Dovolená a zájezdy Pireus

Více o destinaci Pireus

Přístav, který proslavila slavná řecká herečka Melina Merkouri písní Děti z Pirea, se nachází jižně od centra Athén a spadá v podstatě do aglomerace hlavního města. Z Athén se do Pirea jednoduše dostanete metrem, jehož linka končí právě v centru živého města. Tu pravou atmosféru Pirea zažijete na promenádě s palmami a kavárnami nad přístavem Zea, kde kotví luxusní jachty s vlajkami cizích zemí. Z místních taveren se linou vůně pečených ryb, námořníci ve slušivých bílých uniformách se hlasitě smějí a lodě lákají k výletům do dálek. Pireus patří již od starověku mezi nejvýznamnější loďařská centra Evropy. Dokazuje to i expozice místního Muzea námořnictva (Nautical Museum), která ...

Více o Pireus

Dovolená Pireus

Přístav, který proslavila slavná řecká herečka Melina Merkouri písní Děti z Pirea, se nachází jižně od centra Athén a spadá v podstatě do aglomerace hlavního města. Z Athén se do Pirea jednoduše dostanete metrem, jehož linka končí právě v centru živého města.
Tu pravou atmosféru Pirea zažijete na promenádě s palmami a kavárnami nad přístavem Zea, kde kotví luxusní jachty s vlajkami cizích zemí. Z místních taveren se linou vůně pečených ryb, námořníci ve slušivých bílých uniformách se hlasitě smějí a lodě lákají k výletům do dálek.

Pireus patří již od starověku mezi nejvýznamnější loďařská centra Evropy. Dokazuje to i expozice místního Muzea námořnictva (Nautical Museum), která představuje řeckou námořní historii od antiky po současnost. Jsou tu vystaveny modely lodí, prezentující námořní obchodní a válečná plavidla, modely skutečných historických lodí, staré malby s námořní tématikou, uniformy, námořnické vybavení a pomůcky. Součástí muzea je i archivní materiál, knihovna a námořnické mapy. Velkou část expozice tvoří soukromá sbírka Aristotela Onassise, kterou daroval muzeu.


Dnes je Pireus důležitou lodní křižovatkou Středomoří a hlavním obchodním přístavem Řecka. Denně odtud vyplouvají lodě zajišťující spojení pevninského Řecka s ostrovy v Egejském moři a dalšími významnými přístavy Středozemního moře.

Proč navštívit Athény?

Athény jsou prostě jedinečné město. Žádné jiné místo v Řecku nemá starověké památky a muzea, které by se vyrovnaly athénským. Dovolená Attika to je možnost k poznávání antických pamětihodností v blízkém i vzdálenějším okolí. Nabízí se možnost výletů na mys Sounion, do Delf nebo Epidauru a Mykén. Pobyt v Athénách můžete zkombinovat také okružními plavbami po Egejském moři.

Dovolená Athény - doprava v místě

K dopravě po městě můžete využívat místní dopravu včetně metra anebo využívat taxi. K výletům do okolí k návštěvě významných starověkých památek jako jsou Delfy, Korint, Mykény nebo Epidaurus si lze pronajmout auto.

Víkendové pobyty v Athénách

Pobyt v Athénách lze využít pro poznávání, relaxaci nebo shopping therapy.
Kvalitní oblečení, boty a doplňky za dostupné ceny pořídíte v ulici Ermou, která ústí na náměstí Syntagma. Elegantní obchody se značkovým zbožím jsou soustředěny ve čtvrti Kolonaki.
Příklad programu:
1. den přílet do Athén, večeře na Place
2. den okruh Athénami, odpoledne individuální program
3. den individuální program, možnost fakultativního výletu Aegina, Poros, Hydra
4. den procházka po městě, odlet do Prahy
Cena dle individuálních požadavků na kategorii ubytování a typu letenky.
Dovolená Athény - další výlety

Plavba lodí po ostrovech Aigina, Poros, Hydra

Dovolená Athény nabízí také možnost poznat okolní ostrovy. Celodenní výlet po ostrovech v Saronském zálivu nabízí neopakovatelné přírodní scenérie, seznámení s řeckým ostrovním světem i s památkami, z nichž nejznámější je chrám bohyně Afaie na Aigině. Na Hydře můžete obdivovat kostel s křížovou chodbou ze 17.stol nebo se jen tak toulat v malebných uličkách a na Porosu se koupat a vybírat suvenýry. Výlet zahrnuje oběd na lodi.

Zájezd do Athén je příležitostí pro poznání dalších zajímavých míst:


Epidaurus

Jedno z nejlépe dochovaných antických divadel s jedinečnou akustikou, kde se dodnes hrají antická dramata. Epidaurus je také nejslavnější kultovní místo boha zdraví Asklépia, kam se nemocní přicházeli uzdravit, prováděly se tu i lékařské operace.

Delfy

Delfy, nejslavnější věštírna starověku, byly považované za střed světa. Mají jedinečnou polohu, díky které jsou dodnes považovány za nejpůsobivější archeologickou památku v Řecku. V místním muzeu jsou soustředěny významné nálezy včetně známého vozataje.

Marathon

Místo, kde v roce 490 př.n.l. porazili Athéňané perská vojska, která se vylodila v blízké zátoce. Posel, který v plné zbroji běžel do Athén, aby zvěstoval zprávu o vítězství, zemřel vyčerpáním, jakmile svůj úkol splnil. Na památku této události byla pojmenována olympijská disciplína - maraton na 42 200 m. Na starověkém bojišti je dodnes mohyla, kde Athéňané pohřbili své hrdiny.

Sounion

Na jihovýchodním skalnatém výběžku poloostrova Attika, 60 metrů nad Egejským mořem, se tyčí 16 bělostných sloupů mramorového Poseidonova chrámu z 5. stol. př.n.l. Chcete-li zažít jeden z nejkrásnějších západů slunce s krásnou přírodní scenérií, vydejte se sem pozdě odpoledne.

Mykény

Areál vykopávek z období nejstarších řeckých dějin s kyklopskými hradbami a Lví branou, hradem a královskými hroby, včetně slavného Agamemnonova hrobu, objeveného obdivovatelem starověkého Řecka H. Schliemanem.
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.