Dovolená a zájezdy Loutraki/Glossa

Více o destinaci Loutraki/Glossa

Letovisko Loutraki je postavené ve svahu kolem malebného přístavu a původního města Glossa s tradičními kamennými stavbami a malými uličkami. Pláže jsou zde úzké, ale poměrně dlouhé, oblázkové a moře křišťálově čisté. Najdete zde spoustu výborných taveren a kaváren, obchody s potravinami i butiky a půjčovnu aut. Čerstvé ryby si můžete koupit přímo z lodi od rybářů. Loutraki je výborným výchozím bodem pro turistické trasy. V přístavu zastavují lodě plující ze Skiathosu, které pak dále pokračují do hlavního přístavu ostrova.Transfer z letiště do přístavu 10 minut, trajekt 30 minut, transfer z přístavu do hotelu asi 10 minut.

Více o Loutraki/Glossa

Dovolená Loutraki/Glossa

Letovisko Loutraki je postavené ve svahu kolem malebného přístavu a původního města Glossa s tradičními kamennými stavbami a malými uličkami. Pláže jsou zde úzké, ale poměrně dlouhé, oblázkové a moře křišťálově čisté. Najdete zde spoustu výborných taveren a kaváren, obchody s potravinami i butiky a půjčovnu aut. Čerstvé ryby si můžete koupit přímo z lodi od rybářů. Loutraki je výborným výchozím bodem pro turistické trasy. V přístavu zastavují lodě plující ze Skiathosu, které pak dále pokračují do hlavního přístavu ostrova.<βρ>Transfer z letiště do přístavu 10 minut, trajekt 30 minut, transfer z přístavu do hotelu asi 10 minut.

Pobřeží ostrova Skopelos

Necelých 70 kilometrů pobřeží Skopelosu nabízí nádherné scenérie a skvělé podmínky k relaxaci i vodním sportům. Výhodou je, že ostrov neovlivňují meltemi, prudké větry, které v některých obdobích komplikují plavby na Kykladách. Především jižní pobřeží Skopelosu je proto po celou sezónu poměrně klidné, větší vlny se občasně vyskytují na severu. Největší pláží je Milia poblíž letoviska Panormos, považovaná za nejkrásnější na ostrově. Pláž Perivoliou na severozápadě ostrova, asi 4 kilometry od města Glossa, tvoří drobné oblázky a hrubý písek s průzračnou vodou. Působivé skály poskytují této klidné pláži příjemný stín.
Nedaleko odtud se nachází další známá pláž Chontrogiorgou, která je relativně klidná po celou sezónu, ale může tu dost foukat vítr. Jedná se o přírodní oblázkovou pkláž, jejíž půvab dotváří úžasně zabarvené moře.
Severně od hlavního města Skopelosu zaujme pláž s většími oblázky Glysteri, vybavená lehátky, slunečníky a sprchami, kam pohodlně dojedete autem nebo na motorce po asfaltové cestě.
Asi 2,5 kilometru na sever od hlavního města ostrova Skopelos se u vesnice Agios Konstantinos naleznete pláž Glyfoneri s výhledem na protější ostrov Alonissi a záliv hlavního města, ideální zejména pro rodiny s dětmi.
Obyvatelé hlavního města i jeho návštěvníci vyhledávají často pláže Sarres na východ od hlavního města Skopelos. Jedná se o dvě nádherné neporušené přírodní pláže, které jsou přístupné jen na nafukovacím člunu nebo lodí z přístavu v hlavním městě. Pobřeží tu vymodelovala pouze příroda, mořské vlny a vítr, bez zásahu člověka, a pláže si tak zachovaly svůj panenský ráz. Návštěvníky překvapí zejména působivé otvory v obrovských hladkých skalách a členité pobřeží, poskytující příjemné soukromí i nudistům.

