Užijte si dovolenou aktivně

Aktualizováno: 23.03.2023
Pelopones - pohoda

Chcete si dovolenou užít aktivně?

Stále více lidí preferuje před klidnou relaxací odpočinek, na který nemají dostatek času během roku. Pokud je to i váš případ, v Řecku si rozhodně přijdete na své. Můžete si vybrat mezi vodními sporty, potápěním, jízdou na kole, golfem, turistikou a mnoha dalšími možnostmi.

Turistika

Horské túry a výstupy na vrcholy řeckých hor, dosahujících výšky 2000 metrů jsou atraktivní už proto, že z většiny je vidět moře. Řecká asociace horolezců má zastoupení ve většině horských oblastí a pečuje také o provoz mnoha horských přístřešků. Zahraniční návštěvníci nejčastěji touží po zdolání Olympu. Výstup na sídlo bohů můžete podniknout během pobytu v Nei Pori, při vedení místním horským vůdcem lze vrcholu dosáhnout během jednoho dne. Pokud se ale pro výstup rozhodnete, nepodceňujte ho a zvolte správnou obuv a oblečení.
Pěší túry s poznáváním nedotčených přírodních krás můžete podnikat během pobytu na pevnině i na ostrovech. Využívány jsou především staré stezky pastevců dobytka, značených turistických cest je poměrně málo, jsou hlavně na Chalkidiki a v oblasti Epeiru.
Dobře označené jsou však evropské dálkové turistické cesty E4 a E6. Krásné túry nabízí Kos – výšlap z letoviska Tigaki do horských vesniček Zia a Pyli trvá dvě až tři hodiny, pokračovat pak můžete až k troskám byzantského hradu Palio vysoko v horách, odkud se vám naskytne nádherný výhled na záliv Tigaki a solné jezero. Velmi pěkné trasy zalesněnou horskou přírodou nabízí ostrov Samos. Také dovolená na Krétě nabízí několik túr. Poměrně známý je pochod soutěskou Samaria nebo oblíbená túra středem ostrova k vrcholu Shinaka s unikátní přírodou a hvězdárnou ve výšce 1770 metrů. Zpáteční cesta vede soutěskou Tafari.

Rafting

Pokud vás lákají nevšední zážitky a přitahuje dobrodružství, určitě vás zaujme nádherný sjezd nejdelší řecké řeky Pinios. Sjezd peřejnatého úseku na raftu pro 4 až 8 osob je vzhledem k lokalitě vhodný pro klienty s pobytem v oblasti Olympské riviéry. Můžete si vybrat ze dvou úrovní náročnosti, vždy za účasti profesionálního instruktora. V nejkrásnější oblasti řeky údolí Tembi se jedná o jednoduchý sjezd pro začátečníky. Známý sjezd v oblasti Vernezi je poměrně rychlý, se stupněm náročnosti 3 až 4 a je určen zkušenějším. Ceny se pohybují kolem 40 € na osobu. Další možností je sjezd klidného úseku údolí Tembi. Do dvoumístných kánoí lze přidat dětskou sedačku, takže si nevšední zážitek může užít celá rodina. Pod vedením profesionálních instruktorů doplujete až k ústí řeky v Egejském moři. V oblasti středního Řecka lze zajistit i canyoning a trekking v kombinaci s horskými koly.

Off road

Celodenní dobrodružné výlety terénními auty, které sami řídíte, vás zavedou do končin, kam se běžně nedostanete. Na Zakynthu dojedete po příkrých a strmých oslích stezkách až do středu ostrova do hor a zapomenutých vesniček. Na Krétě si můžete své řidičské schopnosti vyzkoušet v oblasti Lassithi, na Korfu se po prašných kamenitých cestách dostanete do zapadlých koutů severovýchodní části ostrova až k hoře Pantokrator. Jede-li vás více, jste spojeni vysílačkami, takže si můžete sdělovat bezprostřední zážitky.

Jízda na koních

Při pobytech na poloostrově Chalkidiki a na řeckých ostrovech ostrovech Samos, Zakynthos, Kréta nabízejí místní hotely spojení na jezdecké oddíly se zkušenými instruktory. Jezdecký oddíl působí i na Rhodosu ve Faliraki, můžete si vybrat projížďku na pobřeží nebo v horách. Splňte si svůj sen a dopřejte si romantickou projížďku po pláži.

Lindian Village 5*

Rhodos
Lardos
Elegantní ubytování Více

Daios Cove 5*

Kréta
Agios Nikolaos
Rozmazlujte se luxusem Více

Maria

Olympská riviéra
Nei Pori
Prostorné ubytování Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2024