Dovolená a zájezdy Kontokali

Více o destinaci Kontokali

Kontokali se nachází asi 7 kilometrů na sever od hlavního města ostrova Korfu v zálivu Gouvia. Dlouhá písečná pláž, oceněná Modrou vlajkou za čistotu, je díky svému bezpečnému vstupu do moře vhodná i pro děti a seniory. Kontokali má ideální podmínky pro pohodovou dovolenou na Korfu.

Více o Kontokali

Dovolená Kontokali

Kontokali se nachází asi 7 kilometrů na sever od hlavního města ostrova Korfu v zálivu Gouvia. Dlouhá písečná pláž, oceněná Modrou vlajkou za čistotu, je díky svému bezpečnému vstupu do moře vhodná i pro děti a seniory. Kontokali má ideální podmínky pro pohodovou dovolenou na Korfu.

Dovolená Korfu - proč si pro svou dovolenou vybrat právě Korfu?

Korfu je pokládáno za zemi Fajáků, známou z mýtů o Odysseovi. Dovolená Korfu patří mezi nejvyhledávanější už dlouhá léta. Korfu si zamilovala i rakouská císařovna Sissi a nechala si tu postavit luxusní letní sídlo Achillion. Ptáte se proč? Ačkoli Korfu nepatří k velkým ostrovům, najdete tu vše, co si jen můžete přát. Hory, olivové háje a cypřišové lesy jako předurčené k příjemným procházkám. Začátkem léta se Korfu rozzáří barvami rudých ibišků, bílých gardénií i fialových buganvilií. Korfu je ostrov plný smyslových vjemů. Dopřejte si odpočinek v srdci přírody.

Dovolená Korfu - Kerkyra

Přívětivé hlavní město ostrova Korfu – Kerkyra je postavené v benátském stylu, otevírá svoji pohostinnou náruč všem návštěvníkům, stejně jako místní letoviska, ideální pro dovolenou a pobytové zájezdy, která lemují nádherně členité řecké pobřeží tohoto malebného ostrova. Dovolená Korfu vám umožní bloumat romantickými uličkami Kerkyry nebo obdivovat krásu kláštera Vlacherna, který jistě znáte z nejrůznějších pohlednic a letáků.

Dovolená Korfu - suvenýry z Korfu

Ideálním místem pro nákup suvenýrů je hlavní město Kerkyra. Stánky se suvenýry ovšem najdete v každém letovisku. Při nákupu suvenýrů během dovolené na Korfu rozhodně nesmíte zapomenout na sladké citrusové ovoce kumquat, které je pro Korfu typické. Oblíbené jsou také výrobky z olivového dřeva, olivový olej, med, víno a sady tradičního koření. Dovolená Korfu potěší všechny vaše smysly.

Dovolená Korfu - příležitost k potápění

Východní strana ostrova Korfu s teplejší mořskou vodou a klidným mořem je vhodná spíše pro šnorchlování nebo začátečníky. Na západní straně ostrova s otevřeným mořem je sice mořská voda chlednější, ale se zajímavým podmořským životem. Nejznámější potápěčskou základnou Korfu je centrum v letovisku Agios Georgios, které organizuje ponory i v letoviscích Ermones a Paleokastrica. Zakoupit si můžete balíček několika ponorů, jeden ponor stojí na Korfu kolem 50 €, pokročilí potápěči s vlastním vybavením mají slevy. Na ostrově Korfu se organizují i potápěčské kurzy PADI, můžete podniknout i dobrodružné noční potápění nebo potápění ke vraku.

Dovolená Korfu - ochutnejte místní ovoce

Na Korfu se kromě olivovníku výborně daří také kumquatům, citrusům, jejichž domovinou je východní Asie. Malé, 2-4 centimetry dlouhé oranžové ovoce oválného tvaru je bohaté na vitamín C. Oranžové plody, dužina i slupka jsou jedlé, stačí je opláchnout a odstranit stopku. Kumquaty se používají k ozdobě koktejlů nebo sladkostí, nakrájené plody se využívají také při pečení masa, kterému dodávají zvláštní vůni. Připravují se z nich také výborné marmelády nebo likéry, které vám budou připomínat letní dny na Korfu.

Odkaz bratří Durrellů

Na rozkvětu turistického ruchu na Korfu mají kromě nesporných přírodních krás velký podíl také bratři Durrellové. Díky milým příběhům z jejich knih, zejména O mé rodině a jiné zvířeně, se jim podařilo na Korfu nalákat velkou část jejich čtenářského publika. V malebné vesnici Kalami stojí přímo na břehu moře v zálivu dům bratří Durellových, kteří na tomto místě žili v letech 1935-1939. Bílý dům je dnes přeměněn na tavernu, v níž si můžete posedět a prohlédnout dobové fotografie.