Hlavní město ostrova Skopelos

Návštěvník ostrova zpravidla jako první uvidí půvabné hlavní město Skopelosu, vystavěné ve svahu. Tvoří ho bíle omítnuté domky s červenými střechami a dřevěnými balkóny, typické pro řecké ostrovy. Půvabné kvetoucí dvorky, úzké uličky a přívětivé taverny na pobřeží dotváří atmosféru správního centra ostrova. Staré kamenné schody vedou k hradu na vrcholu nad městečkem, kde se nachází i nejstarší kostel města Basilika svatého Athanasiose. Nabízí se odtud nádherný panoramatický výhled na městečko i přírodní scenérie.

Město Glossa

Glossa je po metropoli ostrova druhé největší městečko na Skopelosu. Nachází se na severozápadě ostrova nad přístavem s několika tavernami. Panoramaticky vystavěné městečko má tradiční domy s barevnými okenicemi, dřevěnými balkóny a rozkvetlými dvorky. Na zápraží posedávají babičky v černých šátcích, jejich protějšky rozebírají u sklenky ouza důležité záležitosti. Glossa navozuje skutečně autentickou řeckou atmosféru. Úzké uličky v prudkém svahu spojují schodiště, takže dopravu v některých částech městečka zajišťují pouze místní oslíci.

Muzikál Mamma Mia

Slavný muzikál se natáčel právě na ostrově Skopelos, jehož scenérie - pláž Kastani nebo Mila, půvabné hlavní město ostrova a nevšedně romantický kostelík Agios Ioannis blíž letoviska Glossa - nepochybně přispěly k jeho úspěchu.

Dovolená Skopelos- doprava v místě

Můžete využívat místní autobusovou linku nebo si na místě půjčit moped, popřípadě auto.

Mamma Mia!!


(každá středa a neděle)9:00 – cca 15:00
Půldenní výlet minibusem Vás vezme prakticky kolem celého ostrova. Výletníci projíždí západní částí ostrova a zamíří ke kostelíku Sv. Jana (Aghios Ioannis) – kapli kde se odehrávala svatba ve filmu MAMMA MIA. Následuje prohlídka místa kde se lisuje olivový olej. Poté je na programu relax na pláži Kastani, kde probíhala další část natáčení. Poslední zastávkou je malá rybářská zátoka Agnontas, kde se účastníci výletu mohou občerstvit v jedné z místních taveren, či užít pláže. Po cestě zpátky do města Skopelos jsou k vidění další místa známá z filmu MAMMA MIA.
Orientační cena: 30 €

Plavba Egejským rájem


(každá středa – závislé na počtu účastníků) 9:00 – cca 18:30
Celodenní výlet tradičním řeckým plavidlem (caïque Gorgona) vyrazí z přístavu Skopelos, zastaví krátce na pláži na ostrově Alonnisos, projede kolem Modré jeskyně – hnízdištěm ostřížů jižních a poté pokračuje na opuštěný ostrov Kyra Panagia. Následuje návštěva kláštera Kyra Panagia a poté návrat na loď, občerstvení a sklenku vychlazeného vína. Po cestě zpátky na ostrov Skopelos loď zastaví v zátoce u ostrova Peristera. Výlet probíhá v chráněné zóně Národního mořského parku, kde je možné zahlédnout delfíny a tuleně.
Orientační cena: dospělá osoba 52 € , dítě 35 €

Plavba na ostrov Alonnisos


(úterý a čtvrtek – závislé na počtu účastníků)10:00 – cca 18:00
Celodenní výlet lodí Planitis na ostrov Alonnisos.
Nejprve loď zamíří na plavbu kolem ostrova Peristera. Poté na pláž Aghios Dimitros a následně do přístavního městečka Patitiri. V ceně výletu je oběd na palubě lodi.
Orientační cena: dospělá osoba 55 € , dítě 35 €

Výlet jachtou v okolí Skopelosu


info na požádání

Potápění


info na požádání
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.