Vzpomínky do kufru

Aktualizováno: 23.03.2023
Řecko - Athény

Co si z Řecka přivézt?

Mezi nejkrásnější chvilky při pobytu v Řecku jistě patří procházky po přímořských promenádách a vybírání suvenýrů a dárečků. Kromě tradičních replik typických antických artefaktů jako jsou vázy, sošky, závěsné talíře apod., můžete během svého zájezdu v Řecku pořídit i mnohem hodnotnější dárky.

Olympská riviéra – kvalitní kůže a nádherné kožešiny

Kůže a kožešiny se nejlépe nakupují na Olympské riviéře v letovisku Platamonas. Zdejší kožešníci šijí i pro vyhlášené světové módní značky a vybrané kožešiny tu můžete pořídit za opravdu výhodné ceny.

Zlatnické výrobky

Nádherné zlatnické výrobky včetně replik šperků nalezených v minojských palácích pořídíte na Krétě. Stejně nádherné zlatnické výrobky se nabízí na Mykonosu, odkud si krásný šperk přivezla už nejedna světová celebrita. Zlato a šperky speciálně pro zamilované nabízí romantický ostrov Santorini.

Koření do kuchyně

Nejen na ostrově Rhodos pořídíte čerstvé koření a mořské houby za výhodné ceny. Koření jako suvenýr vám bude dovolenou v Řecku připomínat ještě dlouhou dobu po návratu domů.
Nezapomeňte na oregano, směs koření na tzatziki a speciální směs pro grilování masa. Pro Kos je typický voňavý med a na Korfu pořídíte pravý panenský olivový olej. Také z dovolené na Krétě si můžete přivézt kvalitní olivový olej nebo med. Nekupujte je ale v běžných samoobsluhách. Zavítejte do speciálních krámků nebo na tradiční místní trhy.

Lindian Village 5*

Rhodos
Lardos
Elegantní ubytování Více

Daios Cove 5*

Kréta
Agios Nikolaos
Rozmazlujte se luxusem Více

Maria

Olympská riviéra
Nei Pori
Prostorné ubytování Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2024