Dovolená a zájezdy Chania

Více o destinaci Chania

Druhé největší město ostrova Kréta, založené Benátčany ve 13. století, se nachází 160 kilometrů na západ od Heraklionu. Zachovalý benátský přístav a pevnost přispívají k jeho pověsti Chanie jako nejkrásnějšího krétského města. V malebných romantických uličkách benátské čtvrti si můžete vybrat některou z mnoha kaváren, taveren a restaurací, nebo se během své dovolené na Krétě bavit až do ranních hodin v některém z nočních klubů. Ale ani na romantickou procházku touto částí města určitě nezapomenete. V okolí města jsou dlouhé písčité pláž, zelené zahrady s cypřiši a olivové háje. Transfer z letiště v Chanii je asi 25 minut.

Více o Chania

Dovolená Chania

Druhé největší město ostrova Kréta, založené Benátčany ve 13. století, se nachází 160 kilometrů na západ od Heraklionu. Zachovalý benátský přístav a pevnost přispívají k jeho pověsti Chanie jako nejkrásnějšího krétského města.
V malebných romantických uličkách benátské čtvrti si můžete vybrat některou z mnoha kaváren, taveren a restaurací, nebo se během své dovolené na Krétě bavit až do ranních hodin v některém z nočních klubů. Ale ani na romantickou procházku touto částí města určitě nezapomenete. V okolí města jsou dlouhé písčité pláž, zelené zahrady s cypřiši a olivové háje.
Transfer z letiště v Chanii je asi 25 minut.

Dovolená Kréta - proč si pro svou dovolenou vybrat Krétu?

Kréta nabízí svým návštěvníkům dva základní světy. Severní pobřeží s letovisky, zábavními atrakcemi, diskotékami a moderní doby infrastrukturou a drsný, ale kouzelný svět krétského vnitrozemí. Pro milovníky vodních sportů jsou na Krétě dlouhé pláže s čistým mořem, pro milovníky historie - velké množství památek a pro milovníky turistiky nabízí Kréta fantastické scenérie vnitrozemí, několik dvoutisícovek a spousty zákoutí, která teprve čekají na objevení. Na dovolené Kréta si můžete zapůjčit kolo, motorku i auto. Věřte, že stojí za to ostrov projet, Kréta se vám dostane opravdu pod kůži.

Kréta - ostrov Spinalonga

Malý neobydlený ostrov u severovýchodního pobřeží Kréty, o němž se v poslední době v Řecku hodně mluví, především v souvislosti s knihou anglické autorky Victorie Hislop Ostrov. Spinalonga na dohled od ostrova Kréta byla od začátku 20. století až do roku 1957 posledním útočištěm lidí nakažených leprou. Vyhnanci ze společnosti zdravých se obdivuhodně statečně dokázali se svou situací vyrovnat. Spinalonga byla fungující obcí se samosprávou, kostelem, knihovnou, kinem, obchody a školou, kde se nemocní snažili v rámci možností žít běžným životem. Dovolená Kréta je příležitostí tento dramaticky působivý ostrov s mohutnou pevností, obklopený křišťálově čistou vodou, navštívit. Dramaticky působivý ostrov s mohutnou pevností, obklopený křišťálově čistou vodou, za návštěvu rozhodně stojí. Z přístavu v Eloundě převážejí lodě turisty na Spinalongu každou půlhodinu.

Kréta – ostrov mýtů a bájí

Kréta se může pochlubit jednou z nejstarších civilizací. Na tomto nejjižnějším ostrově Řecka začala vznikat první vyspělá kultura již 2800 let př.n.l. Svůj domov na Krétě nalezli Mínojci, kterým můžeme vděčit za stavbu paláce Knóssos a proslulého labyrintu, který obýval bájný Mínotaurus, poražený hrdinou Théseem. Ostrov Kréta byl také domovem vynálezce Daidala a jeho syna Ikara. Archeologická naleziště jako Malia, Faistos nebo Gortys a zajímavá muzea na Krétě si rozhodně nenechte ujít. Zajímavým místem pro výlet na dovolené Kréta je jistě i tajemná jeskyně Dikteon, považovaná za místo zrození boha Dia.

