Dovolená a zájezdy Nidri

Více o destinaci Nidri

Nidri je nejrušnější letovisko na ostrově Lefkada. Nidri s kosmopolitní atmosférou a celodenní zábavou láká většinu návštěvníků ostrova. Pobřeží letoviska Nidri lemují kavárny, taverny a obchody, v noci je v místních barech a diskotékách rušno. Nidri má velmi dobrou polohu uprostřed východního pobřeží ostrova Lefkada, asi 17 kilometrů na jih od hlavního města. Dovolená Lefkada Nidri to jsou také výletní lodě, které denně vyplouvají z malebného místního přístavu k blízkým ostrovům a plážím na západním pobřeží Lefkady. V letovisku Nidri je velké centrum vodních sportů s řadou atrakcí, vypůjčit si můžete i motorový člun. Transfer z letiště asi 40 minut.

Více o Nidri

Dovolená Nidri

Nidri je nejrušnější letovisko na ostrově Lefkada. Nidri s kosmopolitní atmosférou a celodenní zábavou láká většinu návštěvníků ostrova. Pobřeží letoviska Nidri lemují kavárny, taverny a obchody, v noci je v místních barech a diskotékách rušno. Nidri má velmi dobrou polohu uprostřed východního pobřeží ostrova Lefkada, asi 17 kilometrů na jih od hlavního města. Dovolená Lefkada Nidri to jsou také výletní lodě, které denně vyplouvají z malebného místního přístavu k blízkým ostrovům a plážím na západním pobřeží Lefkady. V letovisku Nidri je velké centrum vodních sportů s řadou atrakcí, vypůjčit si můžete i motorový člun.
Transfer z letiště asi 40 minut.

Proč navštívit ostrov Lefkada?

Kvůli neopakovatelné atmosféře ostrovního světa, jedinečným přírodním scenériím a kouzelným, přesto nepřeplněným plážím. Ostrov Lefkada je doslova rájem pro milovníky vodních sportů a nabízí nejvyhlášenější místa vhodná pro výuku a provozování windsurfingu, kiteboardingu i paraglidingu. Ideální podmínky jsou na ostrově Lefkada i pro cyklistiku. Dovolená Lefkada nabízí také možnost vydat se z přístavů v Nidri a Vassiliki za poznáním okolních ostrovů - Odysseovy Ithaky a ostrova Kefalonia i menších ostrůvků jako je Meganissi.

Hlavní město ostrova Lefkada

Správním a obchodním centrem ostrova Lefkada je stejnojmenné hlavní město se 7 000 obyvateli rozkládající se na severním mysu. Město, nazývané také Lefkas, je s výjimkou nejvyšší turistické sezóny poklidným přístavním městem s pěknou marinou. Na půvabné pěší zóně města Lefkada je řada kavárniček, barů a obchodů se zajímavým zbožím. Dovolená Lefkada to jsou také taverny se skvělými místními specialitami a malé ouzeri, kde si můžete vychutnat malé občerstvení se skleničkou místní pálenky.

Příroda na ostrově Lefkada

Ostrov Lefkada má rozmanitou krajinu, směrem k jižnímu pobřeží převládají nížiny s hustou vegetací citrusů, fíkovníků a vinic. Mohutné pohoří které tvoří vnitrozemí ostrova Lefkada dosahuje výšky až 1100 metrů, směrem na západ se strmě svažuje a vytváří tak impozantní pozadí dlouhých pláží, rozčleněných mohutnými vápencovými útesy. Některé pláže jsou kvůli vysokým útesům obtížněji dostupné, ale právě vápencové dno dodává moři neopakovatelné tyrkysové zabarvení. Dovolená Lefkada to jsou především vyhlášené pláže na západním pobřeží ostrova, tvořené téměř bílým pískem nebo oblázky. V kontrastu s tyrkysově zbarveným mořem vznikají působivé barevné kontrasty, které svou krásou ohromí každého návštěvníka ostrova Lefkada.

Pláže na Lefkadě

Bělostné pláže se světlým pískem nebo oblázky, pokrývají zejména západní pobřeží ostrova. Mezi nejznámější patří zátoka s nevšední krásou- Porto Katsiki, která je právem opakovaně zařazována mezi nejkrásnější pláže na světě. Příkrá bílá skaliska a třpytící se tyrkysová hladina tvoří nádhernou scenérii. Pláž je kvůli vysokým vápencovým útesům v okolí poměrně obtížně přístupná, můžete na ni dojít úzkou klikatou cestičkou, nejlepší přístup je však z moře na výletní lodi nebo člunu. Dalšími vyhlášenými plážemi jsou Egkremni, téměř 2 kilometry dlouhá, s malými bílými oblázky a a Myloi s kulisou větrných mlýnů. Nejlépe vybavenou pláží pro vodní sporty včetně paraglidingu je v této oblasti Kathisma. Širokou pláž s bílým pískem si oblíbili převážně mladí návštěvníci. Pro klidnou relaxaci jsou vhodné pláže jako Megali Petra, Avali a Kavalikefta. Agios Ioannis na severozápadě ostrova, poblíž hlavního města, má ideální podmínky pro windsurfing a kiteboarding. Pláž Vassiliki v širokém zálivu na jihu ostrova je vzhledem k vynikajícím klimatickým podmínkám rájem surfařů. Z Vassiliki se na lodním taxi můžete přepravit na pláž Agiofili v malém zálivu na úpatí příkré skály nebo na klidnou pláž Ammousa. Na rozdíl od západu, převládá na východním pobřeží spíše bezvětří, pláže tu jsou převážně oblázkové, ale vždy s křišťálově čistou vodou. Nejznámější jsou Nidri, Nikiana, Poros, Perigiali a Desimi. .

Dovolená Lefkada - doprava v místě

Ostrov Lefkada má pravidelné autobusové spojení s hlavním městem, můžete si tu půjčit kolo, moped nebo auto.

Řecký večer

Tradiční řecký večer můžete prožít na sousedním ostrově Meganisi v místní taverně Lakis. Řecký večer je taková malá oslava, při níž si můžete zatančit spolu s tanečníky, kteří pro vás mají připravenou ukázku různých tanců. Menu se skládá z různých druhů řeckých předkrmů, jako hlavní chod budete mít na výběr kuře a la mamma - paní domu nebo grilovanou vepřovou kotletu. K pití bude podáváno domácí bílé či červené víno v neomezeném množství nebo nealko nápoje.Před vyplutím zpět vás čeká příjemná asi 15 minutová procházka do přístavu a pak nezapomenutelná noční plavba, při které budete moci sledovat nekonečné množství hvězd na temné letní obloze. Orientační cena: 40€

Toulky Lefkadou

Výlet spojuje poznání i osvěžení, odpočinek a koupání. Projedete a jeho pobřeží od severu přes západ až na jih do letoviska Vassiliki, známého centra windsurfingu. Orientační cena: dospělá osoba 39 €, dítě 19,5 €

Zapomenuté ostrovy

Lodní výlet nabízí poznání neznámých ostrovů v okolí Lefkady jako Kalamos, Kastos, Kythyros a Petalouda, ale i několik “koupacích“ zastávek na nádherných plážích Jónského moře. Kromě přírodních scenérií uvidíte i hejna mořských racků a při troše štěstí i středomořské tuleně. Orientační cena: dospělá osoba 49 €, dítě 25 €
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.