Aktuálně není v nabídce. V případě zájmu nás kontaktujte.

Popis hotelu

Obecný popis

Během plavby po Egejském moři navštívíte - kromě Řecka také Istanbul a Kusadasi na pobřeží Turecka. Plavba je na 8 dní, na lodi máte zajištěno 7 noclehů, dále 2 noclehy v Athénách a všechny transfery. Okružní plavba na lodi Louis Cristal vám umožní poznat pět řeckých ostrovů - Krétu, Santorini, Rhodos, Mykonos a Patmos. Plavbu lze kombinovat s pobytem v Athénách k poznání hlavního města Řecka.

Okružní plavby na lodích společnosti Louis Hellenic Cruises nabízí poznání řeckého ostrovního světa a pobřeží Středozemního moře. Každý den loď zakotví na nějakém zajímavém místě s významnými antickými nebo středověkými památkami. Pokud vás organizované výlety po památkách nelákají, můžete se vylodit v přístavu, sami se procházet v úzkých ostrovních uličkách a poznávat atmosféru. A nemusíte se balit, váš domov je po celou
dobu v kajutě. Na lodích máte zajištěno kromě pohodlného ubytování také stravování formou plné penze, platí se jen za nápoje. Během plavby můžete relaxovat, slunit se na palubě nebo zaplavat v bazénu. Nabízí se také wellness služby včetně různých druhů masáží a kadeřnického salónu. Jsou tu i obchody s možností bezcelních nákupů, kde si můžete kromě kosmetiky a alkoholických nápojů pořídit cestovní potřeby, drobné elektrospotřebiče a atraktivní oblečení nebo suvenýry.
Večer se atmosféra na lodi změní v zábavní podnik. V barech hraje živá hudba různých žánrů od romantiky po jazz, otevírá se Casino, ve větších sálech můžete sledovat ukázky muzikálů nebo se účastnit tematických večírků. Své kouzlo mají i romantické noční procházky po palubě lodi za šumění mořských vln a svitu hvězd.
Nabízíme plavby po Egejském moři s poznáním několika řeckých ostrovů, popřípadě i návštěvou Turecka.
Plavby lze kombinovat s následným pobytem v Athénách.

Program

DenPřístavPříjezdOdjezd
Pireus - Athény---16,00
SoIstanbul - Turecko15,30---
NeIstanbul - Turecko---17,00
PoIzmir (Ephesus) - Turecko13,3020,30
ÚtPatmos06,3010,00
Mykonos15,3023,00
StRhodos09,3019,00
ČtKréta - Heraklion06,3011,30
Santorini16,0020,30
Pireus - Athény06,00---


Kromě výše uvedených programů zajišťujeme i jiné 3 – 10denní okružní plavby podle nabídkového katalogu lodní společnosti Louis Hellenic Cruises, který je k dispozici v cestovní kanceláři Greece Tours. Prostřednictvím plavby na luxusní lodi tak můžete navštívit mnoho dalších zajímavých míst – Itálii, Francii, Španělsko, Kanárské ostrovy, Portugalsko, Maroko, Gibraltar, Tunis, Maltu a Egypt.
Vzhledem k možným změnám v letových a lodních řádech nebo klimatickým podmínkám změna programu vyhrazena.

Popis pokojů

Informace k cenám

Cena zahrnuje

  • 2 noclehy se snídaní v hotelu 3* v Athénách,
  • letenky Praha – Athény a zpět v nejnižší knihovací třídě, váhovým limitem zavazadla 23 kg a palubním cateringem,
  • příslušný počet nocí na lodi v kabině kategorie XA nebo XB s plnou penzí,
  • letištní taxy a bezpečností poplatky včetně palivového příplatku,
  • základní pojištění ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh,
  • zákonné pojištění dle zákona č.159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • povinné spropitné ve výši 8 € za dospělou osobu a 4 € za dítě/den, odpovídající částka bude připočtena na účet vedený klientovi na palubě lodi,
  • fakultativní výlety během plavby,
  • služby delegáta,
  • místní pobytovou taxu, více na Informace k cenám.

Pozn. Během veletrhů, festivalů a konferencí mohou být uvedené ceny navýšeny.

Informace o destinaci

Letovisko Athény

Athény nejsou jen hlavním městem Řecka, na jehož území dnes žije téměř polovina Řeků, jsou symbolem naší evropské kultury. Slavný Perikles při jejich výstavbě určitě netušil, že stavby na pahorku města budeme obdivovat ještě po tisíciletích. Kromě proslulé Akropole s muzeem, Dionýsova divadla a chrámu Dia Olympského se v Athénách nachází řada dalších pamětihodností, stojících za zhlédnutí. V místních muzeích jsou soustředěny největší poklady antického Řecka, v současné době je nejvíce navštěvováno moderní muzeum, v němž jsou soustředěny originály plastik z athénského Parthenonu. Athény jsou moderní evropské město, zajímavé nejen svou bohatou historií, ale i současným životním stylem. Kulturní život města je pestrý. Místní galerie pořádají řadu zajímavých výstav, koncertuje tu řada renomovaných řeckých i zahraničních umělců. Athéňané se večer rádi baví ve společnosti a noční život je součástí jejich životního stylu. Mnoho barů, diskoték a nočních klubů s tradiční řeckou hudbou je otevřeno až do ranních hodin. V posledních letech byla v souvislosti se zahájením provozu metra zdokonalena místní doprava, přibyla spousta zeleně, vznikly pěší zóny, které spojují památky a obchodní části města. Věřte, že stojí za to Athény navštívit a vychutnat si jejich magickou atmosféru.

Transfer z letiště do centra města asi 30 minut.

Athény jsou prostě jedinečné město. Žádné jiné místo v Řecku nemá starověké památky a muzea, které by se vyrovnaly athénským. Dovolená Attika to je možnost k poznávání antických pamětihodností v blízkém i vzdálenějším okolí. Nabízí se možnost výletů na mys Sounion, do Delf nebo Epidauru a Mykén. Pobyt v Athénách můžete zkombinovat také okružními plavbami po Egejském moři.

Dovolená Athény - doprava v místě

K dopravě po městě můžete využívat místní dopravu včetně metra anebo využívat taxi. K výletům do okolí k návštěvě významných starověkých památek jako jsou Delfy, Korint, Mykény nebo Epidaurus si lze pronajmout auto. Více informací o Athény