Chania - nejhezčí město ostrova Kréta

Druhé největší město ostrova Kréta - Chania, založené Benátčany ve 13. století, se nachází 160 kilometrů na západ od hlavního města Heraklionu. Zachovalý benátský přístav a pevnost spolu s pěknou promenádou přispívají k jeho pověsti nejkrásnějšího krétského města. V malebných romantických uličkách benátské čtvrti si můžete vybrat některou z mnoha kaváren, taveren a restaurací, nebo se bavit až do ranních hodin v místních nočních klubech. Dovolená Kréta - Chania je příležitostí pro relaxaci na dlouhých písčitých plážích v okolí města, obklopeného zelení, především cypřiši a olivovými háji.

Dovolená Kréta - doprava v místě

Ostrov je pokrytý poměrně hustou silniční sítí. Mezi hlavním městem a většími letovisky i jihem Kréty je po celou sezonu zajištěna autobusová doprava. Můžete si půjčit auto, moped nebo horské kolo.

Dovolená Kréta - tip na výlet

Byla by škoda opomenout při pobytu na Krétě návštěvu Knossu, nejstaršího hlavního města Kréty z doby dva tisíce let př.n.l. Palác, rekonstruovaný sirem Arthurem Evansem, je několikapatrová stavba, svědčící o vysoké úrovni minojské civilizace. Minojský palác měl původně více než tisíc místností a jeho systém chodeb byl pravděpodobně inspirací pro mýty o labyrintu a Minotaurovi. Návštěva Knossu je spojována s prohlídkou města Heraklion a Archeologického muzea, kde jsou soustředěny fascinující nálezy nejen z Knossu, ale Faistu, Malie, Zakrosu a z dalších archeologicky zajímavých míst na ostrově.
Dovolená Kréta - další výlety

Knossos a neznámá Kréta

Návštěvu Knossu, nejstaršího hlavního města Kréty z doby 2000 let př. n. l., by neměl vynechat žádný návštěvník ostrova. Palác, rekonstruovaný sirem Arthurem Evansem, je několikapatrová stavba, svědčící o vysoké úrovni minojské civilizace. Minojský palác měl původně více než tisíc pokojů a jeho systém chodeb byl pravděpodobně inspirací pro mýty o labyrintu a Minotaurovi. Po prohlídce se rozjedeme úrodným vnitrozemím ostrova za poznáním pravého krétského života - do obce Kounavi k návštěvě známého vinařství Titaki. Prohlídka zahrnuje také degustaci vyhlášených vín. Následuje návštěva tradiční keramické dílny Thrapsano, kde nás zruční a vždy přívětiví hrnčíři rádi uvítají ve svém království a zasvětí do svého umění. Navíc si tu můžete zakoupit úžasné suvenýry. Výlet končí návštěvou starobylého kláštera Angárathos. Jeho utišující atmosféra alespoň na chvíli navodí příjemný pocit klidu a rozjímání, který k dovolené patří.
Orientační cena: 45 €, vstup na Knossos 15 €

Santorini

Celodenní výlet na romantický ostrov Santorini je jistě zážitkem na celý život. Po dvouhodinové plavbě na lodi se dostanete na nejfotografovanější ostrov Řecka. Pokocháte se pohledem na labyrint zářivě bílých domků vystavěných na strmých útesech, které kontrastují s tyrkysovou modří nebe a mořské hladiny. Santorini nabízí řadu tras za poznáním historie i přírodních krás ostrova. Orientační cena: 200 € včetně transferu z hotelu do přístavu

Ostrov Spinalonga, návštěva města Agios Nikolaos

Ostrůvek Spinalonga s benátskou pevností má bohatou historii. V první polovině minulého století tu byli izolování lidé, kteří onemocněli leprou. Dnes je romantický ostrov volně přístupný turistům. Součástí výletu je osvěžující koupení v průhledně čistém moři, oběd ve vesničce Plaka a prohlídka půvabného městečka Agios Nikolaos.
Orientační cena: 53 € včetně oběda, vstup na Spinalongu 8 €

Waterland

Milovníci vodních radovánek jistě ocení obří tobogány a řadu dalších vodních atrakcí. Ve vodním parku si na své přijdou klienti všech věkových kategorií. Orientační cena: 39 €, dítě 23 €, cena je včetně transferu

