Skopelos a muzikál Mamma Mia!

Aktualizováno: 26.05.2024
Skopelos

Ostrov Skopelos a muzikál Mamma Mia!

Malebný Skopelos se spoustou zeleně je proslulý především díky svému nádhernému pobřeží. Tvoří ho převážně malé zátoky s křišťálově čistou vodou, najdete tu i panenská místa pro nerušené soukromí, ideální pro příznivce nudismu. Nespornou výhodou půvabného ostrova je poměrně omezený počet návštěvníků. Na Skopelosu totiž není letiště, takže ani v nejvyšší sezóně nejsou místní pláže přeplněné. Turisté zpravidla přilétají na ostrov Skiathos, odkud se dopravují lodí.

Romantické scenérie

Úžasné romantické scenérie ostrova často využívají filmaři. V roce 2007 se tu natáčelo filmové zpracování muzikálu Mamma Mia! na hudbu slavné skupiny ABBA. Kromě pláží Kastani a Milia,byly využity i kulisy stejnojmenného hlavního městečka ostrova Skopelos - Chora.

Kostelík Agios Ioannis

Pokud vás zaujala scéna na skále v závěru filmu, můžete si výstup vyzkoušet na vlastní kůži. Jedná se o kostelík Agios Ioannis na severovýchodě ostrova ve vesničce Kastri. Podle pověsti si rybář všiml světla na vrcholu skály. Po několika dnech se mu ve snu zjevila žena a svěřila tajemství, že je na tom místě ukryta ikona svatého Ioannise. Díky objevené ikoně pak vznikl na sto metrů vysoké skále půvabný kostelík. Kvůli přístupu muselo být do kamene vytesáno 106 schodů s dostatečným zabezpečením. Výstup je trochu náročnější, ale návštěvníky odmění fantastickým výhledem na členitý záliv. Kontrast šedobílých skalisek a tyrkysového moře je prostě nezapomenutelný. Vesnička Kastri je proslulá skvělými pekárnami, kde po sestupu můžete doplnit energii.

Adrina Beach Hotel 4*

Skopelos
Panormos
Ideální poloha v klidném zálivu Více

Adrina Resort and Spa 5*

Skopelos
Panormos
Skvělé ubytování a servis Více

Skopelos Village 5*

Skopelos
Mšsto Skopelos
Ideální poloha v centru Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2024