Aktuálně není v nabídce. V případě zájmu nás kontaktujte.
Palubní catering
Dítě ZDARMA ubytování a strava

Popis hotelu

Obecný popis

Během skvěle organizované 4denní plavby můžete poznat nejkrásnější místa Řecka a Turecka. Loď vyplouvá z athénského přístavu Lavrio, který se nachází asi 60 km od centra Athén. První zastávka je na kykladském ostrově Syros, jehož hlavní město Ermoupoli vás příjemně překvapí výjimečnou malebností místní architektury a romantickou atmosférou. Ráno připlujete do Cesme, populární turecké destinace s vřelou pohostinností.
Následující den ráno se ocitnete na Kosu, ostrově slavného lékaře Hippokrata. Budete tu možná mít pocit, že jste zpět ve středověku, neboť nejen v metropoli ostrova se nachází řada impozantních památek. A následuje poznání dalšího řeckého ostrova - Ios s nádhernými písečnými plážemi a úzkými dlážděnými uličkami.
Odpoledne připlujete na Santorini a to je ostrov, kde se můžete nejen osvěžit a odpočinout, ale také zažít magický západ slunce a bavit se v metropoli ostrova městě Fira.
Pro zajištění spolehlivé návaznosti plaveb s letovými řády zahrnují zájezdy pobyt v Athénách, který můžete využít k poznávání antických památek nebo současného života řecké metropole.

Program

DenPřístavPříjezdOdjezd
PoAthény (Pireus), Řecko---12:00
Syros, Řecko18:0023:30
ÚtCesme, Turecko07:0022:00
StKos, Řecko07:0018:00
ČtIos, Řecko07:0014:30
Santorini, Řecko16:3021:00
Athény (Lavrion), Řecko06:30---
Vzhledem k možným změnám v letových a lodních řádech nebo klimatickým podmínkám změna programu vyhrazena.
Počet kabin kategorie SMART je omezený, lodní společnost má právo jejich prodej kdykoliv zastavit. Kromě uvedených typů kajut můžeme zajistit ubytování i v dalších typech, ceny sdělíme na vyžádání.

Výlety

Santorini – plavba po ostrovech s vulkány (San02)
Výletní lodi připlujete za pár minut na ostrov Nea Kameni, který se podobá měsíční krajině. Vyjdete nahoru na pokraj kráteru, k nitru dosud aktivního vulkánu. Z vrcholu kráteru stále stoupá pára. Na malé pláži u přístavu se můžete vykoupat v termálních vřídlech.
Další zastávkou tohoto jedinečného výletu je ostrůvek Palea Kameni s léčivou, horkou vodou. Teplota moře je zde o 50 C vyšší, než jinde na pobřeží a zelenožlutá voda obsahuje síru. Kromě koupání můžete podniknout výstup k místní sopce a také pořídit fotografie nádherných scenérií. Výlet končí v kouzelném hlavním městě ostrova Santorini – Fiře, odkud sjedete lanovkou do Starého přístavu. Odtud pak odplujete k nalodění na vaši loď.

Cena: dospělá osoba 55 €, dítě 33 € včetně jízdného na lanovce

Santorini - Safari dobrodružství (San 10)
Výlet umožňuje poznat neporušenou krásu jižní části ostrova v kontrastu s s klasickým turistickým západem Santorini.
Máte volant ve svých rukou, řidičský průkaz a samozřejmě fotoaparát připravený v odkládací skříňce, průvodce, kterým je váš spolujezdec a …. Můžeme jet!
Jízda začíná v Akrotiri na jihovýchodní části ostrova. Další zastávkou je maják, panenská pláž Vlychada, dále jízda pokračuje na populární pláž Perissa s černým pískem. Následuje Profytis Ilias a malá starobylá vesnička Exo Gonia, kde byl ve svahu postaven amfiteátr. Předposlední zastávkou bude klidný Monolithos s krásnou dlouhou pláží. Skvělý výlet končí nedaleko Firy.

Cena: dospělá osoba 55 €, dítě 33 €

Popis pokojů

Informace k cenám

Cena zahrnuje

  • 1 nocleh se snídaní v hotelu 3* v Athénách,
  • příslušný počet nocí na lodi v kabině zvolené kategorie s plnou penzí,
  • leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v nejnižší tarifní třídě* s váhovým limitem zavazadla 23 kg včetně transferů,
  • letištní taxy a bezpečností poplatky včetně palivového příplatku,
  • základní pojištění ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh,
  • zákonné pojištění dle zákona č.159/99 Sb.
  • spropitné 6 € den/dospělá osoba, 3 € den/dítě od 2 do 16 let

V případě, že nebudete se službami na palubě lodi spokojeni, můžete kdykoli během plavby kontaktovat vrchního stevarda s žádostí o vrácení části nebo celého spropitného, zaplaceného v ceně zájezdu. Částka bude odečtena při vyrovnání palubního účtu na konci plavby. Je na vás, pokud se v případě spokojenosti rozhodnete spropitné navýšit.

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety během plavby,
  • služby delegáta,
  • místní taxu, více na Informace k cenám.

Pozn. Během veletrhů, festivalů a konferencí mohou být uvedené ceny navýšeny.

Informace o destinaci

Letovisko Athény

Athény nejsou jen hlavním městem Řecka, na jehož území dnes žije téměř polovina Řeků, jsou symbolem naší evropské kultury. Slavný Perikles při jejich výstavbě určitě netušil, že stavby na pahorku města budeme obdivovat ještě po tisíciletích. Kromě proslulé Akropole s muzeem, Dionýsova divadla a chrámu Dia Olympského se v Athénách nachází řada dalších pamětihodností, stojících za zhlédnutí. V místních muzeích jsou soustředěny největší poklady antického Řecka, v současné době je nejvíce navštěvováno moderní muzeum, v němž jsou soustředěny originály plastik z athénského Parthenonu. Athény jsou moderní evropské město, zajímavé nejen svou bohatou historií, ale i současným životním stylem. Kulturní život města je pestrý. Místní galerie pořádají řadu zajímavých výstav, koncertuje tu řada renomovaných řeckých i zahraničních umělců. Athéňané se večer rádi baví ve společnosti a noční život je součástí jejich životního stylu. Mnoho barů, diskoték a nočních klubů s tradiční řeckou hudbou je otevřeno až do ranních hodin. V posledních letech byla v souvislosti se zahájením provozu metra zdokonalena místní doprava, přibyla spousta zeleně, vznikly pěší zóny, které spojují památky a obchodní části města. Věřte, že stojí za to Athény navštívit a vychutnat si jejich magickou atmosféru.
Transfer z letiště do centra města asi 30 minut.okružními plavbami po Egejském moři.

Dovolená Athény - doprava v místě

K dopravě po městě můžete využívat místní dopravu včetně metra anebo využívat taxi. K výletům do okolí k návštěvě významných starověkých památek jako jsou Delfy, Korint, Mykény nebo Epidaurus si lze pronajmout auto. Více informací o Athény