Aktuálně není v nabídce. V případě zájmu nás kontaktujte.
Palubní catering

Popis hotelu

Obecný popis

Plavba s cílem pokorně následovat pouť apoštola Pavla a jeho šíření křesťanské víry. Speciální 7denní plavba, naplněná vírou a úctou k náboženství, dějinám a kultuře, přiblíží poutní místa v Řecku a Turecku. První zastávkou po vyplutí z athénského přístavu Lavrion je Thessaloniki , kde apoštol Pavel v zimě na přelomu let 49 a 50 napsal dvě epištoly a založil místní kostel, jehož pozůstatky se nachází u Galeriova oblouku. V městě Veroia uvidíte "stopu" apoštola Pavla a kostel Vzkříšení Krista. Plavba pokračuje do města Kavala, kde u města Filippoi apoštol Pavel měl jedno z prvních kázání v Evropě, a uvidíte místa, kde byl vězněn.V Konstantinoupoli (Istanbulu) navštívíte chrám Agia Sofia a v tureckém městě Dikeli se seznámíte s poklady Pergamonu. Nedaleko Kusadasi budete moci navštívit dům Panny Marie. Pouť po stopách apoštola Pavla vrcholí na ostrově Patmos návštěvou kláštera sv. Jana a jeskyně Apokalypsy. Příjemným ukončením je zastávka na ostrově Syros.

Pro zajištění spolehlivé návaznosti plaveb s letovými řády zahrnují zájezdy pobyt v Athénách, který můžete využít k poznávání antických památek nebo současného života řecké metropole.

Program

DenPřístavPříjezdOdjezd
Velký pátekAthény (Lavrion), Řecko---14:30
Syros, Řecko19:0024:00
Bílá sobotaKusadasi, Turecko07:3015:30
Patmos*, Řecko19:30---
Boží hod velikonoční02:00
Lesbos, Řecko11:00---
Velikonoční pondělí 05:00
Dikili, Turecko07:0015:00
ÚterýIstanbul, Turecko07:0019:00
StředaKavala, Řecko12:0021:00
ČtvrtekThessaloniki, Řecko07:3018:00
PátekAthény (Lavrion), Řecko08:30---
* V nabídce pouze za pěkného počasí.
Vzhledem k možným změnám v letových a lodních řádech nebo klimatickým podmínkám změna programu vyhrazena.

Počet kabin kategorie SMART je omezený, lodní společnost má právo jejich prodej kdykoliv zastavit. Kromě uvedených typů kajut můžeme zajistit ubytování i v dalších typech, ceny sdělíme na vyžádání.

Popis pokojů

Informace k cenám

Cena zahrnuje

 • 4 noclehy se snídaní v hotelu 3* v Athénách,
 • příslušný počet nocí na lodi v kabině zvolené kategorie s plnou penzí,
 • leteckou přepravu Praha-Athény-Praha v nejnižší knihovací třídě s váhovým limitem zavazadla 23 kg a palubním cateringem,
 • transfery,
 • letištní taxy a bezpečností poplatky včetně palivového příplatku,
 • základní pojištění ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh,
 • zákonné pojištění dle zákona č.159/99 Sb.
 • spropitné 6 € den/dospělá osoba, 3 € den/dítě od 2 do 16 let

V případě, že nebudete se službami na palubě lodi spokojeni, můžete kdykoli během plavby kontaktovat vrchního stevarda s žádostí o vrácení části nebo celého spropitného, zaplaceného v ceně zájezdu. Částka bude odečtena při vyrovnání palubního účtu na konci plavby. Je na vás, pokud se v případě spokojenosti rozhodnete spropitné navýšit.

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlety během plavby,
 • služby delegáta,
 • místní taxu, více na Informace k cenám.

Pozn. Během veletrhů, festivalů a konferencí mohou být uvedené ceny navýšeny.

Informace o destinaci

Letovisko Athény

Athény nejsou jen hlavním městem Řecka, na jehož území dnes žije téměř polovina Řeků, jsou symbolem naší evropské kultury. Slavný Perikles při jejich výstavbě určitě netušil, že stavby na pahorku města budeme obdivovat ještě po tisíciletích. Kromě proslulé Akropole s muzeem, Dionýsova divadla a chrámu Dia Olympského se v Athénách nachází řada dalších pamětihodností, stojících za zhlédnutí. V místních muzeích jsou soustředěny největší poklady antického Řecka, v současné době je nejvíce navštěvováno moderní muzeum, v němž jsou soustředěny originály plastik z athénského Parthenonu. Athény jsou moderní evropské město, zajímavé nejen svou bohatou historií, ale i současným životním stylem. Kulturní život města je pestrý. Místní galerie pořádají řadu zajímavých výstav, koncertuje tu řada renomovaných řeckých i zahraničních umělců. Athéňané se večer rádi baví ve společnosti a noční život je součástí jejich životního stylu. Mnoho barů, diskoték a nočních klubů s tradiční řeckou hudbou je otevřeno až do ranních hodin. V posledních letech byla v souvislosti se zahájením provozu metra zdokonalena místní doprava, přibyla spousta zeleně, vznikly pěší zóny, které spojují památky a obchodní části města. Věřte, že stojí za to Athény navštívit a vychutnat si jejich magickou atmosféru.
Transfer z letiště do centra města asi 30 minut.okružními plavbami po Egejském moři.

Dovolená Athény - doprava v místě

K dopravě po městě můžete využívat místní dopravu včetně metra anebo využívat taxi. K výletům do okolí k návštěvě významných starověkých památek jako jsou Delfy, Korint, Mykény nebo Epidaurus si lze pronajmout auto. Více informací o Athény