Dovolená a zájezdy Anavyssos

Více o destinaci Anavyssos

Menší příjemné letovisko s krásnou písečnou pláží, vzdálené asi 45 km od hlavního města, využívají pro svou rekreaci především Athéňané.Transfer z letiště asi 40 minut.

Více o Anavyssos

Dovolená Anavyssos

Menší příjemné letovisko s krásnou písečnou pláží, vzdálené asi 45 km od hlavního města, využívají pro svou rekreaci především Athéňané.

Transfer z letiště asi 40 minut.

Dovolená Attika - proč si vybrat pro svou dovolenou Attiku?

Proč dovolená Attika? Především kvůli Athénám. Žádné jiné místo v Řecku nemá takové památky a muzea, včetně nového Muzea Akropole, které by se vyrovnaly athénským. Poznejte starověké mýty na vlastní kůži a užijte si poznávací dovolenou. V oblasti řecké Attiky se nabízí řada atraktivních výletů, poznávat památky však můžete i na vlastní pěst v pronajatém autě. Pobřežní letoviska mají pravidelné autobusové spojení do Athén. Vaši dovolenou mohou zpříjemnit okružní plavby po Egejském moři. Řecké pobřeží mezi Athénami a mysem Sounion - Attická riviéra, má pěkné, udržované pláže se zlatavým pískem.

Dovolená Attika - poznejte Athény

Athény nejsou jen hlavním městem Řecka, kde v současnosti žije téměř polovina Řeků. Athény jsou moderní evropské město, zajímavé jak svou bohatou historií, tak i současným životním stylem. Nestačí vám pouze památky, ale chcete poznat pravou tvář Řecka? Nenechte si ujít moderní Athény. Zajistěte si pro svůj individuální pobyt v Athénách ubytování.

Dovolená Attika - doprava v místě

Pobřežní letoviska mají pravidelné autobusové spojení do Athén, z přístavu v Rafině odplouvají lodi na jednodenní plavby po ostrovech. Výlety do okolí k návštěvě významných starověkých památek jako jsou Delfy, Korint, Mykény nebo Epidaurus můžete podnikat pronajatým autem

Tip na výlet - plavba lodí po ostrovech Aigina, Poros, Hydra

Dovolená Attika nabízí možnost poznat okolní ostrovy. Celodenní výlet po ostrovech v Saronském zálivu nabízí neopakovatelné přírodní scenérie, seznámení s řeckým ostrovním světem i s památkami, z nichž nejznámější je chrám bohyně Afaie na Aigině. Na Hydře můžete obdivovat kostel s křížovou chodbou ze 17.stol nebo se jen tak toulat v malebných uličkách a na Porosu se koupat a vybírat suvenýry. Výlet zahrnuje oběd na lodi.
Dovolená Attika - další výlety

Plavba lodí po ostrovech Aigina, Poros, Hydra

Dovolená Attika nabízí také možnost poznat okolní ostrovy. Celodenní výlet po ostrovech v Saronském zálivu nabízí neopakovatelné přírodní scenérie, seznámení s řeckým ostrovním světem i s památkami, z nichž nejznámější je chrám bohyně Afaie na Aigině. Na Hydře můžete obdivovat kostel s křížovou chodbou ze 17.stol nebo se jen tak toulat v malebných uličkách a na Porosu se koupat a vybírat suvenýry. Výlet zahrnuje oběd na lodi.

Pobyt v oblasti Attika je příležitostí pro poznání dalších zajímavých míst:


Epidaurus

Jedno z nejlépe dochovaných antických divadel s jedinečnou akustikou, kde se dodnes hrají antická dramata. Epidaurus je také nejslavnější kultovní místo boha zdraví Asklépia, kam se nemocní přicházeli uzdravit, prováděly se tu i lékařské operace.

Delfy

Delfy, nejslavnější věštírna starověku, byly považované za střed světa. Mají jedinečnou polohu, díky které jsou dodnes považovány za nejpůsobivější archeologickou památku v Řecku. V místním muzeu jsou soustředěny významné nálezy včetně známého vozataje.

Marathon

Místo, kde v roce 490 př.n.l. porazili Athéňané perská vojska, která se vylodila v blízké zátoce. Posel, který v plné zbroji běžel do Athén, aby zvěstoval zprávu o vítězství, zemřel vyčerpáním, jakmile svůj úkol splnil. Na památku této události byla pojmenována olympijská disciplína - maraton na 42 200 m. Na starověkém bojišti je dodnes mohyla, kde Athéňané pohřbili své hrdiny.

Sounion

Na jihovýchodním skalnatém výběžku poloostrova Attika, 60 metrů nad Egejským mořem, se tyčí 16 bělostných sloupů mramorového Poseidonova chrámu z 5. stol. př.n.l. Chcete-li zažít jeden z nejkrásnějších západů slunce s krásnou přírodní scenérií, vydejte se sem pozdě odpoledne.

Mykény

Areál vykopávek z období nejstarších řeckých dějin s kyklopskými hradbami a Lví branou, hradem a královskými hroby, včetně slavného Agamemnonova hrobu, objeveného obdivovatelem starověkého Řecka H. Schliemanem.
Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.