Siesta v Řecku

Aktualizováno: 04.10.2012

Siesta v Řecku

siesta

Řecký životní styl se od středoevropského především v horkém létě značně liší. Pokuste se tomuto rytmu přizpůsobit a vaše dovolená v Řecku a na řeckých ostrovech bude o to příjemnější. Řekové v létě přes horké poledne dodržují, jako ostatně obyvatelé celého Středomoří, velmi příjemnou siestu. Po odpočinku ve stínu či lehkém zdřímnutí po obědě mají dostatek energie k prožití dlouhého letního večera.

Klid

Řekové si rádi posedí s přáteli v tavernách a také většina turistů spojuje pobyt v této zemi s obvyklou večerní zábavou, někdy i bohatým nočním životem. Některá turistická střediska v Řecku a na řeckých ostrovech jsou přesycena zábavními podniky - bary, tavernami i nočními kluby, jejichž provoz bývá hlučný. Také animační programy v hotelech mohou být poměrně rušné. Nelze očekávat, že celé řecké letovisko nebo váš hotel po 22.hodině ztichne tak, jak jste tomu zvyklí doma. V ubytovacích objektech nemůže naše cestovní kancelář zajistit absolutní klid. Pokud toužíte po klidné dovolené , nechte si poradit při rezervaci pobytového zájezdu vhodný hotel v odlehlejších částech letovisek nebo si vyberte dovolenou mimo hlavní sezónu, kdy je v letoviscích méně turistů. Protože ubytovací zařízení vyžadují pravidelnou údržbu, mohou být nutné opravářské práce i během vašeho pobytu. Z hygienických důvodů se zpravidla odváží odpad časně ráno, aby vzhledem k vysokým teplotám nebyli klienti přes den obtěžováni zápachem, k velkým hotelovým komplexům přijíždějí autobusy s klienty a dodavatelé s potravinami a nápoji, v některých případech způsobuje hluk provoz klimatizace a chladících agregátů.
V blízkosti některých hotelů může být železniční trať. Rozvoj turistiky v Řecku a na řeckých ostrovech s sebou přináší i stavební činnost, kterou cestovní kancelář nemůže ovlivnit. Pokud místní úřady vydají příslušné stavební povolení, začínají někdy majitelé pozemků stavět bez ohledu na probíhající sezónu. Ze dne na den může být také stavební činnost zahájena i u pozastavených staveb.