Dovolená a zájezdy Chrysi akti

Více o destinaci Chrysi akti

Písečná pláž Chrissi Akti na jihovýchodě ostrova Paros má křišťálově čistou vodou a nádherný výhled na malý ostrov Dryonissi. Dovolenou si tu můžete zpestřit vodními sporty, vzhledem k návětrné straně jsou tu ideální podmínky i pro windsurfing.

Více o Chrysi akti

Dovolená Chrysi akti

Písečná pláž Chrissi Akti na jihovýchodě ostrova Paros má křišťálově čistou vodou a nádherný výhled na malý ostrov Dryonissi. Dovolenou si tu můžete zpestřit vodními sporty, vzhledem k návětrné straně jsou tu ideální podmínky i pro windsurfing.

Proč právě dovolená Paros?

Přes svou vzrůstající popularitu není ještě ostrov v samém centru Kyklad zahlcen masovou turistikou, takže tu lze prožít klidnou dovolenou, daleko od každodenního shonu. Přes den poznávat pamětihodnosti jako je známý chrám Ekatontapyliani, relaxovat na plážích nebo provozovat vodní sporty, večer se procházet v romantických úzkých uličkách hlavního města ostrova anebo si jen vychutnávat příjemné chvíle se sklenkou vína. V neposlední řadě odtud můžete také podniknout lodní výlety na okolní řecké ostrovy Antiparos, Naxos, Ios, Santorini nebo Syros. Stačí jen zajít do cestovní kanceláře v přístavu hlavního města Paros a vybrat si tu svou trasu.

Paroský mramor

Paroský mramor, zvaný lychnites, čistčí a průhlednější, než obvyklé druhy této horniny, je již od řeckého starověku velmi ceněný. Právě z něj je vytesána obdivovaná socha Venuše Mélské, Praxitelův Hermés i okřídlená bohyně vítězství z ostrova Samothraki. Rovněž Apolónův chrám na ostrově Délos byl, stejně jako řada dalších významných antických staveb, zhotoven z tohoto vzácného materiálu, který je na ostrově Paros zpracováván do dneška.

Dovolená Paros - doprava na místě

Na Parosu je zavedená autobusová linková doprava, využít lze i taxi popřípadě pronajaté auto či motorku. Pravidelné lodní spojení má Paros s Pireem, Rafinou a téměř všemi kykladskými ostrovy.

Dovolená Paros - tip na výlet na ostrov Naxos

Dovolená Paros je příležitostí poznat okolní ostrovy, jedním z nejbližších je Naxos. Na rozdíl od ostatních kykladských ostrovů má Naxos poměrně hodně zeleně, v úrodných údolích se daří zemědělským plodinám a ovocným stromům. Návštěvníci, připlouvající do hlavního města obvykle spatří nejdříve jeho dominantu - známou portaru – velký mramorový portál nedokončeného Apollónova chrámu. Centrum největšího kykladského ostrova, živé městečko Naxos, vystavěné nad přístavem na severozápadě ostrova, má kromě řady restaurací, kaváren a obchůdků také překvapivě bohaté muzeum. Prostory muzea překypují sbírkami, které jsou neustále doplňovány o nové exponáty z místních nalezišť.

Dovolená Paros - tip na výlet na ostrov Antiparos

Na protější ostrůvek s rozlohou jen 38 km² odplouvají lodě z parského přístavu Punta několikrát denně. Nechejte pronajaté auto v přístavu a vydejte se lodí na malebný Antiparos. V tradiční taverně na pobřeží si dopřejte voňavé speciality a skvělé místní víno.

Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.