Dovolená a zájezdy Skala Kallonis

Více o destinaci Skala Kallonis

Malebné letovisko Skala Kallonis s tradičními domky, obchůdky, tavernami a kavárnami je centrem velké zátoky na jihozápadě ostrova Lesbos. Další možnosti stravování, obchody se suvenýry, supermarkety a banky naleznete v centru městečka Kalloni. Pěkná dlouhá písečná pláž Skala Kallonis se vzrostlými stromy, slunečníky, lehátky a pozvolným vstupem do moře je vhodná pro děti a seniory. Skala Kallonis má dobré podmínky také pro vodní sporty, zejména windsurfing. Celá zátoka je díky okolní krajině s bohatou vegetací tranzitním bodem a domovem více než 130 druhů stěhovavých ptáků, kteří jsou objektem pozorování profesionálních i amatérských ornitologů z celého světa. Ptáci se živí ...

Více o Skala Kallonis

Dovolená Skala Kallonis

Malebné letovisko Skala Kallonis s tradičními domky, obchůdky, tavernami a kavárnami je centrem velké zátoky na jihozápadě ostrova Lesbos. Další možnosti stravování, obchody se suvenýry, supermarkety a banky naleznete v centru městečka Kalloni. Pěkná dlouhá písečná pláž Skala Kallonis se vzrostlými stromy, slunečníky, lehátky a pozvolným vstupem do moře je vhodná pro děti a seniory. Skala Kallonis má dobré podmínky také pro vodní sporty, zejména windsurfing. Celá zátoka je díky okolní krajině s bohatou vegetací tranzitním bodem a domovem více než 130 druhů stěhovavých ptáků, kteří jsou objektem pozorování profesionálních i amatérských ornitologů z celého světa. Ptáci se živí rybami, především místními sardelemi, o nichž se traduje, že jsou nejlepší na světě. Pro poznání okolních pláží a letovisek doporučujeme pronájem auta nebo mopedu.

Transfer z letiště asi 70 minut.

Proč jet právě na Lesbos?

Ostrov Lesbos má nádherné přírodní scenérie s bohatou faunou a flórou, zejména borovicovými lesy a olivovými háji. Přitom dosud odolává masové turistice, takže se tu nesetkáte s přeplněnými plážemi. Dovolená Lesbos má díky příjemnému klimatu ideální podmínky pro pohodovou relaxaci klientů všech generací včetně rodin s dětmi. V souvislosti s vulkanickým původem ostrova je na Lesbosu mnoho léčivých termálních pramenů, koupel si můžete dopřát třeba v lázních Thermis. Dovolená Lesbos je také příležitostí k lodním výletům za poznáním okolních ostrovů třeba Chiosu nebo Limnosu. Mezi nejoblíbenější výlety patří návštěva tureckého přístavního města Ayvalik, kam jezdí lodi z hlavního města ostrova Lesbos - Mytilini.

Město Molyvos

Na severu ostrova Lesbos, porostlém piniemi, se nachází nejmalebnější městečko ostrova - Molyvos s byzantským hradem a tradiční architekturou chráněnou organizací UNESCO. Vystoupáte-li úzkými uličkami okolo tradičních domků až k hradu, bude vám odměnou kromě prohlídky nejzachovalejší pevnosti na ostrově Lesbos také jedinečný výhled na přístav a Egejské moře. Pobyt v půvabném městě Molyvos si můžete zpříjemnit romantickou procházkou v křivolakých uličkách. Příjemně unaveni si pak můžete dopřát relaxaci na oblázkové pláži nebo vychutnat voňavé místní speciality v některé z přístavních taveren.

Dovolená Lesbos a voňavé suvenýry

Tradičním řeckým alkoholickým nápojem je pálenka s anýzovou příchutí – ouzo. Na ostrově Lesbos se vyrábí na 50 druhů této lihoviny. K nejznámějším značkám, proslaveným nejen na ostrově, ale v celém Řecku, patří ouzo z Plomari, půvabného městečka na jihu ostrova. Anýzová příchuť ouza je tu cítit na každém kroku. Vítaným dárkem bude určitě také vynikající místní olivový olej, jehož kvalita je považovaná za špičkovou a řecké hospodyně ho často preferují.

Dovolená Lesbos - doprava v místě

Ostrov Lesbos má pravidelné autobusové spojení s hlavním městem, můžete si tu půjčit kolo, moped nebo auto.

Dovolená Lesbos - tip na výlet

Doporučujeme využít pobyt na Lesbosu k poznání okolních ostrovů, zejména Chiosu. Půvabný ostrov se zajímavou krajinou má bohatou historii a kulturu, bývá dokonce označován za rodiště velkého Homéra. Ve středověku patřil Chios k nejbohatším řeckým ostrovům, proto si místní obyvatelé v obavách před piráty stavěli vesnice ve vnitrozemí. Původní středověké vesničky se zachovaly dodnes, stejně jako domy zdobené černobílými freskami. V hlavním městě ostrova – Chiosu - nazývaném také Chora, si návštěvníci mohou prohlédnout archeologické muzeum a byzantskou pevnost. Na Chiosu se tradičně zpracovává mastix, přírodní pryskyřice se zvláštní typickou vůní, Přidává se nejen do likérů, žvýkaček a místních cukrovinek, ale i do řady kosmetických výrobků, zejména krémů, šampónů a zubních past.

Lodní výlet na ostrov Chios


Půvabný ostrov Chiosu se zajímavou krajinou má bohatou historii a kulturu, bývá dokonce označován za rodiště velkého Homéra. Ve středověku patřil Chios k nejbohatším řeckým ostrovům, proto si místní obyvatelé v obavách před piráty stavěli vesnice ve vnitrozemí. Původní středověké vesničky se zachovaly dodnes, stejně jako domy zdobené černobílými freskami. V hlavním městě ostrova – Chiosu - nazývaném také Chora, si návštěvníci mohou prohlédnout archeologické muzeum a byzantskou pevnost. Na Chiosu se tradičně zpracovává mastix, přírodní pryskyřice se zvláštní typickou vůní, Přidává se nejen do likérů, žvýkaček a místních cukrovinek, ale i do řady kosmetických výrobků, zejména krémů, šampónů a zubních past.
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.