Co podniknout na Kefalonii

Aktualizováno: 21.02.2021
Kefalonia

Co podniknout na Kefalonii?

Největší ostrov Jónského moře má skvělé podmínky pro přímořskou relaxaci. Kromě nádherných pláží také fantastickou krajinu s neuvěřitelně proměnlivými scenériemi. Hory se zelenou vegetací střídají svahy porostlé vinnou révou, olivové háje a úrodné nížiny. Členité tyrkysové pobřeží s vápencovými skalami nádherně kontrastuje se sytou zelení a kvetoucími keři. Pokud ale nepatříte k turistům, kteří nechtějí pobyt strávit jen lenošením na pláži, máme pro vás několik tipů:

Pláž Myrtos

Nejfotogeničtější pláž na Kefalonii za návštěvu rozhodně stojí. Myrtos v přírodním zálivu na severozápadě ostrova nechybí v žádném turistickém průvodci věnovaném Jónským ostrovům. Právem je také opakovaně zařazována mezi nejkrásnější místa nejen ostrova Kefalonia a Řecka, ale i celého Středomoří. Chcete-li si v klidu zaplavat, doporučujeme přijet na pláž Myrtos lodí hned po ránu. Dobrodružnější povahy se tu věnují také paraglidingu, který nabízí úžasné výhledy na blankytné moře. Bílé oblázky a křišťálově čisté moře vytváří nádhernou paletu barev, proměnlivou během celého dne, od časného rána až po západ slunce. Pokud chcete na památku vlastní záběr, můžete si ho pořídit seshora ze silnice směrem na Fiskardo.

Fiskardo

Půvabné rybářské městečko Fiskardo v zálivu na severovýchodě ostrova. Díky tomu, že nebylo vůbec dotčeno ničivým zemětřesením v padesátých letech minulého století, si zachovalo svůj tradiční ráz, typický pro jónské ostrovy. Kosmopolitní atmosféru mu dodává romantický přístav ve stylu benátské architektury, kde kotví luxusní jachty, skromnější loďky i rybářské bárky. Pobřežní promenádu lemují kavárny, kde si můžete vychutnat pravou řeckou kávu, ledové frappé nebo sklenku vyhlášeného místního suchého bílého vína Robola.
Na dohled od Fiskarda je Odysseova Ithaka, se kterou má lodní spojení.

Jeskyně Melissani

Jeskyně a mystické podzemní jezero s mořskou vodou jsou přírodním unikátem. Plavba magickou skalní lagunou trvá necelou půlhodinu, ale poskytuje nevšední zážitek. Voda, která tu dosahuje hloubky až 30 metrů, má úžasnou tyrkysovou barvu. Ideální čas prohlídky je kolem poledne, kdy pronikající sluneční paprsky zdůrazňují intenzitu zabarvení.

Argostoli - hlavní město ostrova

Hlavní město v zálivu s velkým majákem na západní straně ostrova bylo na rozdíl od Fiskarda při zemětřesení v polovině minulého století téměř zničeno. Z původního Argostoli se zachovalo pouze náměstí Plateia Valianaou se starou radnicí a kostelem svatého Spyridona. Dnes je správní centrum ostrova Kefalonia živým městečkem s pěknou pěší zónou Lithostroto plnou obchodů a obchůdků. U přístavu narazíte na pestré tržiště a útulné taverny, z nichž se linou lákavé vůně. V hlavním městě ostrova Kefalonia můžete navštívit i zajímavé Archeologické muzeum. K zajímavostem patří kamenný most Drapanu z roku 1813, který spojuje Argostoli s protějším břehem. Jeho dominantou je pomník, považovaný za symbol svobody. Za zmínku stojí i jedinečný geologický fenomén Katavothres. Necelé dva kilometry za městem jsou ve skalách otvory, kterými se mořská voda po několika dnech záhadně dostává až do jezera Melissani. V minulosti byl proud této vody natolik silný, že poháněl mlýnská kola, která toto místo dodnes připomínají.
Výhodou ostrovních městeček je dostupnost pláží. Na dosah od Argostoli patří mezi nejoblíbenější pláže Makri a Platys Gialos.