Lodní lístky Řecko

Ventouris Lodní lístky na trajekty mezi Itálií a Řeckem zajišťuje cestovní kancelář GREECE TOURS pro jednotlivce i skupiny na níže uvedených trasách.

Chcete-li se vydat do Řecka nebo na řecké ostrovy autem, zajistíme vám kromě lodních lístků také samostatné ubytování dle vašich požadavků.


Rezervujte si lodní lístky včas

Důležitá je včasná rezervace lodních lístků do Řecka a na řecké ostrovy, v sezóně především od poloviny července do poloviny srpna, bývají trajekty vyprodány. Ceny lodních lístků jsou stanovovány dle vytíženosti trajektů, v některých případech může jeden den navíc lístek zlevnit. Doporučujeme koupit i zpátečního lístek, v některých případech bývá poskytována až 50% sleva na přepravu automobilu. Informujte se na zvláštní výhodné nabídky jednotlivých společností, např. pro rodiny s dětmi apod. Lodní společnosti nabízejí i dětské slevy, děti do 2 let za přepravu neplatí a děti od 2 do 12-ti let mají 50% slevu.

Podmínky trajektové přepravy

Při rezervaci lodního lístku na trajektovou přepravu vyplňte všechny kolonky důkladně, včetně velikosti vozu. Prověřte si, zda je v ceně lodního lístku i přístavní poplatek, v opačném případě musíte počítat s jeho doplacením při nalodění. Při rezervaci kajuty na trajektech mezi Itálií a Řeckem berte v úvahu její umístění na lodi, zda je vnější či vnitřní, ve vícelůžkových kajutách můžete být ubytováni sami i s cizími lidmi. Informujte se také na výši stornopoplatků.
Při koupi lodního lístku do Řecka a na řecké ostrovy se zpáteční cestou "open", to znamená bez rezervace na konkrétní datum, doporučujeme zajistit si rezervaci co nejdříve, může se stát, že později bude vše obsazeno, zvláště v termínech na konci prázdnin.
Majitelům vozů na zemní plyn doporučujeme, aby si ověřili, zda pro jejich vůz neplatí nějaká omezení. S kempinkovými vozy lze u některých společností zaparkovat na vyhrazeném místě lodi a být ubytováni ve svém karavanu s možností napojení na přívod el. proudu, tzv. kempink na palubě.

Počítejte s časovou rezervou pro nalodění

V přístavu byste měli být nejpozději 2 hodiny před odplutím. Je potřeba nejprve dojít do kanceláře lodní společnosti, která vystaví palubní lístky pro cestující a vozidlo. Pokud v ceně lístku na trajekt mezi Itálií a Řeckem není zahrnut přístavní poplatek, hradíte ho přímo v kanceláři lodní společnosti. Dostavíte-li se k nalodění pozdě, lodní lístek vám propadá. Po celní a pasové kontrole můžete nalodit svůj vůz a spolucestující.Řidiči musí po zaparkování auta na lodi zařadit první rychlostní stupeň, zatáhnout ruční brzdu, vůz uzamknout a opustit. Vůz nelze navštěvovat během plavby, proto je důležité si s sebou vzít všechny nezbytné věci. Po zajištění vozu se odeberete do své kajuty nebo na palubu.

Přeprava zvířat

Některé společnosti provozující trajektovou přepravu mezi Itálií a Řeckem bezplatně přepravují i kočky a psy, zvířata pak mohou doprovodit své pány na palubu. Na lodi bývá zpravidla několik obchodů, barů a restaurací různých cenových kategorií, kde můžete příjemně strávit část cesty, některé lodě jsou vybaveny i bazény.