Dovolená a zájezdy Costa Navarino

Více o destinaci Costa Navarino

Costa Navarino je luxusní areál v oblasti Messinia na jihozápadě Peloponésu, v místech s 4 500 let dlouhou historií, dosud nedotčených masovou turistikou. Je situován okolo zálivu s téměř kilometr dlouhou písečnou pláží, poblíž členitého pobřeží Peloponésu s malými zálivy, chráněnými skalisky. V krajině, porostlé po staletí olivovníky a vinicemi, se nachází řada pozůstatků z mykénské doby, ruiny klasických starověkých chrámů, středověké hrady a byzantské kostely. Vzdálenost od správního centra Messinie, města Kalamata, je asi 45 kilometrů, od Athén ho dělí 250 kilometrů. Do nejbližšího přístavního městečka Pylos, vzdáleného 14 kilometrů a vesničky Gialova v dosahu 6 kilometrů je ...

Více o Costa Navarino

Dovolená Costa Navarino

Costa Navarino je luxusní areál v oblasti Messinia na jihozápadě Peloponésu, v místech s 4 500 let dlouhou historií, dosud nedotčených masovou turistikou. Je situován okolo zálivu s téměř kilometr dlouhou písečnou pláží, poblíž členitého pobřeží Peloponésu s malými zálivy, chráněnými skalisky. V krajině, porostlé po staletí olivovníky a vinicemi, se nachází řada pozůstatků z mykénské doby, ruiny klasických starověkých chrámů, středověké hrady a byzantské kostely.
Vzdálenost od správního centra Messinie, města Kalamata, je asi 45 kilometrů, od Athén ho dělí 250 kilometrů. Do nejbližšího přístavního městečka Pylos, vzdáleného 14 kilometrů a vesničky Gialova v dosahu 6 kilometrů je autobusové spojení.
Moderní komplex na Peloponésu je postupně rozšiřován v souladu s ekologickými hledisky a udržitelností, aby nebyla porušena místní příroda. Ve snaze o zachování krajinného rázu bylo přesazeno na 16 000 olivovníků, včetně staletých stromů. Hlavní filosofií komplexu Costa Navarino je vytvoření ideálního místa pro rekreaci, sport a zábavu s ohledem na místní flóru a faunu tak, aby jeho návštěvníci trávili dny odpočinku v souladu s přírodou. V pečlivě upravené krajině se spoustou zeleně přibyl v roce 2022 k hotelům The Westin Resort a The Romanos Luxury Collection třetí hotel nazvaný W Costa Navarino a v srpnu 2023 byl zahájen provoz prestižího hotelu Mandarin Oriental.
Transfer z Athén asi 3 hodiny
Transfer z Kalamaty asi 40 minut

Dovolená Peloponés - Kalamata

Město rozkládající se okolo širokého zálivu oblasti Messinia na jihozápadním Peloponésu, je správním i obchodním centrem celé oblasti. Kalamata je živé město, kde díky spoustě středních škol a univerzitě žije mnoho mladých lidí. V historickém centru i na pobřeží je řada taveren, barů a kaváren. Symbolem města je malý byzantský kostel Agion Apostolon, pocházející z 12. stol. Kalamata, po Patře druhé největší město Peloponésu, je také důležitým přístavem s pěknou marinou. Hospodářství Messinie je závislé především na produkci a vývozu oliv a olivového oleje, fíků, rozinek a citrusů.

Město Pylos

Městečko Pylos na jihozápadě Peloponésu bylo postaveno podle jedinečných plánů architektů francouzského vojevůdce Maisona. Jeho dominantu tvoří náměstí se vzrostlými stromy, v jehož centru byl vybudován impozantní památník bitvy u Navarina z roku 1827. Místní archeologické muzeum soustředí cenné nálezy z oblasti Peloponéského poloostrova od doby kamenné až do doby minojské. Známá pláž Voidokoilia, ve tvaru písmene omega, vodopády Neda a exotické Polylimnio jsou jen některé z přírodních krás této oblasti Peloponésu. V posledních letech je Pylos často navštěvován i golfisty, kteří se věnují hře na dvou blízkých hřištích The Dunes Course a The Bay Course.

Dovolená Peloponés - doprava na místě

Peloponés má pravidelné autobusové spojení, na místě si můžete půjčit moped, čtyřkolku nebo auto.

Dovolená Peloponés a golf - komplex Navarino Dunes

Jihozápad Peloponésu je nádherná oblast Řecka, dosud nedotčená masovou turistikou. V krajině Messinie, porostlé po staletí olivovníky a vinicemi, se nachází řada pozůstatků z mykénské doby, ruiny klasických starověkých chrámů, středověké hrady a byzantské kostely. Právě zde, v místech s 4 500 let dlouhou historií, vznikl nový rekreační komplex. Areál na ploše 130 hektarů je vybudován v souladu s ekologickými hledisky, aby nebyla porušena místní příroda. Ve snaze o zachování krajinného rázu bylo přesazeno na 16 000 olivovníků, včetně staletých stromů. Hlavní filosofií komplexu Navarino Dunes je vytvoření ideálního místa pro rekreaci, sport a zábavu s ohledem na místní flóru a faunu tak, aby jeho návštěvníci trávili dny odpočinku v souladu s přírodou. Součástí pečlivě upraveného areálu je golfový klub The Dunes Course se dvěmi 18jamkovým golfovými hřišti a dva hotely Westin Resort a Romanos Luxury Resort.

