Tradiční řecké sladkosti

Aktualizováno: 23.12.2019

Ochutnejte, stojí to za to!

V období Vánoc a Nového roku nesmí na svátečním stole chybět tradiční sladkosti. V Řecku je to především symbol řeckých vánoc kourabiedes. Křehké cukroví s kousky opražených mandlí se připravuje z kvalitního másla a po upečení skládá do pyramidy zasypané závojem moučkového cukru.
Každá hospodyně má svůj zaručený recept na nejlepší kourabiedes, ale vynikající jsou všechny, takže pyramida rychle mizí.
Kourabiedes - tradiční řecká sladkost

Velice oblíbené jsou také o poznání méně kalorické melomakarona, zalité horkým medovým sirupem a sypané drcenými ořechy. K jejich přípravě se je naprosto nutné použít ten nejlepší olivový olej a hnědý cukr. Skořice, zázvor, hřebíček a tymiánový med dodávají tomuto cukroví neopakovatelnou vůni.

Melomakarona - tradiční řecká sladkost

Na Silvestra chystají řecké hospodyně diples, které se připravují i při dalších svátečních událostech jako jsou svatby nebo křtiny. Sladkosti z postupně skládaného těsta v různých tvarech od spirál po růže se smaží, polévají medem a sypou namletými oříšky se skořicí.

Diples - tradiční řecká sladkost

Na Nový rok se v řeckých rodinách tradičně krájí vasilopita – sladký nebo slaný koláč se zapečenou mincí. Pro šťastlivce, který ji objeví ve svém kousku, bude nadcházející rok výjimečně úspěšný.

Vasilopita

Lindian Village 5*

Rhodos
Lardos
Elegantní ubytování Více

Daios Cove 5*

Kréta
Agios Nikolaos
Rozmazlujte se luxusem Více

Maria

Olympská riviéra
Nei Pori
Prostorné ubytování Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2024