Aktuálně není v nabídce. V případě zájmu nás kontaktujte.

Popis hotelu

Obecný popis

Během své dovolené v Řecku můžete navštívit dva méně známé, ale o to zajímavější ostrovy ve východní části Egejského moře.

Nádherně zelený Samos, obdivovaný pro svou neporušenou přírodu a ostrov Ikaria, který se přes své kouzelné pláže dosud nestal cílem masové turistiky. Ostrov s krásnými panenskými plážemi a léčivými prameny Therma, je spojován se starověkým mýtem o Daidalovi a Ikarovi.

Okruhy po ostrovech zajišťujeme pro individuální klienty a upravujeme podle jejich itinerářů a s ohledem na aktuální lodní spojení.

Program

1. den odlet na ostrov Samos, transfer do hotelu, ubytování
2. den transfer do přístavu, nalodění, přejezd na ostrov Ikaria, transfer do hotelu, ubytování
3.-6. den pobyt na Ikarii, individuální program
7. den transfer do přístavu, nalodění, přejezd na ostrov Samos, transfer do hotelu, ubytování
7. -11.den pobyt na Samosu, individuální program
11. den transfer na letiště, odlet do Prahy

Popis pokojů

Informace k cenám

Cena zahrnuje

  • příslušný počet nocí se snídaní v hotelech kategorie C,
  • leteckou přepravu Praha-Samos-Praha v nejnižší knihovací třídě s váhovým limitem zavazadla 23 kg,
  • letištní taxy a bezpečností poplatky včetně palivového příplatku,
  • transfer z letiště do ubytovacího objektu a zpět,
  • trajekty mezi ostrovy v ekonomické třídě,
  • základní pojištění ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh,
  • zákonné pojištění dle zákona č.159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

Informace o destinaci

Letovisko Samos

Zelený řecký ostrov Samos s borovicovými lesy a olivovými háji patří do souostroví Sporady ve východní části Egejského moře. Dovolená Samos nabízí velmi dobré podmínky pro pobytové zájezdy klientů všech generací, kteří tu najdou pohodu a klid k relaxaci.
Ostrov Samos má bohatou historii a malebná letoviska Votsalakia, Karlovassi, Kerveli, Kokkari a Pythagorio. Samos si zachoval neporušenou přírodu s nádhernými scenériemi. Přívětiví ostrované, známí svou pohostinností, stále dodržují místní tradice včetně pěstování vinné révy. Podle mytologie se na Samosu narodila bohyně Héra a archeologické výzkumy dokazují, že byl osídlen již v druhém tisíciletí př. n. l.

Dovolená Samos – oblíbená letoviska

Dovolená Samos, nejkrásnější místa pro vaši dovolenou jsme vybírali tak, abyste poznali to nejlepší z řecké atmosféry. Vyberte si mezi letovisky Samosu to „nej“ pro vaši letošní dovolenou. Votsalakia se nachází podél pobřeží širokého zálivu. Krásy klidného zálivu s písečno-oblázkovými plážemi byly objeveny teprve v posledních letech, proto tu nenajdete rušné hotelové komplexy, jen klid a pohodu.
Dovolená Samos, to je také malé řecké letovisko Kerveli s tyrkysovým mořem, vhodným pro potápění, a s nádhernými přírodními scenériemi, které si zamilujete. Pythagorio s romantickými úzkými uličkami je pojmenováno podle slavného Pythagora a dnes je jedním z nejoblíbenějších letovisek Samosu, večer Pythagorio ožívá, známá je především zátoka s kavárnami a tavernami. Posledním z nabízených letovisek pro dovolenou Samos je Karlovassi. Karlovassi je vlastně druhým největším městem ostrova Samos. Zachovalé patricijské domy dodávají místu romantickou atmosféru.Především kvůli přírodním krásám, plážím s tyrkysově modrou průzračnou vodou a nádherným scenériím. Různorodá hornatá krajina s jedním z nejvyšších vrcholů Egejského moře - Kerkisem, který se vypíná do výše 1434 metrů, poskytuje vynikající podmínky pro pěší turistiku i pro cyklisty. Na ostrově, posetém zbytky antických památek, si ale přijdou na své i milovníci historie. Ze Samosu lze podnikat lodní výlety k poznání okolních ostrovů – Ikarie, Patmosu, Chiosu nebo Fourni. Více informací o Samos