Aktuálně není v nabídce. V případě zájmu nás kontaktujte.
Palubní catering
Dítě ZDARMA ubytování a strava

Popis hotelu

Obecný popis

Během třídenní plavby můžete poznat poklady východního Středomoří. Mykonos s větrnými mlýny a rušným hlavním městem vás určitě nezklame. Ráno již budete kotvit v Turecku. Letovisko Kusadasi nabízí nejen klasický orientální bazar, ale také možnost poznání antického Efesu, který je odtud vzdálen necelých dvacet kilometrů. Zelený ostrov Samos vás okouzlí kontrastem zeleně a tyrkysově modrých zátok. Následující den již strávíte na Milosu, ostrově sopečného původu, který nabízí možnost poznání místní krajiny a zajímavostí. Plavba končí v přístavu Lavrion nedaleko athénského letiště, přibližně 60 km od centra Athén.

Pro zajištění spolehlivé návaznosti plaveb s letovými řády zahrnují zájezdy pobyt v Athénách, který můžete využít k poznávání antických památek nebo současného života řecké metropole.

Program

DenPřístavPříjezdOdjezd
Athény (Lavrion), Řecko---13:00
Mykonos, Řecko18:0024:00
SoKusadasi (Ephesus), Turecko07:0013:00
Samos, Řecko15:3022:30
NeMilos, Řecko09:00 20:00
PoAthény (Pireus), Řecko06:30---
Vzhledem k možným změnám v letových a lodních řádech nebo klimatickým podmínkám změna programu vyhrazena.
Počet kabin kategorie SMART je omezený, lodní společnost má právo jejich prodej kdykoliv zastavit. Kromě uvedených typů kajut můžeme zajistit ubytování i v dalších typech, ceny sdělíme na vyžádání.

Výlety

Starobylý Efes napříč dobou Helenistickou a Římskou - 3 hodiny (Kus 02)
Ve starověkém Efesu naleznete starověké památky helenistické, římské i raně křesťanské doby. Z archeologického naleziště projdete s průvodcem mezi Agorou, Odeonem, Celsovou knihovnou, po mramorové hlavní cestě Kuretů, kolem Dominiciánova chrámu. Nejvýznamnější památkou je Artemidin chrám, vybudovaný v 6.stol. př.n.l, považovaný za jeden ze 7 divů světa. Obrovské divadlo ze 4 stol. př.n.l. , které pojalo až 24 000 návštěvníků je známé do dnes díky své dokonalé akustice.
Výlet končí zajímavou procházkou velkým orientálním bazarem v Kusadasi. Zde se můžete toulat a smlouvat o ceně šperků a kožených výrobků v malých obchůdcích. Během výletu budete mít i příležitosti zakoupit si koberce a další suvenýry.

Cena: dospělá osoba 58 €, dítě 36 €

Starověký Efes a terasovité domy (Kus 07)
Starověký Efes nabízí starověké památky z helenistické, římské i raně křesťanské doby. Z archeologického naleziště projdete s průvodcem mezi Agorou, Odeonem, Celsovou knihovnou, po mramorové hlavní cestě Kuretů, kolem Dominiciánova chrámu. Nejvýznamnější památkou je Artemidin chrám, vybudovaný v 6.stol. př.n.l, považovaný za jeden ze 7 divů světa.
Naproti chrámu, na úpatí hory a archeologického naleziště, chráněné před teplem a nepříznivými klimatickými jevy se nachází terasovité domy. Žily zde rodiny středověké Efesu. Výborný stav domů z 1.stol. př.n.l. a jejich interiér je překvapující. Komfortní dvoupatrové domy byly vytápěné, měly zavedenou studenou i teplou vodu.
Výlet končí zajímavou procházkou velkým pestrým bazarem v Kusadasi. Zde se můžete toulat a smlouvat o ceně šperků a kožených výrobků v malých obchůdcích. Během výletu budete mít i příležitosti zakoupit si koberce a další suvenýry.

Cena: dospělá osoba 62 €, dítě 38 €

Popis pokojů

Informace k cenám

Cena zahrnuje

 • 2 noclehy se snídaní v hotelu 3* v Athénách,
 • příslušný počet nocí na lodi v kabině zvolené kategorie s plnou penzí,
 • leteckou přepravu Praha-Athény-Praha v optimální knihovací třídě s váhovým limitem zavazadla 23 kg včetně transferů,
 • letištní taxy a bezpečností poplatky včetně palivového příplatku,
 • základní pojištění ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh,
 • zákonné pojištění dle zákona č.159/99 Sb.
 • spropitné 6 € den/dospělá osoba, 3 € den/dítě od 2 do 16 let

V případě, že nebudete se službami na palubě lodi spokojeni, můžete kdykoli během plavby kontaktovat vrchního stevarda s žádostí o vrácení části nebo celého spropitného, zaplaceného v ceně zájezdu. Částka bude odečtena při vyrovnání palubního účtu na konci plavby. Je na vás, pokud se v případě spokojenosti rozhodnete spropitné navýšit.

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlety během plavby,
 • služby delegáta,
 • místní taxu, více na Informace k cenám.
 • Cena zájezdu je kalkulována s cenou letenky v optimální knihovací třídě aktuální v době kalkulace. Pokud tato třída již není k dispozici, bude cena zájezdu přepočtena dle aktuální ceny letenky.

  Pozn. Během veletrhů, festivalů a konferencí mohou být uvedené ceny navýšeny.

  Informace o destinaci

  Letovisko Athény

  Athény nejsou jen hlavním městem Řecka, na jehož území dnes žije téměř polovina Řeků, jsou symbolem naší evropské kultury. Slavný Perikles při jejich výstavbě určitě netušil, že stavby na pahorku města budeme obdivovat ještě po tisíciletích. Kromě proslulé Akropole s muzeem, Dionýsova divadla a chrámu Dia Olympského se v Athénách nachází řada dalších pamětihodností, stojících za zhlédnutí. V místních muzeích jsou soustředěny největší poklady antického Řecka, v současné době je nejvíce navštěvováno moderní muzeum, v němž jsou soustředěny originály plastik z athénského Parthenonu. Athény jsou moderní evropské město, zajímavé nejen svou bohatou historií, ale i současným životním stylem. Kulturní život města je pestrý. Místní galerie pořádají řadu zajímavých výstav, koncertuje tu řada renomovaných řeckých i zahraničních umělců. Athéňané se večer rádi baví ve společnosti a noční život je součástí jejich životního stylu. Mnoho barů, diskoték a nočních klubů s tradiční řeckou hudbou je otevřeno až do ranních hodin. V posledních letech byla v souvislosti se zahájením provozu metra zdokonalena místní doprava, přibyla spousta zeleně, vznikly pěší zóny, které spojují památky a obchodní části města. Věřte, že stojí za to Athény navštívit a vychutnat si jejich magickou atmosféru.
  Transfer z letiště do centra města asi 30 minut.okružními plavbami po Egejském moři.

  Dovolená Athény - doprava v místě

  K dopravě po městě můžete využívat místní dopravu včetně metra anebo využívat taxi. K výletům do okolí k návštěvě významných starověkých památek jako jsou Delfy, Korint, Mykény nebo Epidaurus si lze pronajmout auto. Více informací o Athény