Dovolená a zájezdy Kerveli

Více o destinaci Kerveli

Malé a velice klidné letovisko Kerveli v zalesněném zálivu na východním pobřeží ostrova Samos je na dohled od tureckého pobřeží. Díky poloze se nabízí nádherné východy slunce, jedny z nejhezčích v Řecku. Dovolená Samos Kerveli nabízí krásné přírodní scenérie a oblázkovou pláž s tyrkysovým mořem.Transfer z letiště asi 30 minut.

Více o Kerveli

Dovolená Kerveli

Malé a velice klidné letovisko Kerveli v zalesněném zálivu na východním pobřeží ostrova Samos je na dohled od tureckého pobřeží. Díky poloze se nabízí nádherné východy slunce, jedny z nejhezčích v Řecku. Dovolená Samos Kerveli nabízí krásné přírodní scenérie a oblázkovou pláž s tyrkysovým mořem.

Transfer z letiště asi 30 minut.

Dovolená Samos - proč si z řeckých ostrovů vybrat právě Samos?

Dovolená Samos, to je zelený ostrov s krásnými plážemi. Není zde však tolik turistů jako na jiných řeckých ostrovech, a právě proto stojí za to jej navštívit. Nachází se blízko Turecka a za dobrého počasí je snadno vidět jeho hory. Ostrov Samos je považován za pozemský ráj vína, ochutnat tu můžete různá místní lahodná vína. Z ostrova Samos je dodáváno do Vatikánu i mešní víno. Samos je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, ale na své si tu přijdou návštěvníci všech věkových kategorií. Dovolená Samos nabízí relaxaci a pohodovou atmosfétu typickou pro celé Řecko. Zajímavostí Samosu je chráněné území Seitani na severozápadě ostrova s biotopem středomořských tuleňů.

Dovolená Samos - poznejte Samos a řeckou mytologii

Archeologické výzkumy dokazují, že Samos byl osídlen již v druhém tisíciletí př.n.l., podle řecké mytologie se na ostrově narodila bohyně Héra. Největší rozvoj ostrova Samos nastal okolo roku 550 př.n.l. za vlády ctižádostivého tyrana Polykrata. Ostrov Samos je známý také jako rodiště geniálního řeckého matematika a filosofa Pythagora a astronoma Aristarcha. Dovolená Samos, poznejte řecké báje a pověsti.

Rodinná dovolená s řeckými tradicemi

Přívětiví ostrované jsou pohostinní, stále dodržují místní řecké tradice. Samos má ideální podmínky pro příjemný pobyt pro všechny věkové kategorie klientů, kteří tu najdou klid k relaxaci a pohodu, typickou pro celé Řecko. Ochutnat můžete některou z místních specialit a nechat se okouzlit místním folklórem. Dovolená Samos nabízí i poznání staletých řeckých tradic.

Patmos

Během pobytu na ostrově Samos můžete podniknout celodenní lodní výlet na Patmos. Právě na tento ostrov byl vyhoštěn apoštol Jan, Kristův učedník a autor jednoho ze čtyř evangelií. Uvidíte jeskyni, kde podle legendy Jan Evangelista přebýval jako vyhnanec a kde sepsal své hlavní dílo Apokalypsu, knihu o zjevení osudu světa a lidstva. U jeskyně byl k poctě svatého Jana vybudován mohutný klášter opevněný vysokými hradbami s bohatou klášterní knihovnou. Kromě památek spojených s pobytem svatého Jana si můžete prohlédnout i malebnou krajinu rázovitého ostrova, dosud nezasaženého turistickým ruchem.

Ikaria

S hornatým ostrovem Ikaria má Samos v hlavní sezóně časté lodní spojení. Ostrov byl donedávna známý pouze díky svým léčivým termálním pramenům. V poslední době se o něm často mluví v souvislosti s vitalitou a dlouhověkostí jeho obyvatel. Název ostrova je odvozen od jména mytologické postavy Ikarose. Jeho otec Daidalos sestrojil pro sebe a svého syna dva páry ptačích per spojených voskem, aby se mohli vznést přes moře. Ikaros však i přes otcovo varování toužil vyletět výš. Přiblížil se až ke slunci, jehož teplo vosk roztavilo, křídla se rozpadla a neposlušný syn se zřítil se do moře v místech dnešní Ikarie.

Dovolená Samos - tip na výlet

Dovolená Samos to je také příležitost navštívit během jedné dovolené dva kontinenty. Můžete si objednat plavbu lodí do Turecka spojenou s návštěvou města Kusadasi s typickým rušným bazarem. Výlet zahrnuje prohlídku Efesu, jednoho z nejlépe zachovalých antických měst spolu s jedním ze sedmi divů starověkého světa – Artemidina chrámu v Efesu.
Dovolená Samos - další výlety

Okruh ostrovem

Celodenní výlet zahrnuje prohlídku antické technické památky - tunelu Efpavlion, procházku po městečku Pythagorion, které je pod záštitou UNESCO i návštěvu jednoho z nejvýznamnějších klášterů na ostrově – Timios Stavros (klášter Sv. Kříže). Pro vstup do kláštera je nutno mít zahalená ramena, dlouhé kalhoty anebo sukni pod kolena. Následuje okruh po horských vesničkách zasazených v nádherných přírodních scenériích. Na zastávce bude možnost poobědvat a vychutnat si místní kávu. Součástí výletu je návštěva keramické dílny a výrobny vína s ochutnávkou. Samoské víno je vyhlášené – dokonce se používá i jako mešní ve Vatikánu.
Orientační cena: 42 €, dítě 20 €

Turecko - Efesos

Výlet nabízí možnost navštívit během dovolené nejenom dvě země, ale i dva kontinenty! Uvidíte na vlastní oči jednu z nejkrásnějších a nejlépe zachovalých antických památek na světě a také místo, kde stál jeden ze sedmi divů světa – Artemidin chrám. Z tureckého letoviska Kusadasi odjedete autobusem do Efesu, kde si prohlédnete archeologický areál antického města. Následuje návštěva dílny ručně vázaných koberců. Po prohlídce budete mít možnost nákupů na bazaru ve městě Kusadasi. Poobědvat můžete v některé z místních tradičních tureckých restaurací.
Orientační cena: 80 €, dítě 48 €

Piknik

Relaxační plavba po moři s koupáním. První zastávka na koupání je na ostrově Samiopula s nádhernou písečnou pláží. Další zastávka s obědem je pak na jihu ostrova. Tento výlet je bez česky mluvícího průvodce.
Orientační cena: 44 €
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.