Řecké pobřeží a nejkrásnější pláže Řecka

Aktualizováno: 23.03.2023
Ostrov Zakynthos - pláž Navagio

Ikonické řecké pláže

Rozloha pevninského Řecka je poměrně malá - 131 944 km², pokud se ale k ploše území připočítá i plocha řeckých ostrovů a moří rozkládá se na téměř 400 000 km². Ze západu Řecko omývá moře Jónské, z jihu Středozemní moře a mezi Řeckem a Tureckem leží moře Egejské. Zatímco pozemní hranice Řecka měří jen 1160 km, mořské pobřeží této bohatě členité země je dlouhé téměř 15 000 km – takže pláží a plážiček je tu skutečně dost na výběr!

Představte si azurově modré moře pod blankytným nebem a pusťte se do exkurze po úžasných řeckých plážích.

Zakynthos – Navaggio

Snad nejfotografovanější pláží Řecka je Navagio na ostrově Zakynthos. Její fotografie najdete ve všech kalendářích. Ano, je to právě ta plážička s vrakem pašerácké lodi Panagiotis. Záliv s lesklým bílým pískem je dostupný pouze lodí a pláž poměrně malá asi jen 200 na 100 metrů. Budete-li trávit svou dovolenou na Zakynthosu, nechte se okouzlit.

Pláž Myrtos

Nejfotogeničtější pláž na Kefalonii za návštěvu rozhodně stojí. Myrtos v přírodním zálivu na severozápadě ostrova nechybí v žádném turistickém průvodci věnovaném Jónským ostrovům. Právem je také opakovaně zařazována mezi nejkrásnější místa nejen ostrova Kefalonia a Řecka, ale i celého Středomoří. Bělostné oblázky a křišťálově čisté moře vytváří nádhernou paletu barev, proměnlivou během celého dne. Chcete-li si v klidu zaplavat, doporučujeme vydat se sem hned zrána, nejlépe lodí. Pokud toužíte mít na památku vlastní záběr, můžete si ho pořídit seshora ze silnice směrem na Fiskardo.

Samos Tsamadou – jedna z mála nuda pláží

Tsamadou se ukrývá v překrásné zátoce na severním pobřeží Samosu, poblíž letoviska Kokkari. Moře je tu průzračně čisté a ideální zejména pro šnorchlování. Pro nudisty je vyhrazena část pláže na pravé straně zálivu, dostupná poměrně strmou cestou od hlavní ulice. Tsamadou je jediná oficiální nuda pláž na Samosu. Rozhodně ale stojí za návštěvu, i pokud se rádi opalujete v plavkách. Nezklame ani pláž Lemonakia , tvořená je pískem s drobnými oblázky, která má příjemně klidné moře bez divokých vln.

Kréta – zátoka Balos

Lagunu Balos by svém pobytu na Krétě neměli vynechat. Nachází se na severozápadě Kréty, na samém konci výběžku Gramvoussa. Pláž s jemným bílým pískem je místy široká až 50 metrů a dlouhá téměř kilometr.

Korfu Canal d' Amour – pláž opředená legendou

S kouzelnou pláží Canal d'Amour na Korfu, je spojována místní legenda. Říká se, že pokud chce dívka získat chlapce, kterého miluje, musí hned zrána, kdy toto místo ještě odpočívá ve stínu strmých stěn, kanál přeplavat. Zadaří se, pokud po celou tu dobu bude všechny své myšlenky soustředit jen na dotyčného. Na pláži v malebné zátoce, obklopené zelenými kopci, se ale skvěle relaxuje i těm, kteří svou životní lásku již nalezli.

Blue flag – modrá vlajka

Organizace Blue Flag, která hodnotí kvalitu více než 3000 světových pláží, přidělila v roce 2020 nejvyšší ocenění 485 řeckým plážím a 15 přístavům. Modrá vlajka je označením uděleným na základě splněných kritérií z oblasti čistoty a kvality vody, čistoty pláže a kvality vegetace, hodnotí se i přístupnost a zabezpečení pláže, služby na pláži apod.

Lindian Village 5*

Rhodos
Lardos
Elegantní ubytování Více

Daios Cove 5*

Kréta
Agios Nikolaos
Rozmazlujte se luxusem Více

Maria

Olympská riviéra
Nei Pori
Prostorné ubytování Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2024