Láká vás potápění v Řecku?

Aktualizováno: 09.05.2018
Ostrov Santorini

Poznejte řecký podmořský svět

Dlouhé členité pobřeží Řecka a řeckých ostrovů, místy se skalnatými zálivy a křišťálově čistou vodou nabízí velmi dobré podmínky pro potápění.

Potápění s potápěčskou trubicí je povoleno všude, tolerován je i rybolov. Pro individuální potápění s přístroji je však třeba podle řeckých zákonů mít zvláštní povolení, aby byly chráněné dosud neobjevené poklady starověku utopené v mořských hlubinách.

Potápěčská centra

V potápěčských centrech však tyto zákazy neplatí - potápět se tak můžete prakticky na všech řeckých ostrovech. Centra nabízejí také noční potápění, z některých míst si můžete odnést fotografii, video nebo DVD záznam svého pobytu pod hladinou. Místní potápěčské kluby poskytují veškeré vybavení – kyslíkovou bombu, dýchací trubici, regulátor, potápěčský oblek a vestu, zatěžovací pásek, potápěčské brýle a ploutve. Začátečníci mohou získat základní znalosti potápěčské teorie od diplomovaných odborníků.

Během své dovolené můžete absolvovat potápěčský kurs – cena se pohybuje od 250 € za dvoudenní po 400 € za pětidenní kurz, k vydání diplomu jsou potřebné 3 pasové fotografie. Klientům s osvědčením a vlastní výstrojí jsou poskytovány slevy a organizují se pro ně náročnější ponory.

Kde se můžete potápět?

V Řecku se můžete potápět na pevnině i na většině řeckých ostrovů.
Na Krétě najdete potápěčská centra ve všech větších turistických letoviscích. Nejznámějším místem pro potápění na Rhodosu je Kalithea s podmořskými jeskyněmi, cena za ponor se pohybuje kolem 25 €. Výborné podmínky k potápění jsou i na Zakynthosu, z přístavu v Kosu odplouvají lodi se zájemci o potápění k členitému pobřeží ostrova Kalymnos. Na Korfu je rovněž možnost potápění na zajímavých místech, cena na osobu je asi 30 € a zahrnuje přepravu, ponor, veškeré vybavení a odborný dohled instruktora během celého dne. Další možnost potápěčských kurzů je na Peloponésu v areálu Costa Navarino, kde se pořádají pěti až sedmidenní výukové programy na vysoké úrovni, nově také pro děti od osmi let.

Dimamiel Malia Inn

Strava Bez stravy, Polopenze, All inclusive
Odlety od 21.09.19 do 10.10.20 z Praha
Počet dní 8/15
Dítě do 12 let od ZDARMA Kč
Dospělý od
5 990 Kč
Zobrazit termíny

Stelios

Strava Bez stravy, Polopenze
Odlety od 22.09.19 do 22.09.19 z Praha
Počet dní 8
Dítě do 12 let od 5 990 Kč
Dospělý od
5 990 Kč
Zobrazit termíny

Maria

Strava Bez stravy, Polopenze
Odlety od 22.09.19 do 20.09.20 z Praha
Počet dní 8/15
Dítě do 12 let od 5 990 Kč
Dospělý od
7 190 Kč
Zobrazit termíny

Vyberte si svůj zájezd v Řecku

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2019