Aktuálně není v nabídce. V případě zájmu nás kontaktujte.

Popis hotelu

Obecný popis

Okruh, při kterém máte možnost poznat tři nejaktraktivnější ostrovy v Egejském moři. Kréta patří díky své historii k místům, která při poznávání Řecka nelze opomenout. Ostrov Kréta je také nejvíce spojován se starověkými legendami. Zde se narodil vládce všech bohů Zeus, skrýval se tajemný Minotaurus, kterého zdolal hrdina Théseus za pomoci krásné Ariadny, právě odtud se vznesli nad moře Daidalos s Ikarem.
Kosmopolitní Mykonos je známý především díky svým přírodním krásám, kostelíkům a nepřeberným možnostem noční zábavy. Milovníci historie by si během dovolené na Mykonu neměli nechat ujít příležitost navštívit Délos ostrov Apollóna a Artemidy se známou Lví terasou..
Romantický ostrov Santorini uchvátí každého návštěvníka již během připlutí. Bílé domky na příkrých skalách, modře svítící kopule kostelů a blankytné moře vytváří neopakovatelnou atmosféru.
Okruhy po ostrovech zajišťujeme pro individuální klienty a upravujeme podle jejich itinerářů a s ohledem na aktuální lodní spojení.

Program

1. den odlet do Heraklionu, transfer do hotelu, ubytování
2. den pobyt na Krétě, individuální program
3. den transfer do přístavu, nalodění, přejezd na ostrov Santorini, transfer do hotelu, ubytování
4.–6. den pobyt na Santorini, individuální program, fakultativně návštěva Akrotiri
7. den transfer do přístavu, přejezd na Mykonos, transfer do hotelu, ubytování
8.–9. den pobyt na Mykonu, individuální program, fakultativně výlet na Délos
10. den transfer do přístavu, nalodění, přejezd na Krétu, transfer do hotelu, ubytování
11.-14. den pobyt na Krétě, individuální program, faktultativně výlet na Knossos
15. den transfer na letiště, odlet do Prahy

Popis pokojů

Informace k cenám

Cena zahrnuje

  • ubytování příslušný počet nocí se snídaní v hotelech kategorie C nebo B,
  • letenky v nejnižší knihovací třídě s váhovým limitem zavazadla 23 kg,
  • letištní taxy a bezpečnostní poplatky včetně palivového příplatku,
  • transfer z letiště do ubytovacího objektu a zpět,
  • asistenci zástupce cestovní kanceláře,
  • trajekty mezi ostrovy v ekonomické třídě,
  • základní pojištění ERV Evropské pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh,
  • zákonné pojištění dle zákona č.159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

Informace o destinaci

Letovisko Kréta

Kréta, největší ostrov Řecka s rozlohou 8331 km², je nejoblíbenějším řeckým ostrovem v Egejském moři. Díky rozmanitosti krétské krajiny a přírody je často nazývána „šestým kontinentem". Kréta nabízí vysoké hory i hluboké kaňony a hlavně překrásné pobřeží s křišťálově čistou vodou. Některé pláže Kréty jsou nádherně písčité, jiné dramaticky skalnaté. Dovolená na Krétě nabízí ideální podmínky nejen milovníkům vodních sportů. Zájemci o turistiku se mohou vydat labyrintem stezek a velkolepými roklemi za poznáním vnitrozemí Kréty. Znalce historie jistě nezklamou archeologická naleziště a nenechají ujít tajemnou jeskyni Dikteon, kde se podle mytologie narodil vládce bohů Zeus. Na své si tu přijde opravdu každý.
Krétské golfové hřiště je vyhlášené díky svému pouštnímu layoutu a fairwayemi vytesanými do původních skal.
Na Krétě si můžete užít také romantické projížďky na koních.

Dovolená Kréta - oblíbená letoviska

Vzhledem k tomu, že Kréta již celou řadu let jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů, zajišťujeme kvalitní nabídku zájezdů do oblíbených letovisek napříč celou Krétou. Mezi nejzajímavější letoviska Kréty patří: romantické Rethymno se středověkými stavbami, které je podle mnohých návštěvníků nejkrásnějším městem Kréty. Městečko Ammoudara je oblíbené především u milovníků vodních sportů. Nachází se tu dlouhá písečná pláž. Ideální je také pro trávení dovolené s dětmi. Stejné podmínky pro sport i rodinnou dovolenou splňuje městečko Gouves.
Agia Pelagia je vhodným místem pro potápění, najdete tu také potápěčskou školu. Letovisko Elounda nabízí pro dovolenou na Krétě luxusní hotely pro nejnáročnější klientelu. Pobyt v těchto místech vám přinese nezapomenutelný klid a rovnováhu. V nejživějším letovisku ostrova Kréta Hersonissosu si můžete zajezdit na koni nebo navštívit vodní park. Malia je ideální místo pro mladé páry. Opravdovou romantiku vám nabídne Matala. Druhé největší město Kréty na severozápadě ostrova Chania s letištěm pro charterové lety nabízí kromě plážové pohody i možnost procházek ve starobylých uličkách a noční zábavu.Milovníci vodních sportů tu najdou křišťálově čisté moře, turisté se mohou vydat labyrintem stezek a velkolepými roklemi až k zapadlým horským osadám. Zájemce o historii jistě nezklamou archeologická naleziště, znalci řecké mytologie si nenechají ujít tajemnou jeskyni Dikteon, která je považována za místo zrození samotného Dia. A všichni, kdo si prostě jen chtějí vychutnat nádherné slunce a nadýchat se vonného vzduchu, si tu mohou užít přes 300 slunečných dnů v roce.

Dovolená Kréta - doprava v místě

Ostrov je pokrytý poměrně hustou silniční sítí. Mezi hlavním městem a většími letovisky i jihem Kréty je po celou sezonu zajištěna autobusová doprava. Můžete si půjčit auto, moped nebo horské kolo. Více informací o Kréta