Dovolená Korfu s vlastní dopravou

Chcete-li se vydat na Korfu vlastním autem zajistíme vám lodní lístky na trajekty z Itálie a ubytování na ostrově podle vašich představ.

Dovolená Korfu - doprava v místě

Ostrov Korfu má spolehlivou autobusovou síť. V letoviscích na Korfu si můžete půjčit moped nebo auto..

Dovolená Korfu - tip na výlet

Dovolená Korfu je příležitostí pro poznání okolních řeckých ostrovů. Doporučujeme lodní výlet Paxos-Antipaxos. Začíná plavbou okolo jihovýchodního pobřeží Korfu k ostrovu Paxos, který se obeplouvá nejdříve ze západní strany. Jen odtud jsou přístupné krásné scenérie Poseidonových jeskyní, do nichž se zajíždí k prohlídce. Na malebném ostrůvku Antipaxos kotví loď v modré laguně s možností koupání v křišťálově čisté vodě. Plavba pokračuje do hlavního města ostrova Paxos - Gaiosu, kde si po procházce křivolakými uličkami můžete vychutnat oběd v některé z místních taveren.
Dovolená Korfu - další výlety

Okruh ostrovem Korfu

Celodenní výlet umožňuje jak poznání nejkrásnějších míst ostrova, tak i procházku hlavním městem. Prohlédnete si zámeček Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Sissi. Uvidíte nádherné letovisko Paleokastritsa, o němž se říká, že patří mezi nejkrásnější na ostrově, a zastavíte se na přírodní vyhlídce Bella Vista, kde se vám naskytne jedinečný výhled na zátoky, klášter a ostrůvky v okolí. Součástí výletu je zastávka ve vesničce Makrades k zakoupení tradičních tradičních místních výrobků nebo suvenýrů.
Orientační cena: 34 € , dítě 17 €

Paxos a Antipaxos

Celodenní lodní výlet okolo západního pobřeží ostrova Paxos, odkud jsou vidět mořské útesy a jeskyně ve skalách. Na zastávce u pobřeží ostrova Antipaxos se můžete vykoupat v křišťálově čisté vodě modré laguny. Poslední zastávka je věnována prohlídce půvabného ostrovního městečka Gaios - hlavní ho města Paxosu.
Orientační cena: 34 €, dítě 17 €

Aqualand

Aqualand na Korfu patří svou rozlohou k největším vodním parkům v Evropě. Milovníci vodních radovánek jistě ocení obří skluzavky, tajuplné černé díry a atrakce zvané Kamikadze nebo Líná řeka. V Aqualandu, který nabízí i restaurace, kavárny a další zázemí, si na své přijdou klienti všech věkových kategorií.
Orientační cena: 36 €, dítě 26

Výlet do Albánie

Autobus vás vyzvedne ráno u hotelu a odveze do přístavu, odkud po hodině plavby dorazíte do albánského městečka Agia Saranda. Součástí výletu je také prohlídka archeologického naleziště v Butrintu, zapsaného na seznamu UNESCO.
Orientační cena: 62 €, dítě 36 €

Městečko Parga a ostrov Paxos

Plavba na řeckou pevninu do městečka Parga. Můžete se tu projít po městečku, vykoupat anebo posedět v místní kavárně. Odpoledne strávíte na krásném ostrově Paxos, obklopeném křišťálově čistým mořem.
Orientační cena: 34 €, dítě 17 €

Barbeque z Kassiopi

celodenní lodní výlet (pouze z letovisek na severu ostrova)
Na Erikussu vyplujeme z přístavu Imerolia u Kassiopi. Pojedeme okolo pobřeží letovisek sv. Spyridion, Acharavi, Roda a Sidari. Z moře je na pobřeží a letoviska, která možná znáte, jiný pohled.
Zakotvíme na jednom ze tří nejzápadnějších ostrůvků celého Řecka. Pláž v Erikusse je písečná a moře mělké. Můžete se slunit, plavat a můžete také jít na procházku po ostrově. Najdete otevřené restaurace a bar. Mezitím se připraví BBQ. Grilované kuřecí maso nebo suvlaki s rýží, tzatziki, řeckým salátem. K tomu chleba a nakonec ovocný salát. Během jídla se podává zdarma víno a džusy.
Na pláži jsou k zapůjčení lehátka a slunečníky. Je pravděpodobné, že během cesty uvidíme delfíny.
Orientační cena: 33 €, dítě 19 €
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.