje se zde spousta významných kulturních událostí. A v neposlední řadě je Thessaloniki místem konání všech významných veletrhů v Řecku.

Dochovalo se tu množství historických památek připomínajících jak nadvládu Říma a Osmanské říše, tak bohaté období Byzance. Z Thessaloniki pochází také slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj.

Dovolená Thessaloniki - vzdálenost z ČR

Pokud uvažujete o dovolené v Thessaloniki, pak vás také jistě zajímá průměrná doba letu do Řecka na letiště v Thessaloniki. Průměrná doba letu je 2 hodiny. Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko Thessaloniki je 1550 km.

Nabízená pobytová místa - Thessaloniki

Vergina


Tématický výlet za poznáním Makedonie. Navštívíte slavnou Verginu, kde byly teprve před 30 lety odkryty neporušené královské hrobky, považované za místo posledního odpočinku Filipa II, otce Alexandra Velikého. Na místě archeologických nálezů stojí moderní muzeum s cennými exponáty, vybudované ve tvaru mohyly, jež kryla hrobky po staletí.
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.