Řecké ostrovy

Aktualizováno: 23.03.2023
 Ostrov Antiparos

Řecký ostrovní svět

Řecko je bez nadsázky zemí ostrovů. Řecké ostrovy zaujímají téměř 20 % z celkové plochy země. Z více než 2000 ostrovů a ostrůvků je jich obydleno pouze 227 a jen na 78 ostrovech žije více než sto stálých obyvatel celoročně.

Kouzlo řeckých ostrovů

Malé bílé domky s modrými okenicemi, úzké klikaté uličky a nezapomenutelný folklór vytvářejí zvláštní atmosféru ostrovního světa. Vydáte-li se mimo turistická letoviska do tradičních vesniček, budete mít často pocit, že se tu zastavil čas. Zastavte se i vy a užijte si dovolenou, na kterou nezapomenete. Každý rok můžete objevovat nový ostrov. Brzy zjistíte, že každý ostrov má jiný ráz, ale nádherná příroda a přívětiví lidé na vás čekají na každém řeckém ostrově.

Kréta - šestý kontinent

Největším řeckým ostrovem je Kréta, která je považována za místo zrození samotného Dia. Pro rozmanitost své přírody je Kréta často nazývána šestým kontinentem. Dovolená na Krétě to jsou krásné pláže, vysoké hory i hluboké kaňony.
Řecké ostrovy v Egejském moři se dělí na Saronské ostrovy, Kyklady, východní Sporady, severní Sporady a Dodekanesa.

Saronské ostrovy

Nachází se poblíž Athén a patří k nim Aegina, Poros, Hydra, Salamina, Spetses a Angistri.

Kyklady

Jako Kyklady označovali Řekové již od starověku ostrovy ležící v kruhu okolo ostrova Delos, ve střední a jižní části Egejského moře zahrnují téměř 150 ostrovů a ostrůvků. Mezi nejnavštěvovanější patří Santorini se známými západy slunce, Mykonos - ostrov větrných mlýnů a celebrit, Tinos, Ios, Paros- ostrov klidné romantiky a Naxos.

Sporady

Z východních Sporad jsou nejzajímavější ostrovy pro vaši dovolenou: věčně zelený Samos, Lesbos (Mytilini), Chios, Limnos a Ikaria.
Severní Sporady jsou roztroušeny na severovýchod od ostrova Evia, který se k nim také řadí. Souostroví se skládá ze čtyř hlavních ostrovů Skiathosu, Skopelosu, Alonissosu a Skyrosu a mnoha malých řídce obydlených ostrůvků. Sporady mají bohatší vegetaci než Kyklady a udržují si více folkórních zvyků.

Dodekanessa

Souostroví zahrnovalo původně dvanáct privilegovaných ostrovů v jihovýchodní části Egejského moře. Největšími i nejznámějšími jsou populární Rhodos, který je také správním střediskem celého souostroví, a Hippokratův Kos. Dále k nim patří Karpathos, Kalymnos, Patmos, Kasos, Astypalea, Leros, Nissyros, Symi, Tylos a Kastelorizo. Celé souostroví podél západního tureckého pobřeží včetně menších ostrůvků jako Agathonissi, Chalki, Pserimos a útesů čítá celkem na 27 členů. Dodekanéské ostrovy jsou opředeny mnoha legendami a jejich bohatá historická minulost je dodnes znatelná na každém kroku.

Jónské ostrovy

Sedm ostrovů na západním pobřeží Řecka tvoří Eptanisa, nazývané také Jónské ostrovy. Patří k nim smaragdový ostrov Korfu, Ithaka, Lefkada, Meganissi, Skorpios, Kefalonia , Kithyra, Paxos a Zakynthos - známý jako ostrov s chráněnými želvami Careta-careta.

Lindian Village 5*

Rhodos
Lardos
Elegantní ubytování Více

Daios Cove 5*

Kréta
Agios Nikolaos
Rozmazlujte se luxusem Více

Maria

Olympská riviéra
Nei Pori
Prostorné ubytování Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2024