Ostrov Korfu, jak ho neznáte

Aktualizováno: 23.02.2021
Ostrov Korfu

Ostrov Korfu má mnoho podob

Dovolená Korfu je zpravidla spojena s pohodou a relaxací na nádherných místních plážích. Je to ale také příležitost projet ostrov na kolech, zahrát si golf nebo kriket a poznat řadu dalších půvabů tohoto zeleného ostrova.

Kerkyra -hlavní město ostrova Korfu

Hlavnímu městu vévodí nádherná promenáda zvaná Liston nebo také Esplanáda. Až do 16. století byla hustě zastavěna domy, které ale v roce 1537 nechali Benátčané zbourat, aby zde vytvořili volné prostranství pro případnou obranu ostrova. Na Listonu se nachází jedna kavárna vedle druhé. Můžete se usadit ve stinném podloubí nebo naproti u stolků pod majestátnými lípami. Atmosféra je zde jedinečná a tomu odpovídají i ceny. I přes značný pokles turistického ruchu na Korfu je však Esplanáda téměř vždy plná. Místní se tu rádi scházejí, popíjejí oblíbenou kávu a řeší problémy svoje i jiných. Je to místo pro pozorování okolního světa a tepu ostrova Korfu. Večer po setmění se rozsvítí lucerny lemující Esplanádu a lidé si hledají vhodné místo k sezení. Z Listonu neuvidíte nic zvláštního. Kromě pohledu na kriketové hřiště a parkoviště snad jen na elegantně oblečené ostrovanky, ale právě zde můžete nasát tu pravou atmosféru ostrova Korfu.

Korfu - Art café

Na severním konci Esplanády se nachází nádherná neoklasicistní budova - Palác britských komisařů, nebo také Palác sv. Jiřího a Michaela, kterou nechali vystavět Britové v letech 1819-1824. Po pravé straně paláce se nachází překrásná zahrada s kavárnou, nazvanou Art café. Zde se po celý rok pořádají nejrůznější výstavy a další kulturní akce, kterými ostrov Korfu žije. Z klidné místní kavárny ve stínu eukalyptů je ten nejromantičtější výhled na moře.

Ostrůvek Vidos

Pokud se na dovolené Korfu chcete dostat někam, kam mnoho turistů nechodí a kde si můžete užít soukromí, vypravte se na ostrůvek Vidos. Nachází se přímo naproti přístavu v hlavním městě a mnozí z návštěvníků vůbec netuší, že zdálky pozorují ukrytý ráj patřící k přírodním krásám ostrova Korfu. Rybářskou lodičkou, která jezdí jednou za hodinu, se za malý poplatek přeplavíte na protější břeh. Plavba trvá asi 10 minut a když vystoupíte, vydejte se po cestičce doleva. Otevřou se před vámi překrásné výhledy na hlavní město Kerkyru, které svými vysokými benátskými domy připomíná divadelní kulisu. Po cestičce dojdete asi dvacetiminutovou procházkou až na sever ostrůvku s malou příjemnou pláží. Nečekejte nějaké velké pohodlí. Lehátka nahrazují dřevěné desky a slunečníky stín vzrostlých stromů. Moře je překvapivě čisté a průzračné. Nebudou vás rušit davy lidí, sem totiž skoro nikdo nechodí. Je docela možné, že zde budete úplně sami... Když se začne slunce schylovat k západu, vydejte se zpět k tradiční taverně u mola. Při sklence dobrého vína a ochutnávání specialit řecké kuchyně, můžete obdivovat protější osvícené město a poslouchat živou řeckou hudbu.Prostě romatika. Nikam nespěchejte. Jste v Řecku a poslední lodička odplouvá až v půl druhé ráno.

Ikos Dassia 5*

Korfu
Dassia
Perfektní all inclusive služby Více

Domes of Corfu 5*

Korfu
Glyfada
Krásné výhledy a skvělý servis Více

Grecotel Daphnila 4*

Korfu
Kommeno
Ideální pro rodiny s dětmi Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2024