Lefkada - ostrov tyrkysových pláží

Aktualizováno: 23.03.2023
Dovolená Lefkada jsou i nádherné přírodní pláže

Lefkada ostrov tyrkysových pláží

Nádherné, téměř 115 kilometrů dlouhé pobřeží ostrova Lefkada nabízí nejkrásnější pláže na nejenom na starém kontinentě. Díky světlému vápencovému podloží tu má moře neopakovatelnou tyrkysovou barvu. Od bílých skal Lefkatasu na nejjižnějším výběžku dostal ostrov svůj název. zabarvení moře. Od bílých skal Lefkatasu na nejjižnějším výběžku dostal ostrov svůj název.

Působivé scenérie a kontrasty

Ostrov Lefkada jako součást Jónských ostrovů patří mezi tradiční dovolenková lákadla. Najdete ho mezi ostrovy Kefalonia a Korfu. Zatímco kdysi spojoval ostrov s pevninou asi stometrový pás země, dnes už je to pouze most, jakási vstupní brána ostrova. Po něm přicházejí turisté, kteří přistávají na letišti Aktio u malého rybářského přístavu Preveza. Na první pohled vás Lefkada ohromí. Do výšky 1100 metrů se zde ve vnitrozemí tyčí pohoří. Zůstává tak trochu nenápadně v pozadí dlouhých pláží lemovaných vápencovými útesy. Tvoří ovšem působivou kulisu. To ale není zdaleka všechno. Nejznámější pláže západního pobřeží ostrova pokrývá téměř písek či oblázky a tento povrch ostře kontrastuje s krásnou tyrkysovou barvou mořské vody.

Ráj milovníků vodních sportů

Patříte-li mezi vyznavače vodních sportů, budete se zde cítit jako v ráji. Najdete zde spoustu vyhlášených lokalit pro provozování windsurfingu a kiteboardingu. Nemusíte se bát ani v případě, že jste teprve začátečníci a rádi byste se těmto sportům přiučili. Školy obou sportů jsou samozřejmostí. Totéž platí i pro paragliding. Na své si ale přijdou i cyklisté.

Dopřejte si lodní výlet i ochutnávku ryb

Jistě ale uvítáte i několik doporučení, kam vyrazit na výlet. Z přístavů Nidri a Vassiliki stojí za to podniknout lodní výlet na okolní ostrovy Odysseovy Ithaky. Na dohled od Nidri je i Onassisův ostrov Scorpios, který má opravdu tvar Škorpióna. Výletní lodě doplouvají až k jeho břehům, ale přistát zde nesmí. Nenechte si ujít také hlavní město Lefakada se sedmi tisíci obyvateli. Nepochybně se vám zalíbí půvabná pěší zóna se spoustou kaváren, barů a taverniček – v nich doporučujeme ochutnat místní rybí speciality.

Tipy na nejhezčí pláže

Dáváte-li ale přednost klidnému polehávání na pláži, protože na ostrov přiletíte hlavně kvůli relaxaci, určitě vás bude zajímat, které pláže byste neměli vynechat:
  •  Porto Katsiki na západním pobřeží ostrova Lefkada právem boduje v anketách o nejkrásnější pláže na světě. Bílá skaliska kontrastující s tyrkysovou mořskou hladinou jsou nádherná. Právě vysoké vápencové útesy ztěžují přístup. Dá se sem dojít jedině klikatou úzkou stezkou. Lepší přístup je z moře. Můžete sem doplout výletní lod
  •  Egkremnoi nabízí návštěvníků 2 kilometry malých bílých oblázků
  •  Myloi upoutá větrnými mlýny v pozadí
  •  Sportovce nadchne především Kathisma s dokonalou výbavou pro vodní sporty i paragliding
  •  Dalším dobrým tipem pro vodní sporty, hlavně windsurfing a kiteboarding je Agios Ioannis
  •  Surf můžete pořádně prohnat i na pláži Vassiliki, která pro tento sport nabízí skvělé klimatické podmínky
  •  Pro relaxaci jsou nejlepší pláže  Megali Petra, Avali a Kavalikevta
  •  Kdo má raději oblázky, může zkusit na východním pobřeží pláže Nidri, Nikiana, Poros, Perigiali a Desimi

Porto Galini 4*

Lefkada
Nidri
Nádherné scenérie Více

Gea Villas

Lefkada
Ligia
Komplex apartmánů a mezonetů Více

Aliki 4*

Lefkada
Nikiana
Obklopený vzrostlými stromy Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2024