Nejhezčí pláže na Rhodosu

Aktualizováno: 15.08.2023
Pláž Kallithea Rhodos

Nejhezčí pláže na Rhodosu

Při výběru zájezdu se často objevují dotazy na nejhezčí pláž na Rhodosu. Odpověď nemůže být jednoznačná. Záleží totiž především na osobních preferencích a představách. Zatímco pro seniory a rodiny s dětmi bude pro dovolenou na Rhodosu ideální písečná pláž s klidnou hladinou moře, surfaři dají naopak přednost návětrné straně ostrova.

Podle čeho vybrat tu nejhezčí pláž pro dovolenou na Rhodosu?

Ostrov Rhodos nabízí širokou škálu pláží a každá z nich má své jedinečné kouzlo. Své místo si tu najdou příznivci klidných, odlehlých pláží pro pohodovou relaxaci v soukromí. Ale samozřejmě i návštěvníci Rhodosu, kteří si chtějí užít pobyt v rušném letovisku na pobřeží s možností zábavy v plážových barech, kde až do pozdních hodin zní hudba. Některé pláže na Rhodosu nabízí neopakovatelné scenérie na moře, útesy nebo památky. Jiné mají zase skvělé podmínky pro potápění nebo vodní sporty jako windsurfing, vodní lyžování, kajaky apod.

Písečné pláže na Rhodosu pro romantiku a klidnou relaxaci

Mezi nejlepší pláže na Rhodosu patří malebná zátoka sv. Pavla u městečka Lindos. Je známá především díky zlatému písku a tyrkysově modré mořské hladině, obklopené skalisky. Klidná atmosféra a úžasné výhledy předurčují tuto písečnou pláž na Rhodosu k procházkám a romantice při západu slunce. Klidnou atmosféru pro nerušenou relaxaci najdete i na písčité pláži Vlycha.

Pláže ideální pro rodinnou dovolenou na Rhodosu

Mělkou vodu ideální pro malé děti nabízí jedna z nejznámějších písečných pláží na východním Rhodosu – Tsambika. Nachází se na pobřeží pod skálou, na níž se tyčí známý klášter Panny Marie Tsambika. Pro rodinnou dovolenou na Rhodosu má skvělé podmínky také hezká písečná pláž Kallithea s nádherně čistým a teplým mořem. Zajímavostí Kallithey jsou lázně s termálními prameny, jejichž minerální voda má blahodárné účinky na zdraví. Příjemné písečné pobřeží má i pláž Elli poblíž hlavního města ostrova Rhodos.

Pláž Faliraki na Rhodosu - zábava i nuda pláž

Pláž Faliraki Rhodos
Ideálním místem s možností zábavy je živá pláž Faliraki. Na této dlouhé pláži převládá písek, jen místy je smíšená, písčito-kamenitá. Své oblíbené místečko si na pláži Faliraki najde skoro každý, dokonce i příznivci naturismu. V zálivu na jihu letoviska Faliraki se totiž rozkládá jediná oficiálně povolená nudistická pláž na Rhodosu, zvaná Mandomata. Na klidném místě s lehátky a slunečníky je v provozu i stánek s občerstvením. Vstup do vody je tu pozvolný, mezi oblázky se však objevují i ostřejší kameny, doporučují se boty do vody.

Kouzlo nejkrásnějších oblázkových pláží na Rhodosu

Pojedete-li po pobřeží na jih od letoviska Faliraki, okouzlí vás tyrkysová barva mořské hladiny. Pláž Afandou má nádhernou oblázkovou pláž s průzračně čistou vodou a poklidnou atmosférou. Malebné scenérie nabízí pláž Anthony Quinn, pojmenovaná po slavném herci, který zde natáčel známý válečný film Děla z Navarone a přátelil se s místními obyvateli. Navazuje na ni další úžasná oblázková pláž na Rhodosu - Ladiko s písečným dnem a čistou vodou, ideální pro potápění, kde si můžete najít místa pro pohodu ve dvou. Zájemci o surfování budou nadšeni u oblázkových pláží v Ixii, kde je příjemně větrno.
Pláž Kiotari Rhodos

Nejlepší pláže na Rhodosu pro aktivní dovolenou

Jih Rhodosu je díky povětrnostním podmínkám ideálním místem pro milovníky aktivní dovolené. Známá je především pláž Prasonissi na nejjižnějším cípu ostrova, kterou si oblíbili zájemci o windsurfing a kitesurfing. Prasonissi Surf Club nabízí po celou sezónu kurzy pro začátečníky i pokročilé. Lze si tu pronajmout i potřebné vybavení, které nemusíte složitě přepravovat. Skvělé podmínky pro surfování nabízí i pláže mezi letovisky Kattavia a Gennadi. Pro méně zkušené surfaře se na Rhodu nabízí oblíbená pláž Kiotari. Klidnou atmosféru má Glystra Beach s jemným pískem u městečka Lardos. I tady někdy surfaři využívají výborné podmínky pro své oblíbené aktivity. Vybrat tu nejhezčí pláž na Rhodosu je opravdu těžké. Každý si ji musí vybrat podle svého. A na to jedna dovolená na Rhodosu nestačí…

Grecotel Dama Dama 4*

Rhodos
Kallithea
Skvělé pro rodinné pobyty Více

Atrium Prestige 5*

Rhodos
Lachania
Exkluzivní resort a skvělé služby Více

Lindian Village 5*

Rhodos
Lardos
Elegantní ubytování u pláže Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2024