Pirátská zátoka na Zakynthosu

Aktualizováno: 16.05.2023
Pirátská zátoka na Zakynthosu - Navagio

Pirátská zátoka na Zakynthosu

Nejjižnější z Jónských ostrovů je ideálním cílem letní dovolené. Každý si tu přijde na své. Romantiky nadchne letovisko Vassilikos, rodiny s dětmi uvítají klid a pohodu v Kalamaki nebo Tsilivi. Obrovskou popularitu si ale získala i letoviska Laganas a Argassi. Nemusíte ale jenom odpočívat na pláži a koupat se v moři. Určitě vás budou bavit i vyjížďky na koních, dobrodružnější povahy ocení možnost vyzkoušet si windsurfing nebo potápění.

Uvidíte želví domov

Zábavu si během dovolené na Zakynthu užije celá rodina. Krásné a poklidné pláže potěší děti i dospělé, pro nejmenší je tu spousta atrakcí a strádat nebudou ani dospělí. Mohou si zde vychutnat dostatek zábavy až do rána. Milovníci historie mohou zavítat do muzea v hlavním městě Zakynthosu, kde si prohlédnou historické artefakty, ikony a malby. Všechny generace uchvátí pohled na exempláře želvy nádherné, které považují zdejší zátoku za svůj domov.

Vydejte se po stopách pirátů

Kam na Zakynthosu vyrazit? Příjemným zážitkem je celodenní plavba kolem ostrova spojená se zastávkami u pláží, ke kterým se po silnici autem nedostanete. Příznivci dávných romantických dobrodružství zaplesají, protože se sem řadí i pláž Navagio, v překladu ztroskotání. Dělá svému jménu čest, protože tu opravdu najdete vrak pirátské lodi. Prach času už dávno zavál původní název pláže Agios Georgios podle stejnojmenného kláštera na nedalekém skalním vrcholku. Klášter proslul tím, že zde podle pověstí trávil zbytek života patron ostrova Dionýsos. Mimo celodenní plavby můžete do zátoky zajet i na krátký výlet s rybáři z ostrova Porto Vromi.

Výlety k modrým jeskyním a olympijskému ohni

Zřejmě největší atrakcí Zakynthosu jsou Modré jeskyně na severu ostrova u mysu Skinari. Příčinou nezvyklé modré barvy vody jsou místní pískovce, slunce tu vytváří s průzračnou vodou úžasné optické efekty. Nejlepším časem k návštěvě se zkušenými lodními průvodci jsou ranní hodiny, kdy je světlo nejintenzivnější.
Do třetice našich tipů můžete na dovolené stihnout i návštěvu starověké Olympie, dějiště prvních olympijských her. Přeplavíte se na ostrov Peloponés, kde vás čeká prohlídka původního olympijského stadionu, okrsku, kde se zapalují olympijské ohně a Diova chrámu. Výlet zahrnuje i návštěvu Archeologického muzea s množstvím nádherných soch.

Příroda, relaxace a skvělá doprava

Nádherná příroda a relaxace, to je dovolená na Zakynthosu. Nabízí pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, což je ideální pro rodiny s dětmi a seniory. Vzhledem k tomu, že jde o hornatý a z části zalesněný ostrov, můžete si vychutnat pohled na nádherné přírodní scenérie včetně západního pobřeží s vápencovými útesy a zátokami a jeskyněmi. Jak se po ostrově dopravovat? Využijte dobře vybudovanou síť autobusové dopravy. Můžete si také zapůjčit třeba kolo, moped, nebo auto.

Doprava po ostrově

Zakynthos má pravidelnou autobusovou dopravu spojující letoviska s hlavním městem. Na místě si můžete půjčit kolo, moped nebo auto. Během pobytu můžete navštívit i sousední ostrov Kefalonia.