Soutěska Samaria

Velké dobrodružství nabízí výlet soutěskou Samaria. Dlouhá 18 kilometrů a místy se zužující až na 3 metry je součástí národního parku na jihozápadě Kréty. Výlet začíná u náhorní planiny Omalos poměrně prudkým sestupem až na dno kaňonu s krásnou neporušenou přírodou, pokračuje přes nejužší místo soutěsky, nazývané Železná brána a končí u moře ve vesnici Agia Roumeli, odkud už nevede žádná silnice. Po osvěžení v Lybijském moři se nalodíte k plavbě do Chora Sfakion, kde na zmožené výletníky čekají autobusy pro transfer do místa ubytování. Vzhledem ke kamenitému terénu doporučujeme pevné boty. Orientační cena: 55 €, 5 € za vstup a 11 € za lodní lístek

Ostrov Koufonissi

Bilý písek a skaliska kontrastující s blankytně modrým mořem vytváří jedinečnou atmosféru tohoto malého ostrova, na kterou budete dlouho vzpomínat.Cesta ze severního pobřeží Kréty na jihovýchod ostrova vede vnitrozemím s nádhernými přírodními scenériemi. V letovisku Makri Gialos se nalodíme k plavbě na 10 námořních mil vzdálený ostrůvek Koufonissi, nazývaný také perlou Libyjského moře. Spolu s ostrůvky Makrulo, Strogilo, Trachila, Marmara a Gavdos vytváří nejjižnější hranice nejen Řecka, ale i Evropy. Ostrov byl osídlen již v 3.tis. let před n.l. a byl považován za důležitý přístav, ekonomicky přínosný pro mínojce. Podle archeologů tu lidé žili až do 4. století n.l. Dodnes se zachovalo starověké divadlo, zbytky chrámu a spousta mramorových artefaktů, které byly zřejmě součástí velkých soch. V byzantském období sloužily dutiny v místních skalách jako malé modlitebny, dodnes jsou tu zachované nápisy svatých apod. Bilý písek a skaliska kontrastující s blankytně modrým mořem vytváří jedinečnou atmosféru tohoto malého ostrova, na kterou budete dlouho vzpomínat.Cesta ze severního pobřeží Kréty na jihovýchod ostrova vede vnitrozemím s nádhernými přírodními scenériemi. V letovisku Makri Gialos se nalodíme k plavbě na 10 námořních mil vzdálený ostrůvek Koufonissi, nazývaný také perlou Libyjského moře. Spolu s ostrůvky Makrulo, Strogilo, Trachila, Marmara a Gavdos vytváří nejjižnější hranice nejen Řecka, ale i Evropy. Ostrov byl osídlen již v 3.tis. let před n.l. a byl považován za důležitý přístav, ekonomicky přínosný pro mínojce. Podle archeologů tu lidé žili až do 4. století n.l. Dodnes se zachovalo starověké divadlo, zbytky chrámu a spousta mramorových artefaktů, které byly zřejmě součástí velkých soch. V byzantském období sloužily dutiny v místních skalách jako malé modlitebny, dodnes jsou tu zachované nápisy svatých apod. Orientační cena: 58 €

Výlety nabízené k zájezdům s příletem do Chanie


Elafonissi

Poznejte jednu z nejhezčích oblastí ostrova a pláž Elafonissi s jemně narůžovělým pískem, která bývá právem zařazována mezi nejkrásnější v Evropě. Součástí výletu je návštěva kláštera Chrysoskalitissa. Uvidíte divoké horské vnitrozemí se soutěskami, malebnou přírodou a typickými vesničkami. Po cestě zastávky s ochutnávkou a možností nákupu tradičních produktů – vinařství, olivový olej , med..... Orientační cena: 55 €

Lodní výlet na ostrůvek Imeri Gramvousa a zátoku Balos

Příjemná plavba výletní lodní z přístavu Kissamos na ostrůvek Imeri Gramvousa, na jehož vrcholu se nachází benátská pevnost ze 16.století, a do laguny Balos, která je vyhlášená průzračně křišťálovou vodou. Orientační cena: 60 €Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.