Dovolená a zájezdy Kardamena

Více o destinaci Kardamena

Letovisko Kardamena na jihovýchodním pobřeží je druhé největší na ostrově Kos. Od hlavního města je vzdáleno necelých 30 kilometrů. Jeho předností je především nádherná, 4 kilometry dlouhá pláž s jemným zlatým pískem. Samozřejmě tu nechybí centrum vodních sportů včetně možnosti potápění.jedno z nejoblíbenějších letovisek na ostrově Kos má spoustu taveren kavárniček a obchodů, známé je také svým bohatým nočním životem, zejména mladí turisté se tu do časného rána baví v místních barech a diskotékách. Transfer z letiště asi 10 minut.

Více o Kardamena

Dovolená Kardamena

Letovisko Kardamena na jihovýchodním pobřeží je druhé největší na ostrově Kos. Od hlavního města je vzdáleno necelých 30 kilometrů. Jeho předností je především nádherná, 4 kilometry dlouhá pláž s jemným zlatým pískem. Samozřejmě tu nechybí centrum vodních sportů včetně možnosti potápění.
jedno z nejoblíbenějších letovisek na ostrově Kos má spoustu taveren kavárniček a obchodů, známé je také svým bohatým nočním životem, zejména mladí turisté se tu do časného rána baví v místních barech a diskotékách.
Transfer z letiště asi 10 minut.

Dovolená Kos - proč si z řeckých ostrovů vybrat Kos?

Dovolená Kos nabízí ubytování nejen v typických přímořských letoviscích, ale také v přímořských vesničkách s panenskou přírodou a se spoustou zeleně. Podle mytologie byl Kos sídlem obrů. Nyní je však Kos spíše znám jako rodiště zakladatele moderní medicíny – Hippokrata. Velmi oblíbeným turistickým místem spojeným s Hippokratem je Asklepion, archeologický areál s původní Hippokratovou lékařskou školou. Ostrov Kos má spolehlivou autobusovou dopravu.

Dovolená Kos - volný čas a sport na Kosu

Dovolená Kos nabízí vynikající podmínky pro turistiku a potápění. Z přístavu v hlavním městě ostrova Kos pravidelně vyplouvají lodě se zájemci o potápění na nedaleký ostrov Kalymnos. Dovolená Kos, to jsou nejen sportovní zážitky. Na Kosu si můžete dopřát také exkluzivní odpočinek a relaxaci. Nejrůznější lázeňské procedury lze objednat předem.

Dovolená Kos - doprava v místě

Ostrov Kos má spolehlivou autobusovou dopravu. Na místě si můžete půjčit kolo, motorku nebo auto.

Dovolená Kos - cyklistika

Využijte pobytu na Kosu ke zlepšení své fyzické kondice. Kolo si tu můžete půjčit doslova na každém kroku. Po celém ostrově byly vybudovány cyklistické stezky, po nichž se můžete bezpečně vydat za poznáváním krás a zajímavostí Kosu. Stezka pro cyklisty, využívaná také vyznavači jízdy na kolečkových bruslích, vede i kolem celého pobřeží hlavního města se spoustou antických a středověkých památek, připomínajících bohatou historii ostrova Kos.


Dovolená Kos - další výlety

Ostrov Nissyros

Celodenní lodní výlet na ostrůvek Nissyros, v jehož nitru se nachází stále činná sopka. Vyplouvá se z hlavního města Kos a pluje do přístavu Mandraki na Nissyrosu, kde navštívíte kráter Stefanos se sirnými gejzíry. Výlet zahrnuje i chutě Nissyrosu , kde jste zváni na ochutnávku domácích produktů, které jinde v Řecku nenajdeme. Na výlet doporučujeme pevnější obuv.
Cena: 50 €, dítě 25 € český průvodce

Tři ostrovy - platba s piráty Kosu

Dobrodružná plavba v Egejském moři na pirátské lodi. Poznejte krásy okolních ostrovů! Koupání v krásných zátokách a procházka malebným přístavem. Součástí výletu je lehký oběd. Navštívíme i lovce mořských hub. Tři ostrovy Kalymnos, Pserimos a Plati jsou vyhlášenými místy, které stojí za to navštívit. Plavky s sebou.
Cena: 55 €, dítě 27 € český průvodce

KRÁSY KOSU – Ostrov poznání!

Odpolední výlet na nejkrásnější místa Kosu. Návštěva panoramatické horské vesničky Zia. Společně se následně přesuneme do starověké nemocnice Asklepion, kde vyučoval Hypokrates – nejznámější jméno lékařské vědy. Zakončení podvečerní procházkou s výkladem a volným časem v hlavním městě Kos.
Cena: 50 €, dítě 25 € český průvodce

Divoký Kefalos – koupání v malebné zátoce

Společně se vydáme do divoké části ostrova Kos – Kefalos! Půldenní koupání v zátoce Kefalos. První sladká zastávka bude v továrně na domácí med z Kosu. A po této sladké pauze nás čeká poklidná zátoka s nejhezčím výhledem na jižním pobřeží s čistou průzračnou vodou a klidnými plážemi.
Cena: 30 €, dítě 12 € český průvodce

Řecký večer – tanec, jídlo a zpěv

Večerní výlet do vysokohorské vesničky Zia a nezapomenutelný řecký večer! Pro milovníky tradiční řecké kultury je to ideální příležitost zažít pravou atmosféru. Jídlo a víno v ceně.
Cena: 58 €, dítě 24 € anglický/ polský průvodce

Bodrum – turecký bazar

Výlet do Turecka! Využijte příležitost a podívat se na pravé turecké trhy, projít si krásný přístav Bodrum. Pro cestovatele jako stvořené! Stačí občanský průkaz.
Cena: 48 €, dítě 24 € anglický průvodce
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.