Dovolená v Řecku - aktuální podmínky

27.05.20
Denně monitorujeme jednání týkající se cestování do Řecka. Z řecké strany již bylo potvrzeno, že pokud nedojde ke změně epidemiologické situace, pak pro turisty z České republiky neplatí karanténa a nepotřebují negativní testy na koronavirus. Pravděpodobně bude postačovat jen vyplnění prohlášení.

Ochrana zdraví klientů i místních obyvatel je hlavní prioritou. Řecku se podařilo zvládnout koronavirovou epidemii velmi dobře a udělá nesporně vše pro to, aby obstálo i během turistické sezóny. Nejnavštěvovanější oblasti na řeckých ostrovech i na pevnině budou mít k dispozici testy, vyškolené lékaře a připravená lůžka. Současně budou vyčleněny ubytovací kapacity pro potřebu karantény. V souvislosti s tím je nutno vyřešit, jak to bude s náhradou za toto ubytování, popřípadě návratem klientů domů. Tyto záležitosti by měly být řešeny mezivládními dohodami.

Na co se tedy připravit?

Je třeba počítat s tím, že během letecké přepravy i při transferech na místo ubytování budou prozatím nutné roušky. Dopravní prostředky budou mezi jednotlivými transfery dezinfikovány.

Ubytování

Během pobytu v hotelu nebo ubytovacím zařízení klienti roušky ani rukavice používat nemusí. Hotely jsou povinny dodržovat řadu preventivních opatření z hlediska čistoty pokojů a společných prostor včetně dostupnosti dezinfekčních prostředků. Pro zajištění kvalitního úklidu a dostatečného provětrání pokojů může být upraven čas ubytování klientů a opuštění pokojů. Hygienické protokoly jsou natolik striktní a nákladné, že v některých případech majitelé hotelů zvažují, zda se jim při nižším obsazení vyplatí na letošní sezónu hotel zprovoznit.

Stravování v hotelech

Stravování formou bufetových stolů a služby all inclusive jsou povoleny při dodržení zvýšených hygienických požadavků jako plexisklové zástěny před nádobami s jídlem, klient se nebude moci obsluhovat sám, jídlo i nápoje mu bude servírovat personál. V hotelových restauracích bude dodržováno pravidlo dostatečného odstupu, jsou-li jídelny menší, budou se klienti střídat.

Použití venkovních bazénů je povoleno, ale s regulací počtu klientů a při zvýšených požadavcích na čistotu vody, vnitřní bazény zůstávají uzavřeny. Pláže jsou otevřené při dodržení pravidel společenského odstupu - aktuálně je stanoveno pravidlo 3 metry čtvereční na osobu.

Všechny památky a pamětihodnosti jsou pro veřejnost při dodržení zvýšených hygienických požadavků otevřeny. Výlety budou organizovány s omezením kapacity autobusů, popřípadě lodí.

Povoleno je také půjčování aut, motorek, popřípadě lodí.

Než přiletí první turisté, bude se jistě ještě řada pravidel aktualizovat. Čeká se také na letové řády a postoj české vlády, která by měla oznámit podmínky pro vycestování svých občanů. Věříme, že se vám s novými informacemi ozveme co nejdříve.

Archiv aktualit

Vyberte si svůj zájezd v Řecku

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2020