Dovolená Costa Navarino - sport


Kromě golfu v klubu The Dunes Course se tu mohou návštěvníci věnovat řadě dalších sportovních aktivit. Hotely organizují cyklistické a horolezecké túry nebo stále populárnější nordic walking po okolní krajině. Ve sportovní akademii se můžete zdokonalit v tenisu, stolním tenisu, badmintonu a squashi nebo se seznámit s novými druhy sportů jako je speedminton, padel nebo plážový tenis. K dispozici je také hřiště na košíkovou a squash, bowling a fitness centrum. Na pláži lze provozovat nemotorizované vodní sporty – windsurfing, pronajmout si šlapadlo, kánoe nebo si zahrát plážový volejbal.

Costa Navarino - stravování Lunch and Dine – around


Resort nabízí tzv. systém lunch and dine-around, což znamená, že klienti, kteří mají zakoupenou polopenzi nebo plnou penzi mohou po předchozí rezervaci čerpat jedno jídlo denně v jiné restauraci v rámci komplexu.

Costa Navarino - zábava a nákupy


Oba resorty mají společné nákupní a zábavní centrum Agora, považované za místo setkávání. Kromě několika restaurací a barů je tu řecký amfiteátr, knihovna a půjčovna aut. Samozřejmě nechybí řada obchodů se zajímavou nabídkou včetně ručně vyráběných šperků a uměleckých děl, prodejna knih, zlatnictví, parfumerie s nabídkou biokosmetiky, hračkářství a obchod s dětským oblečením z organické bavlny. Nabídku doplňují butiky s dámským a pánským oblečením známých značek, včetně plážového vybavení.

Restaurace v Agoře

V centru Agory si můžete vychutnat řeckou kávu a tradiční zákusky v Kafeniu Deli, posedět v pivnici 3 Admirals nebo si dát typické řecké rychlé občerstvení – gyros a souvlaki v pitě. Je tu také italská restaurace La Luigi s pizzou a špagetami a The Dinner ve stylu amerických restaurací padesátých let. Pro golfisty je v rámci klubu určena restaurace Flame.

Costa Navarino - dětský klub


Pro děti jsou připravovány aktivity odpovídající věku. Nejmenším dětem od 8 měsíců do 4 let je určeno Cocoon centrum s kvalifikovaným personálem, který se stará o rozvoj jejich dovedností. Starší děti od 4 do 12 let se zabaví v „písečném hradu“, kde jsou pro ně připravené zajímavé zábavné činnosti a hry. Nechybí ani skvělý aqua park se spoustou skluzavek a dalších vodních radovánek.

Costa Navarino - relaxační pobyty


Exkluzivní lázeňské centrum Anazoe spa nabízí na ploše 4000 m2 široký výběr speciálních léčebných procedur k celkové relaxaci, revitalizaci a omlazení, včetně thalassoterapie a masáží využívajících bohaté přírodní zdroje. Zaměřuje se především na oleotherapy využívající olivový olej podle postupů dochovaných ze starověku.
Součástí centra je mimo jiné sauna s bylinnou párou, ledová jeskyně a různé typy masážních sprch. Využít lze různé druhy kosmetických služeb včetně manikúry a pedikúry.

Pelopones - tipy na výlety


Korint
Významný městský stát, který za své bohatství ve starověku vděčil zejména obchodu a poplatkům za přepravu přes Korintskou šíji. Současný Korintský průplav, místy hluboký až 80 metrů, byl vybudován v letech 1882-1893. V archeologickém areálu antického Korintu ční nad stavbami z římského období zbytky Apollónova chrámu.
Sparta
Ve starověku jeden z nejmocnějších městských států, symbol statečných bojovníků. Díky udatným Sparťanům pod vedením krále Leonidase vyhráli Řekové legendární bitvu u Thermopyl. Podle Homéra byla Sparta sídlem krále Menelaa, kterému trojský princ Paris unesl krásnou manželku Helenu a způsobil tak válečný konflikt. V kdysi slavné Spartě se bohužel dochovalo velmi málo památek, především zbytky divadla a chrámu bohyně Athény Chalkioikos, patronky obce, za návštěvu stojí místní muzeum s antickými plastikami. Velmi zajímavým místem v okolí je Mystras s mohutnou pevností, byzantskými kostely a kláštery, nacházející se jen 5 kilometrů na západ od Sparty.
Epidaurus
Jedno z nejlépe dochovaných antických divadel s jedinečnou akustikou, zasazené do nádherné krajiny. Dodnes se tu pod širým mořem odehrávají nejen antická dramata, ale i divadelní představení současných autorů nebo koncerty. Amfiteátr pochází ze 4.stol. př.n.l. a nachází se asi 60 kilometrů na jih od Korintu. Epidaurus je také nejslavnější kultovní místo boha zdraví Asklépia, kam se nemocní přicházeli uzdravit, běžně se tu prováděly i lékařské operace.
Mykény
Archeologický areál z období nejstarších řeckých dějin v severovýchodní části Peloponesu patří k nejzajímavějším lokalitám v Řecku. Mykény s kyklopskými hradbami, Lví bránou a hradem byly jedním z center řeckého starověku. Právě zde objevil H. Schliemann slavný Agamemnonův hrob se zlatou maskou a dalšími poklady.
Olympie
Olympie na severozápadě Peloponésu je místem vzniku starověkých olympijských her. Obdivuhodné jsou nejen základy Diova chrámu, jednoho ze starověkých divů světa, ale i původní olympijský stadion a posvátný okrsek, kde jsou dodnes zapalovány olympijské ohně. Místní Archeologické muzeum nabízí prohlídku artefaktů, nalezených v areálu, jsou zde vystaveny i cenné antické plastiky a sochy. Areál starověké Olympie byl v roce 1989 zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO.
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.