Láká vás potápění v Řecku?

Aktualizováno: 23.03.2023
Kurzy potápění

Poznejte řecký podmořský svět

Dlouhé členité pobřeží Řecka a řeckých ostrovů, místy se skalnatými zálivy a křišťálově čistou vodou nabízí velmi dobré podmínky pro potápění.

Potápění s potápěčskou trubicí je povoleno všude, tolerován je i rybolov. Pro individuální potápění s přístroji je však třeba podle řeckých zákonů mít zvláštní povolení, aby byly chráněné dosud neobjevené poklady starověku utopené v mořských hlubinách.

Potápěčská centra

V potápěčských centrech však tyto zákazy neplatí - potápět se tak můžete prakticky na všech řeckých ostrovech. Centra nabízejí také noční potápění, z některých míst si můžete odnést fotografii, video nebo DVD záznam svého pobytu pod hladinou. Místní potápěčské kluby poskytují veškeré vybavení – kyslíkovou bombu, dýchací trubici, regulátor, potápěčský oblek a vestu, zatěžovací pásek, potápěčské brýle a ploutve. Začátečníci mohou získat základní znalosti potápěčské teorie od diplomovaných odborníků.

Během své dovolené můžete absolvovat potápěčský kurs – cena se pohybuje od 250 € za dvoudenní po 400 € za pětidenní kurz, k vydání diplomu jsou potřebné 3 pasové fotografie. Klientům s osvědčením a vlastní výstrojí jsou poskytovány slevy a organizují se pro ně náročnější ponory.

Kde se můžete potápět?

V Řecku se můžete potápět na pevnině i na většině řeckých ostrovů.
Během dovolené na Krétě narazíte na potápěčská centra ve všech větších turistických letoviscích. Nejznámějším místem pro potápění na Rhodosu je Kalithea s podmořskými jeskyněmi. Výborné podmínky k potápění jsou i na Zakynthosu, z přístavu v Kosu odplouvají lodi se zájemci o potápění k členitému pobřeží ostrova Kalymnos, ale také na Samosu v Kerveli nebo na Skopelosu u hotelu Adrina Beach. Na Korfu se lze také potápět na zajímavých místech, cena na osobu je asi 30 € a zahrnuje přepravu, ponor, veškeré vybavení a odborný dohled instruktora během celého dne. Další možnost potápěčských kurzů je na Peloponésu v areálu Costa Navarino, kde se pořádají pěti až sedmidenní výukové programy na vysoké úrovni, nově také pro děti od osmi let.

Lindian Village 5*

Rhodos
Lardos
Elegantní ubytování Více

Daios Cove 5*

Kréta
Agios Nikolaos
Rozmazlujte se luxusem Více

Maria

Olympská riviéra
Nei Pori
Prostorné ubytování Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2024